Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2022 / 5013]
Afișate impresii [20211 - 20220] din total 50125 impresii
Cheile Turenilor (Cheile Turului) / TURDA [CJ]
- MARTIE, 2015
- de: Dan&Ema [13.04.15]
- RECOMANDĂ
(Aproape) virgine in judetul Cluj
M-am gasit sa postez de Sf. Pasti asa un articol! Si cu noaptea in cap, ca telefonul a sunat desteptarea ca in zilele cand trebuie sa plec la servici; el nu stie de lunea libera de Pasti. Hristos a inviat! Don't worry! Nu trebuie citit acest articol dupa ora de culcare a copiilor sau restrictionat accesul la acest articol! Nu va ganditi la ce va ganditi! Este vorba despre un obiectiv turistic, pentru mine special, pe care abia acum la a treia incercare pot spune ca l-am bifat cu [...] — vezi review [+46 poze]
Complex Turistic Wolf [Wolf 1, Wolf 2] 3 / BRAN
- MARTIE, 2015
- de: Marcel [08.04.15]
- RECOMANDĂ
Nerecomandat in extrasezon
Am fost la Wolf in martie 2014 si impresiile imi sunt impartite. Puncte pozitive: - Camere aerisite si curate - Personal disponibil - Piscina curata, jacuzzi, sauna (sauna uscata nu functiona) - Piscina are vedere la munte creand o senzatie placuta de relaxare - Mic dejun bogat - Gratarul e disponibil gratuit clientilor Puncte negative: - Baie foarte mica - Locul de joaca pt copii a fost tot timpul inchis - Tiroliana sau arcul nu a fost disponibile pe motiv de vant, desi nu era [...] — vezi review
Casa Legenda 3 / SIGHIȘOARA [MS]
- MARTIE, 2015
- de: irene01* [07.04.15]
- RECOMANDĂ
Weekend de vis
Am plecat din Bucuresti in jur de ora 8 si am ajuns acolo pe la 12-12.30. Drumul este bun si nu am avut probleme. Peisaje superbe: dealuri si vai pline de verdeata si pomi. Am sunat gazda inainte de a intra in Sighisoara si ne-a explicat pas cu pas cum se ajunge si pe unde sa o luam. Acolo ne-a asteptat o doamna foarte draguta care ne-a spus ca suntem singurii clienti cazati acolo, fapt pentru care ne-a dat si cheia de la camera si cheia de la poarta. Casa Legenda nu este fix in centrul [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- MARTIE, 2015
- de: DepartureGate7 [07.04.15]
- RECOMANDĂ
Restaurant Unguresc Alex
De când am descoperit Am Fost Acolo am început să mă documentez și despre restaurantele din locurile în care merg, nu doar despre obiectivele turistice, cum făcusem până atunci. Prin urmare, după ce am citit părerile celor care au fost la Restaurantul Alex din Sinaia, am hotărât că trebuie să merg și eu măcar o dată aici și să nu mă mai limitez doar la restaurantele din centru, care sunt mai la îndemână. Referitor la locație, menționez că restaurantul e situat pe [...] — vezi review [+7 poze]
Unde mâncăm în Praid? / PRAID [HR]
- MARTIE, 2015
- de: Clara T [07.04.15]
- RECOMANDĂ
Incercati Meniul zilei la restaurantul Csatari - Praid
In timpul sejurului meu la Praid, am tot cautat un loc unde sa mancam ieftin si bine. Si l-am gasit: la restaurantul Csatari din cadrul pensiunii cu acelasi nume. Se afla situat pe strada Tanarok, o strada paralela cu cea principala. Raportat la salina, care pentru majoritatea turistilor ce stau mai mult prin Praid este obiectivul central, se poate ajunge la restaurant pe jos, pe scurtatura in cateva minute, sau, se poate merge cu masina pe sosea. Eu am ales scurtatura :). Aceasta se afla la [...] — vezi review
Rezervația Naturală Muntele și Canionul de Sare / PRAID [HR]
- MARTIE, 2015
- de: Clara T [06.04.15]
- RECOMANDĂ
Canionul de sare de la Praid — O minune a naturii
completare intenţionată de autoare a impresiilor de aici [notă by webmaster] Am vizitat canionul la sfarsit de martie si am prins o zi superba in care am putut vedea frumusetea acestuia in toata splendoarea. Am mers impreuna cu fetita mea de 4 ani. Traseul pe vreme uscata este accesibil si copiilor, iar peisajul superb. Pentru cei care se deplaseaza cu masina, se poate ajunge pana intr-o parcare la baza canionului, iar de acolo zona se viziteaza la pas. In sezon pretul de vizitare e de [...] — vezi review [+6 poze]
Belvedere Hotel (ex Cioplea) 3 / PREDEAL
- MARTIE, 2015
- de: Costi [05.04.15]
Hotel Belvedere – revedere după 36 de ani
Recunosc, nu sunt un fan al Văii Prahovei și asta nu din cauză că nu mi-ar plăcea, dimpotrivă, ci din cauza aglomerației și a supralicitării locurilor (e drept, cu motive serioase, care țin de infrastructură și de relativa apropiere de Capitală). La hotelul Cioplea, rebotezat între timp Belvedere, am poposit o singură dată, în 1979, pe la începutul verii, cu un grup mai larg, pus pe distracții. Iată-ne, deci reveniți după ceva vreme, la hotelul trecut, între timp, [...] — vezi review [+21 poze]
Complex Mona Caraiman 3 / BUȘTENI
- MARTIE, 2015
- de: dalvman [05.04.15]
- RECOMANDĂ
Locul ideal pentru a petrece cu prietenii
Am revenit in cadrul complexului Mona pentru a doua oara. Am avut ocazia sa petrec un sejur de doua zile in luna februarie, iar in luna martie am revenit cu un grup de prieteni, tot pentru doua zile. Am optat pentru aceasta locatie datorita serviciilor de care am avut parte pe durata primului sejur (de Sf. Valentin), a ospitalitatii angajatilor, a linistii si a curateniei din camere si din complex. Recunosc ca am fost placut surprins cand am plecat in luna februarie si asta datorita [...] — vezi review
Circuite prin România / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
- MARTIE, 2015
- de: makuy* [04.04.15]
- RECOMANDĂ
La o zi după eclipsă, de echinocțiu...
Nu că aș fi văzut eclipsa... Pentru că, la București, au fost nori. De rău augur? Fiecare eclipsă e însoțită de nori. Și cea mare, din ’99, pentru cine își amintește, dar și celelalte, parțiale. Deși, pe ultima, într-o zi cu zăpadă, am reușit chiar să o fotografiez... Nu și pe aceasta! Dar nu despre eclipsă vreau să vorbesc eu acum. Pentru că ce altceva e o eclipsă, decât o simplă trecere a Lunii prin fața Soarelui? Nu tu, vârcolaci, nu tu, cutremure sau, [...] — vezi review [+20 poze]
În vizită la Hotelul de Gheață [Bâlea Lac] / TRANSFĂGĂRAȘAN
- MARTIE, 2015
- de: turist_calatorescu* [02.04.15]
- RECOMANDĂ








