Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2030 / 5013]
Afișate impresii [20291 - 20300] din total 50125 impresii
La pas prin Vârtop şi împrejurimi / VÂRTOP [AB / BH]
- FEBRUARIE, 2015
- de: luciaoradea [02.03.15]
- RECOMANDĂ
Destinatia favorita de schi a oradenilor - Vartop
Locuind in Oradea beneficiem de tot felul de avantaje (si dezavantaje deopotriva) datorate pozitiei noastre geografice. Avantajele sunt apropierea de granita ungara si implicit de vestul Europei (Austria de exemplu e foarte aproape de noi). Nu e departe nici Serbia, daca cumva vrei sa faci o vizita. Dezavantajele ar fi distanta mare fata de restul locurilor din Romania si lipsa unui aeroport mai de Doamne-ajuta, cu niste curse internationale mai bine reprezentate. Oradea fiind totusi casa [...] — vezi review [+31 poze]
Pensiunea Bella 2 / ARAD
- FEBRUARIE, 2015
- de: bartaiomu [02.03.15]
- RECOMANDĂ
Pensiune linistita si intretinuta
In luna Febriuarie 2015 am fost in Arad cu ceva treaba. Am plecat la drum cu un prieten si cu cainele. Stiind ca imi va trebui un hotel sau o pensiune care va accepta cazarea impreuna cu animalul de companie, am incput sa caut pe net o locatie. Imi doream ceva cat mai aproape de centru si cu un raport calitate/pret cat mai bun. Astfel am gasit pensiunea Bella din Arad. Am vorbit cu proprietara la telefon cu o seara inainte, ca sa fac o rezervare. Mi s-a spus ca nu e nevoie de rezervare dar [...] — vezi review [+12 poze]
La pas prin Vârtop şi împrejurimi / VÂRTOP [AB / BH]
- FEBRUARIE, 2015
- de: luciaoradea [02.03.15]
- RECOMANDĂ
Serbarile Zapezii 2015- Lume putina dar buna!
Uite ca, fara voia noastra de data asta, am mai prins o editie a Serbarilor Zapezii la Arieseni. De fapt Vartop. Citisem inainte sa plecam ca in acest an serbarile se vor anula din motive obiective, dar totusi, in cele din urma primariile Ariesenilor si Nucetului, cele responsabile de partiile din zona, au revenit la sentimente mai bune si au hotarat totusi sa organizeze si aceasta editie. Am crezut initial ca va fi puhoi de lume, cum am mai prins in alti ani. Spre surpirnderea noastra insa, [...] — vezi review [+23 poze]
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
- FEBRUARIE, 2015
- de: andraz [01.03.15]
- RECOMANDĂ
Festival39 si alte restaurante din centrul istoric al Brasovului
Am ajuns in acest loc la recomandarea unui amic connoisseur al Brașovului si sincer n-am dat greș. Batranul Kronstadt oferă minunate clădiri vechi, localuri cu mâncare buna si o atmosfera plina de istorie care ne atrage ca un magnet in zona Pieței Sfatului măcar odată la doi ani. Festival39 ne-a dat binețe cu un aer retro, cu priveliștea ușor umbroasa a locație si cu o multitudine de spatii tematice zugrăvite de un designer nu prea pretențios in incinta. Astfel, poți descoperi [...] — vezi review [+23 poze]
Descoperă Sibiul / SIBIU
- FEBRUARIE, 2015
- de: makuy* [01.03.15]
- RECOMANDĂ
Sibiul... altfel
Păi, da... Pentru că, ani de-a rândul, drumurile ne-au purtat mereu prin Sibiu, din parcarea de sub zidurile cetății și, mai rar, din cea de sus, ambele cu plată, dar ultima, cu barieră, către Piața Mare, Piața Mică, Podul Mincinoșilor (sau al Minciunii), Casa Huet (sau casa cu ochișori, cum o botezasem cândva), bisericile și, invariabil, prânzul, la Bufnița... E adevărat, am observat ascensiunea urbei, de la un oraș de dincolo de munți, la Capitala Europeană și la polul [...] — vezi review [+41 poze]
Club Vila Bran 3 / BRAN
- FEBRUARIE, 2015
- de: denisa1986 [28.02.15]
- RECOMANDĂ
Aniversare de vis
Am mers acolo deoarece am vrut sa sarbatorim cea de a 10 aniversare a copilului nostru. Am mai mers si de Craciun si Revelion deci stiam cum este. Toate conditiile extraordinare, ospătari foarte serviabili, echipa de animatie extraordinara, mancarea proaspata si foarte buna... noi am fost foarte multumiti. De ziua copilului ne-am intalnit la Casuta scufitei rosii unde fetele de la animatie ne asteptau cu confetii si sampanie pentru copii. Seara au venit mascotele clubului sa aduca tortul [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Slănic Moldova / SLĂNIC MOLDOVA
- FEBRUARIE, 2015
- de: Yersinia Pestis [27.02.15]
- RECOMANDĂ
Slănic Moldova, surprize-surprize!
Nu vă ascund că nu m-a dat niciodată pe spate stațiunea despre care o să vă scriu. Când eram copil și mă luau ai mei pe sus ca să mergem acolo, nu-mi plăcea, era bătrânescă, eu îmi căpătam repede porția de înghețată sau ce mai voiam după care mă plictiseam. Dacă mai ceream și altceva, prin metoda dat cu fundul de pământ, căpătam educație contondentă de la ai mei, exact la partea cu care mă dădeam de planetă ! Ulterior, am mai crescut, dar tot nu mi-a [...] — vezi review [+16 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- FEBRUARIE, 2015
- de: tata123 🔱 [26.02.15]
- RECOMANDĂ
Spring Time - un restaurant – fast-food accesibil
Toată lumea (ori aproape) cunoaște lanțul de restaurante Spring Time. Este unul din locurile unde se poate servi rapid o masă la un preț acceptabil. Apărut încă din 1992 în capitala țării, primul local din Piața Victoriei s-a bucurat de un real succes. După cum se laudă proprietarii/administratorii acestui local au ajuns la 23 de restaurante, majoritatea în București, dar și la Pitești, Râmnicu Vâlcea și pe Litoralul românesc. Eu am frecventat restaurantele situate în [...] — vezi review [+9 poze]
Cabana Cerbul [pârâul lacului Oașa] 1 / TRANSALPINA
- FEBRUARIE, 2015
- de: vitalie* [26.02.15]
Nu recomand
nu recomand foarte dezamagit condiitii deplorabile, camera nu este curata, tv apartament nu este, apa rece la dus, frig in camere... mic dejun nu este INCLUS in pret!! In sufragerie se fumeaza, DEPARTE DE PIRTIE, cu masina EA undeva VO 45 MIN pina la pirtie UN SINGUR GRATAR, LEMNE NU NI SAU OFERIT. Prorpietarul este un om foarte viclean, prin telefon ni s-a comunicat un pret cind am ajuns acolo a cerut alta suma. prin orice metoda cauta sa ne minta. apropo cladura in camera era [...] — vezi review
Cabana Cerbul [pârâul lacului Oașa] 1 / TRANSALPINA
- FEBRUARIE, 2015
- de: Monarch11 [26.02.15]
- NURECOMANDĂ










