Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2022 / 5013]

Afișate impresii [20211 - 20220]
Cheile Turenilor (Cheile Turului) / TURDA [CJ]
  • MARTIE, 2015
  • de: Dan&Ema [13.04.15]
  • RECOMANDĂ

(Aproape) virgine in judetul Cluj

M-am gasit sa postez de Sf. Pasti asa un articol! Si cu noaptea in cap, ca telefonul a sunat desteptarea ca in zilele cand trebuie sa plec la servici; el nu stie de lunea libera de Pasti. Hristos a inviat! Don't worry! Nu trebuie citit acest articol dupa ora de culcare a copiilor sau restrictionat accesul la acest articol! Nu va ganditi la ce va ganditi! Este vorba despre un obiectiv turistic, pentru mine special, pe care abia acum la a treia incercare pot spune ca l-am bifat cu [...] — vezi review [+46 poze]
Complex Turistic Wolf [Wolf 1, Wolf 2] 3 / BRAN
  • MARTIE, 2015
  • de: Marcel [08.04.15]
  • RECOMANDĂ

Nerecomandat in extrasezon

Am fost la Wolf in martie 2014 si impresiile imi sunt impartite. Puncte pozitive: - Camere aerisite si curate - Personal disponibil - Piscina curata, jacuzzi, sauna (sauna uscata nu functiona) - Piscina are vedere la munte creand o senzatie placuta de relaxare - Mic dejun bogat - Gratarul e disponibil gratuit clientilor Puncte negative: - Baie foarte mica - Locul de joaca pt copii a fost tot timpul inchis - Tiroliana sau arcul nu a fost disponibile pe motiv de vant, desi nu era [...] — vezi review
Casa Legenda 3 / SIGHIȘOARA [MS]
  • MARTIE, 2015
  • de: irene01* [07.04.15]
  • RECOMANDĂ

Weekend de vis

Am plecat din Bucuresti in jur de ora 8 si am ajuns acolo pe la 12-12.30. Drumul este bun si nu am avut probleme. Peisaje superbe: dealuri si vai pline de verdeata si pomi. Am sunat gazda inainte de a intra in Sighisoara si ne-a explicat pas cu pas cum se ajunge si pe unde sa o luam. Acolo ne-a asteptat o doamna foarte draguta care ne-a spus ca suntem singurii clienti cazati acolo, fapt pentru care ne-a dat si cheia de la camera si cheia de la poarta. Casa Legenda nu este fix in centrul [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA

Restaurant Unguresc Alex

De când am descoperit Am Fost Acolo am început să mă documentez și despre restaurantele din locurile în care merg, nu doar despre obiectivele turistice, cum făcusem până atunci. Prin urmare, după ce am citit părerile celor care au fost la Restaurantul Alex din Sinaia, am hotărât că trebuie să merg și eu măcar o dată aici și să nu mă mai limitez doar la restaurantele din centru, care sunt mai la îndemână. Referitor la locație, menționez că restaurantul e situat pe [...] — vezi review [+7 poze]
Unde mâncăm în Praid? / PRAID [HR]
  • MARTIE, 2015
  • de: Clara T [07.04.15]
  • RECOMANDĂ

Incercati Meniul zilei la restaurantul Csatari - Praid

In timpul sejurului meu la Praid, am tot cautat un loc unde sa mancam ieftin si bine. Si l-am gasit: la restaurantul Csatari din cadrul pensiunii cu acelasi nume. Se afla situat pe strada Tanarok, o strada paralela cu cea principala. Raportat la salina, care pentru majoritatea turistilor ce stau mai mult prin Praid este obiectivul central, se poate ajunge la restaurant pe jos, pe scurtatura in cateva minute, sau, se poate merge cu masina pe sosea. Eu am ales scurtatura :). Aceasta se afla la [...] — vezi review
Rezervația Naturală Muntele și Canionul de Sare / PRAID [HR]
  • MARTIE, 2015
  • de: Clara T [06.04.15]
  • RECOMANDĂ

Canionul de sare de la Praid — O minune a naturii

completare intenţionată de autoare a impresiilor de aici [notă by webmaster] Am vizitat canionul la sfarsit de martie si am prins o zi superba in care am putut vedea frumusetea acestuia in toata splendoarea. Am mers impreuna cu fetita mea de 4 ani. Traseul pe vreme uscata este accesibil si copiilor, iar peisajul superb. Pentru cei care se deplaseaza cu masina, se poate ajunge pana intr-o parcare la baza canionului, iar de acolo zona se viziteaza la pas. In sezon pretul de vizitare e de [...] — vezi review [+6 poze]
Belvedere Hotel (ex Cioplea) 3 / PREDEAL
  • MARTIE, 2015
  • de: Costi [05.04.15]

Hotel Belvedere – revedere după 36 de ani

Recunosc, nu sunt un fan al Văii Prahovei și asta nu din cauză că nu mi-ar plăcea, dimpotrivă, ci din cauza aglomerației și a supralicitării locurilor (e drept, cu motive serioase, care țin de infrastructură și de relativa apropiere de Capitală). La hotelul Cioplea, rebotezat între timp Belvedere, am poposit o singură dată, în 1979, pe la începutul verii, cu un grup mai larg, pus pe distracții. Iată-ne, deci reveniți după ceva vreme, la hotelul trecut, între timp, [...] — vezi review [+21 poze]
Complex Mona Caraiman 3 / BUȘTENI
  • MARTIE, 2015
  • de: dalvman [05.04.15]
  • RECOMANDĂ

Locul ideal pentru a petrece cu prietenii

Am revenit in cadrul complexului Mona pentru a doua oara. Am avut ocazia sa petrec un sejur de doua zile in luna februarie, iar in luna martie am revenit cu un grup de prieteni, tot pentru doua zile. Am optat pentru aceasta locatie datorita serviciilor de care am avut parte pe durata primului sejur (de Sf. Valentin), a ospitalitatii angajatilor, a linistii si a curateniei din camere si din complex. Recunosc ca am fost placut surprins cand am plecat in luna februarie si asta datorita [...] — vezi review
Circuite prin România / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
  • MARTIE, 2015
  • de: makuy* [04.04.15]
  • RECOMANDĂ

La o zi după eclipsă, de echinocțiu...

Nu că aș fi văzut eclipsa... Pentru că, la București, au fost nori. De rău augur? Fiecare eclipsă e însoțită de nori. Și cea mare, din ’99, pentru cine își amintește, dar și celelalte, parțiale. Deși, pe ultima, într-o zi cu zăpadă, am reușit chiar să o fotografiez... Nu și pe aceasta! Dar nu despre eclipsă vreau să vorbesc eu acum. Pentru că ce altceva e o eclipsă, decât o simplă trecere a Lunii prin fața Soarelui? Nu tu, vârcolaci, nu tu, cutremure sau, [...] — vezi review [+20 poze]
În vizită la Hotelul de Gheață [Bâlea Lac] / TRANSFĂGĂRAȘAN

Hotelul de Gheata Balea Lac

Daca vreti sa vedeti cat de frumoasa este tara asta si ce locuri de vis au descoperit turistii straini pe la noi, mergeti macar odata in viata la Hotelul de Gheata de la Balea Lac. Asa, ca la o Mecca a turismului national :)). Si duceti neaparat copii. Poate mai uita de cuvintele urate pe care le aud zilnic la stiri despre tara lor. Hotelul de Gheata Balea Lac, cladit cu pricepere si daruire de lucratori din Cartisoara in varful muntelui ireal de frumos ne face faimosi in lume. Cand am ajuns [...] — vezi review [+40 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.1708219051361 sec
    ecranul dvs: 1 x 1