Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2025 / 5013]

Afișate impresii [20241 - 20250]
Pensiunea Miruna 3 / SÂMBĂTA de SUS
  • MARTIE, 2015
  • de: vlad.alex [23.03.15]
  • NURECOMANDĂ

Nu recomandam!

Atitudine ostila din partea staff-ului, dar mai ales din partea managerului. Piscina era nefunctionala. Camera de jocuri are doua mese de biliard vechi si neingrijite, si o masa de foosball defecta. Pe langa acestea mai erau niste materiale de construcii, mult praf, si foarte frig, corpul respectiv de cladire nefiind incalzit. Restaurantul se inchide la ora 23:00, dupa care nu ai ce face altceva decat sa mergi la somn, in frig deoarece camerele sunt foarte reci. In cladirea in care am [...] — vezi review
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
  • MARTIE, 2015
  • de: Cypryan [23.03.15]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Caraiman [Bușteni]

Mâncarea a fost sub așteptări: a fost gătită prea mult și fără gust. Restaurantul era gol. Atmosfera nu era primitoare. Când am intrat am fost întâmpinați de 3 chelneri plictisiți care s-au uitat la noi și au așteptat sa preluam inițiativa. În restaurant se auzeau în orice colt niște știri dramatice de la pro TV iar părerea mea este ca asta nu crea chiar un sentiment de satisfacție când mâncat. Abilitatea de a turna un pahar cu suc, abilitate de baza a unui chelner [...] — vezi review
Canionul 'Şapte Scări' [Dâmbu Morii] / MASIVUL PIATRA MARE
  • MARTIE, 2015
  • de: bogdan 75 [23.03.15]
  • RECOMANDĂ

Iarna la Canionul Sapte Scari

Pentru sfarsitul de saptamna si pentru ca aveam ceva de sarbatorit noi impreuna cu inca 5 familii de prieteni am ales sa ne petrecem la Sinaia. Si fiindca vremea a fost frumoasa ieri (adica Duminica 21.03) am ales sa facem o drumetie. Dupa mai multe parlamentari am ales Canionul Sapte Scari pt ca nu fusesem pana acum. Am plecat din Sinaia spre Brasov pt ca este situat undeva intre Timisul de Sus si Brasov. Nu exista parcare amenajata in zona si a trebuit sa parcam pe unde am gasit pt ca [...] — vezi review [+21 poze]
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • MARTIE, 2015
  • de: adrian09 [22.03.15]
  • NURECOMANDĂ

Restaurantul cu terasa de la cota 1400 = jalnic

Pozitive: amplasarea este foarte buna, cu o priveliste minunata Negative: - chelnerii sunt aroganti si te servesc intr-o lipsa totala de respect - localul arata ca o jungla: flori mari, care atarna peste tot, combinat cu decoratiuni de craciun, cu diferite exponate de vanatore, vitrine de inghetata, suporturi de sticle de vin etc. - baia se aseamana cu cele de prin locurile publice sau piete de zarzavat... si trebuie sa platesti 1 sau 2 lei ca sa o poti folosi, asta daca nu comanzi [...] — vezi review
Conac Bavaria Hotel 3 / BUȘTENI
  • MARTIE, 2015
  • de: adrian09 [22.03.15]
  • RECOMANDĂ

Excelent. Recomand

Domnisoara de la receptie este foarte amabila si ne-a ajutat cu orice informatie. Camera a fost foarte curata, aerisita si calduroasa. Baia, la fel ca si camera, amenajata cu gust si foarte curata. Restaurantul de la parter este excelent, atat mancarea, cat si servirea ireprosabile. Mancarea, bauturile si cafeaua sunt foarte foarte bune, iar ambianta, servirea si calitatea mancarii sunt cu mult mai bune decat la alte restaurante. Atentia la detalii este prezenta in unitatea de cazare, [...] — vezi review
Festivaluri, evenimente de interes turistic / ORADEA

Târgul de turism - TOP Travel

Între 20 şi 22.03.2015 se desfăşoară Târgul Regional de Turism - TOP Travel, în una din sălile de expoziţie ale celei mai noi clădiri de birouri/expoziţii din oraş Oradea Trade Center, singura care oferă spaţii de birouri din clasa A, în oraşul nostru. Odată ajuns în parcarea clădirii de expoziţii, situată lângă cel mai important mall din Oraş - Lotus Center, am observat că parcarea centrului de expoziţii este extrem de mică, cu greu am găsit un loc, dar maşina [...] — vezi review [+22 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2015
  • de: Larissa [22.03.15]
  • RECOMANDĂ

BERĂRIA H sau Oraşul cu chef de viaţă

De ziua femeii ne-am adunat mai multe domniţe de aceeaşi categorie de vârstă pentru a petrece o seară împreună, aşa cum obişnuiam în ultimii ani. Am ales Berăria H, unul dintre localurile imense ale Bucureştiului, deschis din septembrie 2014, cunoscut pentru concertele sale cu artişti faimoşi urmate, în week-end, de party-uri cu DJ şi animatoare, până spre dimineaţă. Ne-am hotărât să devansăm petrecerea pe data de 07 martie, sâmbăta, pentru că o zbenguială de [...] — vezi review [+24 poze]
Vacanța în Bușteni / BUȘTENI

Bușteni

Despre Bușteni este greu să mai scrii! Adică, cine aș fi eu să încep să povestesc ce și cum în Bușteni?! Am fost aici, cu regularitate, adică, măcar o dată la 2 ani, de pe vremea de când aveam 16 ani, adică un pic înaintea lui Burebista, pe vremea când trebuia să centrez, la cererea lui Zamolxes, fluxul energetic ce iese din Sfinx. Eram sigur că, după atâtea mănăstiri, fie ele și din Vrancea, după ce o să vin de la Bușteni o să scriu un review de-o să rup inima [...] — vezi review [+34 poze]
Unde mâncăm în zona Bran? / BRAN
  • MARTIE, 2015
  • de: calul [17.03.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Taverna Branului - Superb!!

Am ajuns la Taverna Branului printr-o cautare pe Google la "unde se poate manca bine in Bran", cautare ce m-a dus pe forum-ul AFA. Am ajuns la Taverna Branului sambata dupa masa unde am intrebat daca se poate manca (nu era nimeni in restaurant - fapt care ne-a uimit un pic). A venit un domn foarte dragut (cred ca era proprietarul) care ne-a oferit o visinata si o palinca din partea casei... Apoi a venit si ne-a oferit o placinta cu carne din partea casei (placinta pe care o vor adauga in [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • MARTIE, 2015
  • de: AleDia [17.03.15]
  • RECOMANDĂ

Camara Boierului... intre da si nu

Am fost de curand la Camara Boierului si trebuie sa recunosc ca mi-a fost putin teama din cauza ca citisem destul de multe impresii negative de acolo. Cu toate acestea, am decis sa ii dam o sansa din cauza ca venisera niste cunostinte din Germania in vizita si isi doreau foarte mult sa manance ceva traditional romanesc (in special sarmale). Zis si facut. Am facut rezervare, am anuntat oamenii, iar marti seara la ora 20:00 ne-am prezentat la restaurant. De obicei imi place sa incep cu [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0402910709381 sec
    ecranul dvs: 1 x 1