Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2040 / 5013]
Afișate impresii [20391 - 20400] din total 50125 impresii
Miraj Hotel 4 / POIANA BRAŞOV
- IANUARIE, 2015
- de: untarucarmen [20.01.15]
- RECOMANDĂ
Foarte frumos
Un hotel in care m-am simtit foarte bine. Camerele sunt spatioase si curate, baia la fel. Foarte cald in camera, chit ca afara erau -21 de grade, in baie poate prea cald. Personalul este foarte amabil. Mancarea buna, iar pentru copiii mai mofturosi aveau si alternative. Hotelul are parcare suficient de mare cat pentru 20 de camere. Se putea inchiria echipament de schi de la hotel, dar distanta era cam mare pentru a merge pe jos cu clapari in picioare. Zona linistita si peisaj foarte [...] — vezi review
Pensiunea Edy 3 / BUȘTENI
- IANUARIE, 2015
- de: MONICA-ELENA [20.01.15]
- RECOMANDĂ
Week-end relaxant la Pensiunea EDY
Am fost la pensiunea Edy - Busteni, un weekend. Grupul nostru a inchiritat 6 camere. Personalul a fost amabil si ospitalier, camerele curate, confortabile, lenjeria si prosoapele curate si brodate cu initialele pensiunii. Descrierea de pe site-ul pensiunii, corespunde cu realitatea. Locul unde se serveste masa este spatios. Copiii au avut posibilitatea de a se juca in spatiul de joaca interior, dar si la cel din curtea pensiunii. Pretul achitat pentru cazare la aceasta pensiune de 3 [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Edy 3 / BUȘTENI
- IANUARIE, 2015
- de: ciprish [19.01.15]
- RECOMANDĂ
Foarte multumit, impresie pozitiva
In ianuarie ger de inghetau pietrele, am ajuns la pensiune si ce m a frapat o caldura inca de pe holul pensiunii pur si simplu m a impresionat. Sala de mese cu bucataria la fel bine incalzite, iti poti pregatii ce doresti. Camera in care am fost cazat, cald, bine cu o priveliste spre munte de i ti taie respiratia foarte frumos. Televizorul plasma micut cu digi, internetul bun in camera. Pur si simplu nu mi mai venea sa ies la ski din camera atat de bine ma simteam. Totul e la un nivel [...] — vezi review
Unde mâncăm în Oradea și împrejurimi / ORADEA
- IANUARIE, 2015
- de: luciaoradea [18.01.15]
Revelion de 5 stele la Ambasador
Am citit pe site cateva review-uri despre revelionul 2015 si locatiile in care s-a desfasurat. M-am gandit deci sa povestesc si eu unde am petrecut noaptea dintre ani. Vreau sa incep prin a mentiona ca nu suntem adeptii revelioanelor sau petrecerilor de fite. In ultimii ani majoritatea revelioanelor le-am petrecut cu prietenii, acasa la cineva sau pur si simplu in centrul orasului, la spectacolele sau concertele in aer liber organizate de primarie. Am mai fost la restaurant, cred ca de inca 2 [...] — vezi review [+20 poze]
Pensiunea Office 3 / BRAȘOV
- IANUARIE, 2015
- de: corinamaria [16.01.15]
- RECOMANDĂ
O cazare decenta.
O sa incep prin a confirma ceea ce a spus tudi2011*(vezi impresii) legat de dimensiunile camerei 5. Este o camera foarte mica, neindicata cuplurilor cu copii sau celor care stau mai mult de 1-2 nopti. Camera 6 este mult mai spatioasa. Va recomand ca atunci cand faceti rezervarea sa va interesati de dimensiunile camerei daca aveti copii sau stati mai mult (avand bagaje mai multe). Pe noi doi, pentru o singura noapte, nu ne-a deranjat deloc. Plusuri: - caldura din camere (era chiar foarte [...] — vezi review [+10 poze]
Rina Sinaia Hotel 4 / SINAIA
- IANUARIE, 2015
- de: papone [16.01.15]
- NURECOMANDĂ
O data e de-ajuns
A fost superb, totul e de calitate, straluceste de curatenie, privelistea e deosebita, felicitari celor care se ocupa de aceasta minunatie, vom reveni pentru ca ca aici nu e niciunde (cacofonie intentionata), bla. bla, bla… – asta e din alt film… N-ai ce face intr-o sambata dimineata pe frigurile de afara si te hotarasti sa dai o fuga pana la munte, ca tot a scazut pretul benzinei. Asa ca sub pretextul unei vizite la Salina Slanic, te pornesti spre… Sinaia. Si cum abia te-ai trezit si [...] — vezi review [+5 poze]
Salina Unirea Slănic Prahova / SLĂNIC [PH]
- IANUARIE, 2015
- de: papone [16.01.15]
- NURECOMANDĂ
Pacat... dar frumos
Daca tot ai plecat de acasa din cauza de frig si te-ai dus la munte sa-ti fie si mai frig, daca tot ai promis jumatatii tale o iesire undeva la mai cald, macar la o temperatura constanta de 12 grade, apai te decazezi de la Hotel Sinaia Sinaia (Rina) (vezi impresii) si o pornesti catre Salina Slanic. Drumul e simplu, asa ca am apelat la gps :)) si ne-a dus prin Baicoi – Plopeni – Varbilau – Slanic. La intoarcere am venit prin Valeni – Ploiesti – Bucuresti. Buuun! Ajungem in parcarea [...] — vezi review [+2 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- IANUARIE, 2015
- de: gotty [16.01.15]
- RECOMANDĂ
'La Placinte' inainte!
Acum sa nu ma considerati lipsit de imaginatie dar ce alt titlu sa gasesti cand e vorba de restaurantul "La placinte"? Intr o dupa amiaza lenesa de duminica, in care primele raze de soare apareau prin satul meu dupa 2-3 saptamani de ger numai bun de copca am decis sa incheiem o plimbare in parc cu o "ceva". Cevaul acela am hotarat sa fie dulce, cat mai dulce. Pe la placintele acestea nu mai calcasem pana atunci deci cunostinte zero despre ele dar macar de erau ca ale mamei si merita [...] — vezi review
Belvedere Hotel (ex Cioplea) 3 / PREDEAL
- IANUARIE, 2015
- de: varbanroxana [13.01.15]
- RECOMANDĂ
Week-end minunat la Belvedere
Pentru cei care doresc sa afle o impresie sincera a unei persoane destul de pretentioasa (adica eu :) )... vreau sa va spun ca nu am sa aduc nicı o nemultumire managementuluı hoteluluı Belvedere. Chıar daca este un hotel maı vechı, am petrecut un week-end minunat aicı... Un spatiu deschis, comfort, design, o receptıe spatioasa, bar, restaurant, spa... tot ce trebuıe pentru a te simti minunat. Camerele sunt mobilate si utilate cu tot ce trebuie, caldura sı apa calda fara nicı un [...] — vezi review [+1 poze]
Casa Roşca 3 / BUȘTENI
- IANUARIE, 2015
- de: andreea1111 [12.01.15]
- NURECOMANDĂ








