ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.02.2015
    FEB-2015

Extrem de nemulțumit
    Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Hotel frumos, locatie buna si... atat

Probabil ca am asteptat prea mult de la un hotel de patru stele, dar trebuie sa recunosc ca, in afara de locatie, principalul criteriu dupa care am si ales hotelul, nu prea am ce aprecia la hotelul Cabana Schiorilor...

Concret:

Cand am ajuns, la receptie nu era nimeni. Dupa ceva asteptare, am aflat ca dna care avea sa ne cazeze (muuult mai tarziu) era si d-na ce urma sa ne serveasca la restaurant! Probabil lipsa de personal este si explicatia pentru serviciile foarte slabe prestate de acest hotel.

Ora de cazare e 14.00, noi am ajuns pe la 13.00 si, nu numai ca nici nu s-a pus problema de amabilitate, cum se intampla mai peste tot (la hoteluri de 3 stele!) avand si un copil mic cu noi... dar, mai mult, s-a intarziat cazarea cu ~1 h 30 min, spunandu-ne cu nerusinare si ca "ne-au pastrat special camera matrimoniala'', asa cum rezervasem... camera matrimoniala la 4 stele = camera cu doua paturi ,,unite'' printr-un sant in care nu poate dormi nimeni. Am cautat prin camera vreo patura sau cuvertura cu care sa nivelam santul sa dormim si noi mai uman in ,,frumosul'' pat matrimonial, dar nu exista asa ceva la 4 stele.

In baie miroase ingrozitor, pestilential e putin spus, iar odorizantele de camera erau... nu. A trebuit sa ne rugam de la d-le de serviciu si chiar si asa putea ingrozitor chiar pana in camera!!

Cabana, caci asa ar trebui numita, e din lemn = se aude absolut tot, iar noaptea este un aer insuportabil de uscat si de cald. Usa de la intrare e mai ,,scurta'' decat cadrul cu doua-trei degete lejer pe unde bate vantul si, din nou, se aude orice zgomot de pe hol.

Asadar nu va duceti cu copil mic sau cu gand sa dormiti! nici macar noaptea! cum ziceam, patul este absolut incomod si insuficient pentru 2 adulti si un copil mic, iar aerul din camera este irespirabil!

Baia nu are nici dotarile de la trei stele:obisnuitele sapunele, samponele etc lipsesc cu desavarsire! (doar ceva sapun lichid din care nu prea curgea)

Wc nu era sigilat cand am preluat camera, asa cum se obisnuieste, cum ziceam, chiar si la hoteluri cu mai putine pretentii... Si, colac peste pupaza, ca niciodata, neavand la noi, chiar am avutnevoie de celebrul ac cu atisoare, pe care il gasesti dealtfel in orice amarat de hotel... aici... nici pomeneala!

Pe scarile exterioare se facuse bun strat gros de gheata, dar absolut nimeni nu s-a deranjat sa il curete, iar scarile interioare sunt pentru pitici fara bagaje: nu incap 2 oameni unul pe langa altul, d-apoi sa mai cari si bagaje... un chin!

Restaurantul e o alta discutie, insa si aici se intrevede aceeasi delasare, aceeasi nepasare a omului care NU sfinteste locul:

Multe feluri de mancare sunt pe menu doar de forma, probabil sa dea bine, caci chelnerii ne spuneau nonsalanti ca nu au si nici nu vor mai avea felul respectiv,

mancarea vine ff greu

Scrumierele nu sunt aduse la masa cand ai nevoie nici schimbate nici cand sunt cu varf

Tacamurile erau puse direct pe masa, iar DOMNII erau serviti intai!!

Recunosc calitatea deosebita a unora dintre mancaruri, insa ciorbele au fost execrabile. Recomand paztrama de oaie, cotletul de berbecut cu orez

sarbesc, pastele pene sau medalionul de curcan, dar si preturile sunt pe masura.

Daca aveti de serbat vreo ocazie deosebita (cum am avut noi) si vreti un vin anume sau un suc special pt. copii, luati-va de acasa, caci nu au asa ceva.

De altfel, cam asta e cuvantul de ordine:nu avem!

Concluzie: multe pretentii, prea putin de oferit pentru pretul cerut, FORMA FARA FOND.

Trimis de lori.axi* in 11.02.15 19:04:27
    Validat / Publicat: 12.02.15 08:31:24
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL.

VIZUALIZĂRI: 1613 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lori.axi*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂCabana Schiorilor: