Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2034 / 5013]

Afișate impresii [20331 - 20340]
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: Cucu Bau [10.02.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Dragului

Restaurantul Dragului se afla in centrul orasului Predeal, pe DN1, vis-a-vis de benzinaria Petrom. Restaurantul este parte a hotelului cu acelasi nume si are in total 3 incaperi cu destule locuri disponibile, din fericire cu spatiu separat pentru nefumatori! In drum spre partie am observat terasa inchisa din stanga hotelului, foarte frumos aranjata si am intrat sa vedem meniul. Am fi vrut sa servim aici un desert in seara cu pricina, fiindca mancasem la o alta locatie din Predeal. Ne-a placut [...] — vezi review [+26 poze]
Unde mâncăm în zona Arieșeni / ARIEȘENI [AB]
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: noi doi [09.02.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Vank - Arieseni, o alegere buna!

Am ales acest restaurant la intamplare in cele doua zile petrecute in Arieseni (vezi impresii), si nu am regretat deloc. Este pozitionat chiar aproape de centru, la soseaua principala care duce catre Vartop. Se numeste de fapt Complexul Turistic Vank, este si pensiune si restaurant. Restaurantul arata foarte dragut pe interior, decorat in stil rustic, spatios si curat. Si la baie era curatenie. Si cel mai important lucru este ca mancarea este servita destul de repede, portiile sunt mari si [...] — vezi review [+7 poze]
Descoperă zona Straja - Vâlcan / STRAJA [HD]
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: Danna13 [09.02.15]
  • RECOMANDĂ

Statiunea e perfecta pentru ski!

Statiunea Straja are multe partii pentru iubitorii de ski, dar cam atat! Centrele de inchirieri echipamente sunt foarte proaste (in sensul ca echipamentele sunt foarte vechi). Exista 2 pizzerii: Montana si Taho. Taho e cea mai proasta pizza (nu stiu daca are 200 g, are 2 felii de salam si 2 masline si e subtire parca ar fi lipie :D), Montana face acceptabila pizza. Daca vrei sa bei un vin fiert va trebui sa alegi tot Taho sau terasa Montana. Exista 2 magazine de unde poti lua apa, bere, [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Sarmis 3 / SARMIZEGETUSA [HD]

Drept la replică

Toti facem aceeasi greseala. Mergem intr-un loc, ne simtim bine si apoi ne reintoarcem la vietile noastre, multumiti ca am avut un week-end sau concediu reusit. Povestim sau nu prietenilor si apoi ne vedem de job-uri si probleme. Dar nu scriem impresii, mai ales cand ele sunt bune. Doamne fereste sa nu ne placa ceva, ca atunci umplem site-urile de profil cu review-uri negative. Dar cand suntem multumiti, pastram asta pentru noi. E in firea lucrurilor sa fie asa. Suntem facuti sa ne plangem cand [...] — vezi review
Pensiunea Anemyra 3 / SĂCELE [BV]
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: MyraAnne [08.02.15]
  • NURECOMANDĂ

Mediocru

Am trecut pe la aceasta pensiune in luna februarie 2015. Clar camerele necesita imbunatatiri. La intrare pe hol te intampina o treapta foarte abrupta iar daca nu esti suficient de atent te poti rani calcand in gol, pana ce se aprinde senzorul de lumina. Scarile de acces catre etaj sunt inguste si periculoase. Tapetul din camere este invechit si mocheta plina de pete. Lenjeria- curata dar uzata. Baia cu geam murdar si miros urat. Toaleta asezata anapoda, cat sa dai cu capul in chiuveta, [...] — vezi review
Descoperă zona Șinca / ȘINCA [BV]
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: Dan&Ema [08.02.15]
  • RECOMANDĂ

Schitul Sinca Noua si Parintele Arsenie Boca

Tinta principala a mini-excusiei noastre de trei zile din februarie 2015 a fost revenirea la Schitul Sfantul Nectarie de la Sinca Veche de pe langa Manastirea Rupestra (vezi impresii), dar si eventuala vizitare a altor manastiri sau schituri, functie de timpul disponibil si conditiile meteo. In acest scop ne-am stabilit baza la Casa Moga in satul Bucium, comuna SincaVeche (vezi impresii). Prima zi a fost o zi plina in care am parcurs distanta Bucuresti – Bucium, cu oprire in Zarnesti, ne-am [...] — vezi review [+15 poze]
La pas prin Vârtop şi împrejurimi / VÂRTOP [AB / BH]
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: noi doi [08.02.15]
  • RECOMANDĂ

Weekend alb! - Arieseni-Vartop

Chiar aveam nevoie de o gura de aer proaspat, de munte, sa evadam din oras si am inceput sa cautam o statiune relativ aproape de Timisoara. Am cautat un loc unde a nins pentru ca vroiam si sa schiem si sa ne dam cu saniutele asa ca Arieseni a ramas decizia finala. Din Timisoara pana acolo sunt cam 235 km. Noi am mers pe ruta Tm-Arad-Siria-Gurahont-Arieseni, dar am regretat datorita drumului extrem de rau, imediat dupa Arad. La intoarcere am venit pe Arieseni-Gurahont-Lipova-Tm si a fost mult [...] — vezi review [+9 poze]
New Montana Hotel 4 / SINAIA
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: balela [08.02.15]
  • RECOMANDĂ

Merita

Un hotel pe care il recomand cu caldura, de talie internationala. Toate serviciile se ridica la nivelul asteptarilor. Am tinut sa fac aceste precizari deoarece inainte de a pleca in sejur am intrat pe un forum de impresii si am vazut cateva comentarii extrem de rautacioase. De multe ori ma gandesc ca chiar romanii arunca cu noroi in patronii care se straduiesc sa le ofere conationalilor lor conditii ca in strainatate, dar rautatea unora depaseste orice limita. In concluzie: am fost si [...] — vezi review
Casa Tăbăcaru (ex Casa Nobilă) [Peștera] 3 / MASIVUL PIATRA CRAIULUI
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: ssilviu [08.02.15]
  • RECOMANDĂ

Confort si ospitalitate

De multa vreme nu am fost atat de multumiti dupa o iesire. Despre pensiune: in conditiile in care afara erau -10 grade, noaptea, m-am trezit sa dau caloriferele pe treapta inferioara de caldura, invelit fiind cu un cearceaf. Instalatii sanitare foarte bune, mobilier bun, saltea si perne confortabile, sala de mese mare, foisor, leagane, catel, pisica, etc. Despre ospitalitate: nota 11. Tot timpul am fost intrebati daca este in regula, daca mai dorim altceva. Politete si mult bun simt. Am [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA

Un loc animat, cu muzica, unic in Sinaia - Nargila Grill&Bar

De mai multe ori am mers la acest restaurant-club deoarece ne placea ambientul si mai ales mancarea, din pacate seara nu prea mai gaseai loc deoarece era tot rezervat pentru club. Mancarea era foarte buna dar din meniu lipseau supele si ciorbele dar intrau diferite kebab-uri, grill-uri, diferite salate, mancaruri in sos si peste. O data am luat la trei persoane un platou haiducesc, cu diferite tipuri de carne prin care ieseau in evidenta aripioarele de pui in sos cu 3 garnituri : cartofi [...] — vezi review [+1 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.3068361282349 sec
    ecranul dvs: 1 x 1