Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2019 / 5013]
Afișate impresii [20181 - 20190] din total 50125 impresii
Grădina Zoologică din Braşov / BRAȘOV
- APRILIE, 2015
- de: alina.prisecaru [14.04.15]
- RECOMANDĂ
Grădina Zoologică Braşov
Soare, munte, copii şi o zi de duminică… Prima zi de Paşte ne-a găsit la oraşul de la poalele Tâmpei, Braşov. Cum principalele atracţii fuseseră vizitate în primele două zile ne-am gândit să dăm o fugă până în cartierul Noua (situat în partea stângă cum intri în Braşov dinspre Bucureşti) la Grădina Zoologică să vedem dacă într-un final s-a deschis. Timp de patru ani a fost închisă pentru reamenajări, valoarea totala a proiectului fiind de 32 milioane lei [...] — vezi review [+13 poze]
Unde mâncăm pe Transfăgărașan? / TRANSFĂGĂRAȘAN
- APRILIE, 2015
- de: aliced [13.04.15]
- NURECOMANDĂ
Piscul Negru Hotel - De evitat masa la restaurant
Am servit pranzul la acest hotel. Chelnerul de serviciu a uitat pur si simplu jumatate din comanda solicitata. Muschiul de porc la "gratar" nu se putea manca. Preturi mari, nejustificate. Dupa insistente la bucatarie, brusc si-a adus aminte ca mai avea niste frigarui asortate de adus. Carnea de la frigaruile de pui, era scoasa din supa si un pic prajita. Nici vorba de gratar. Cartofii asa zis taranesti erau cei fierti si pentru ciorbe. Dezamagitor, Pacat de locatie si aspectul hotelului. [...] — vezi review
Pensiunea Veronica [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- APRILIE, 2015
- de: Constantin03 [13.04.15]
- RECOMANDĂ
O locație superbă
O locație specială, super tare, totul este frumos. Din punct de vedere al cazării nu există nici un reproș. Gazdele ne-au tratat foarte bine. Pensiunea este foarte frumoasă, are toate condițiile, camerele sunt foarte curate și călduroase , există și un loc amenajat special pentru copii. Este o locație pe care o recomand cu [...] — vezi review
Iaki Hotel 4 / MAMAIA
- APRILIE, 2015
- de: aurel34 [13.04.15]
- RECOMANDĂ
Frumos dar scump
Am fost la Iaki de Paşte. Hotelul arăta bine, mai ales în comparaţie cu restul staţiunii (Mamaia era pustie şi deprimantă la începutul lui aprilie). Camera - mică, dar mă aşteptam. Am avut o dublă superior dar tot surprinzător de mică e. Facilităţile hotelului - toate erau accesibile, am văzut chiar un client al hotelului făcând plajă la piscina exterioară. Piscina interioară, sălile de masaj, gimnastică şi cele pentru copii erau şi ele puse la bătaie. Fiind [...] — vezi review
Pensiunea Casa Noastră 2 / SINAIA
- APRILIE, 2015
- de: Ela P. [12.04.15]
- NURECOMANDĂ
Deplorabil!
Am fost la pensiunea Casa Noastra cu un grup si ne-am cazat o noapte. S-au purtat frumos cu noi, dar ulterior am constatat ca acest comportament era doar o masca, in spatele careia se ascundea lipsa de respect pentru client! Daca la cazare a fost cum a fost, era cald (am prins o vreme friguroasa, desi era aprilie), camerele aveau un aspect general placut, chiar daca saltelele erau vechi. Aveau frigider, televizor, apa calda. La masa insa, nu ne-a placut! Am convenit cu ei, cu o luna [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Sarmizegetusa Regia [M-ții Orăştiei] / COSTEȘTI [HD]
- APRILIE, 2015
- de: Showmaster [11.04.15]
- RECOMANDĂ
Sarmizegetusa Regia, drum tot mai rau...
Buna ziua tuturor celor interesati de cetatile dacice din Muntii Orastiei. Tocmai ne-am intors din vizitarea zonei. Din pacatae am fost nevoiti sa chemam ajutor pentru cineva care a ramas cu masina joasa distrusa pe drumul spre Sarmizegetusa caci acesta s-a deteriorat considerabil fata de 2014! Nu va aventurati pe drumurile de la Costesti si Regia cu masini necoraspunzatoare ca o sa patiti la fel. Noi mergem regulat in zona dar numai cu 4x4 caci este incredibil de prost drumul plin de praf, [...] — vezi review [+7 poze]
Pensiunea Onelia 3 / GÂRDA DE SUS [AB]
- APRILIE, 2015
- de: Iosif [08.04.15]
- RECOMANDĂ
Sejurul de vis
Pensiunea este foarte tare!!! Gazdele primitoare si mancarea bio si mai gustoasa decat in alte parti in care am fost. Ne-am simtit ca la mama acasa! Nu simti ca esti turist ci ai senzatia ca esti acasa. In caldura caminului unde ai acel sentiment de bine. Am mancat cea mai buna supa de taietei si gratisss!!! Ceea ce nu mai poti gasi in alte parti unde fiecare se uita cum sa ciupeasca mai mult. Am primit placinta cu spanac si branza, gulas, tort de mere si zahar ars toate fff delicioase. [...] — vezi review
Descoperă Odobești & Măgura Odobeștilor / FOCȘANI
- APRILIE, 2015
- de: Yersinia Pestis [07.04.15]
- RECOMANDĂ
Turism de-o zi, chiar dacă-i ziua de Florii: Măgura Odobești
De Florii deschisărăm sezonul de umblat pe coclauri și, cel mai la îndemână ne-a fost Măgura Odobeștilor. Yeap, nu m-a lăsat mintea, știu că v-am mai scris despre ea, icișa, așa că n-o s-o mai lungesc cu ce este și ce vrea această formă de relief. Măgura Odobești este, pentru mine și prietenii mei, un loc relativ ușor de ajuns, cu o frumusețe aparte, fără ca asta să-nsemne că, dacă n-ajungeți aicea, gata, ați păcătuit de moarte, ați pierdut turismul din [...] — vezi review [+16 poze]
Casa Roşca 3 / BUȘTENI
- APRILIE, 2015
- de: alinropotan [06.04.15]
- RECOMANDĂ
Ne-am simtit ca acasa
Am avut un sejur scurt, 4-5.04.2015, trei familii. Pensiunea este noua, cu spatiu generos in camera si in living, dotata cu tot ce ai nevoie pentru un sejur agreabil, gazde primitoare, curatenie si bun gust, loc de joaca, gratar, bucatarie complet utilata. Noi am calatorit f. mult in tara si pot sa spun ca este unul dintre cele mai placute locuri unde am stat. Imi dau acum seama ca scriu pentru prima oara un review referitor la o destinatie si fac acest lucru pentru ca m-am simtit foarte bine [...] — vezi review
Mănăstirea Cetățuia / IAȘI
- APRILIE, 2015
- de: gettyy [06.04.15]
- RECOMANDĂ







