Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2039 / 5013]
Afișate impresii [20381 - 20390] din total 50125 impresii
Pensiunea Roma Antică [Hărman] 3 / PREJMER
- IANUARIE, 2015
- de: spiros [30.01.15]
- RECOMANDĂ
Pensiunea Roma Antica Harman
Dupa nume Roma Antica in Harman ti se pare o ciudatenie deoarece te intrebi ce cauta Roma Antica intr-o zona saseasca... Apoi am aflat ca proprietara e o romanca casatorita cu un italian. Pensiunea e o alternativa pentru cei care au treaba in Brasov si totusi doresc liniste seara. Pensiunea e aici 45.715137, 25.692733 si se ajunge usor in Brasov. Ca si arhitectura e o casa tipic saseasca cu curtea interioara inchisa si cred ca frescele de pe peretii exteriori sint influenta italieneasca. [...] — vezi review [+10 poze]
Descoperă Valea Arieșului / Țara Moților / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
- IANUARIE, 2015
- de: claudiu 71 [26.01.15]
- RECOMANDĂ
Am revazut iernile de odinioara!
Un sejur la munte unde spui:temperatura maxima inregistrata a fost de -4 grade iar ceea minima de -23 grade creeaza o stare de disconfort termic la nivelul epidermei dar cand privesti fotografiile realizezi ca in aceste imagini ai imortalizat iernile adevarate mult visate totul se schimba intr-o vacanta a superlativelor. Unde, cand, cum, cu ce si de ce? Locatie: undeva in Muntii Apuseni, un satuc izolat la 1150 de metri altitudine apartinand de Belis ne-a fost gazda adevarata la cumpana [...] — vezi review [+30 poze]
Rina Sinaia Hotel 4 / SINAIA
- IANUARIE, 2015
- de: ecos2000 [26.01.15]
- RECOMANDĂ
Toata Stima
Salut echipa Rina Sinaia si apreciez review-ul lui PAPONE. Da, daca te uiti din unele directii, este cum spune Papone. DAR nimeni nu este perfect, nici macar el... Papone... adica, zic eu, daca ne-am bucura de faptul ca am reusit sa fugim de stresul cotidian, de faptul ca gasim o cazare decenta si o masa la care doar ne asezam... ca reusim sa rupem rutina... ca ne regasim ca oameni, familii, priteni, etc... ca uitam!!! lipsurile pe care le reprosam altora, ca ne uitam in nota de plata... care [...] — vezi review
La ski în Vatra Dornei / VATRA DORNEI
- IANUARIE, 2015
- de: sasana53 [26.01.15]
- RECOMANDĂ
Pentru prima data la schi in Vatra Dornei
Ajunsi Duminica, ne-am cazat in regim de urgenta, dupa care am servit masa la Restaurantul Casa Bucovineana, ne-am ales dintr-un meniu f stufos, 2 ciorbe radauteane, tocanita de hribi cu smantana si mamaliga / tochitura moldoveneasca (mancare f buna, proaspata, personalul amabil insa insuficienttt, cu rabdare se trece prin concediu :) Domeniul schiabil in 3 locatii diferite: 1. Partia Veverita - nocturna - teleschi, 5 lei/ urcarea, pe baza de bilet (hartie) valabil doar acolo. (cea mai [...] — vezi review
Pensiunea Bella Venere 3 / VOINEASA / VALEA LOTRULUI
- IANUARIE, 2015
- de: arian [25.01.15]
- NURECOMANDĂ
Mai bine stati acasa!
Am inchiriat aceasta pensune integral (5 familii) pentru a avea parte de un weekend cat mai placut. Odata ajunsi aici ne-am trezit ca in vila mai sunt familii cu copii mici, nu stim ce erau, rude, angajati. Nu am avut acces la bucatarie decat contra cost, separat... nu a fost ieftin deloc. Cel mai revoltator a fost faptul ca la ora 8-9 seara se dadea stingerea, nu mai era voie cu muzica. Prima noapte am tremurat de frig, nu au dat drumul la caldura de la ora 12 noaptea pana a doua zi [...] — vezi review
Cascada Bigăr [Cheile Nerei] / BOZOVICI [CS]
- IANUARIE, 2015
- de: Dan&Ema [25.01.15]
- RECOMANDĂ
Cascada Bigar – locul I in clasamentul „Opt cascade unice in lume”
Cascada Bigar – locul I in clasamentul „Opt cascade unice in lume” realizat de catre „The World Geography”. Asta veti citi pe un indicator simpatic din lemn daca veti ajunge la cascada Bigar. Este timpul debutului meu pe anul 2015. La multi ani tuturor! Dupa un an 2014 in care m-a cuprins microbul AFA, fiind de departe cel mai activ an al meu pe AFA, era cazul sa deschid gura sau „sa dau cu ura-n tastatura” sa va povestesc si eu ceva. De fapt dau cu drag, of course, dar tare [...] — vezi review [+39 poze]
Casa Roşca 3 / BUȘTENI
- IANUARIE, 2015
- de: aurel1960 [23.01.15]
Drept la replică
In primul rand vreau sa mentionez ca acum doi ani ei au sunat sa faca rezervarea nu am insistat noi cum afirma ei, nici nu-i cunosteam. prima minciuna. Referitor la faptul ca le-am cerut banii dupa 10 minute ca " daca nu chem politia" este a doua minciuna. Au scris toate acestea ca sa se razbune pentru faptul ca nu le-am permis sa fumeze in camere lucru pe care nu l-au respectat si au adus persoane strine in casa. Despre caldura este a treia minciuna. In prima seara termostatul ambient l-am [...] — vezi review
Pensiunea Transilvania 3 / BRAȘOV
- IANUARIE, 2015
- de: alexandra.p [22.01.15]
- RECOMANDĂ
Multumiti
Am fost week-endul trecut cazati la aceasta pensiune si suntem extrem de multumiti. Intrarea se face in curtea restaurantului Transilvania, pensiune fiind localizata fix in spatele acestuia. Este micuta, aprox 6 camere. Noi am stat in camera 6, spatioasa, cu balcon, cu vedere spre Tampa si spre faimoasele litere. In camera se afla si aer conditionat, fiind iarna nu l-am folosit, dar telecomanda era acolo. De asemenea se gaseste un minibar, nu prea plin, dar cu apa, suc bere, preturi [...] — vezi review
La pas prin Constanța / CONSTANȚA
- IANUARIE, 2015
- de: ariciu* [21.01.15]
- RECOMANDĂ
Start 2015 cu doza de energie absolut necesară!
Nu vă speriați, nu scriu mult, promit! În primul rând pentru Cristina și Claudiu m-am hotărât să fac asta... pentru că știu că le e dor de mare... :P Anul trecut prin februarie, impulsionată de review-ul colegei @danamandache, Acapulco – liniște și mare, care a stârnit ceva controverse la vremea respectivă, făceam o promisiune... mie în primul rând: să ajung măcar un weekend iarna la mare. Mai exact, îmi propusesem până în decembrie 2014. N-a fost să fie, deoarece [...] — vezi review [+20 poze]
O3zone / Ozon (ex Olt) Hotel 4 / BĂILE TUȘNAD
- IANUARIE, 2015
- de: szabonoemi [21.01.15]
- RECOMANDĂ






