Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1990 / 5013]
Afișate impresii [19891 - 19900] din total 50124 impresii
Grădina Zoo [Băneasa] / BUCUREȘTI
- IUNIE, 2015
- de: tata123 🔱 [09.06.15]
- RECOMANDĂ
Zoo Băneasa – privind ochii triști ai animalelor
Au trecut mai mulți ani de când nu mai ajunsesem la Grădina Zoologică București, situată pe str. Vadul Moldovei nr. 4. De fapt, strada nu e atât de importantă (decât pentru turiști), aproape toți bucureștenii știu unde este unica grădină zoo a Capitalei: „în pădure la Băneasa” (vorba unui cântec). Cine nu se deplasează cu autoturismul până acolo are acces cu autobuzul RATB 301, ce pleacă din Piața Romană. Citind în ultima perioadă descrieri ale altor grădini [...] — vezi review [+29 poze]
Majestic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IUNIE, 2015
- de: Daria Rad [08.06.15]
- RECOMANDĂ
Un colt de paradis pentru toate varstele
Am vizitat aceasta locatie cu ocazia Rusaliilor si deoarece impresiile au fost la superlativ, am revenit si in acest sfarsit de saptamana. Datorita schimbarii managementului se vede clar un salt calitativ fata de anii trecuti (am mai fost cazati aici in urma cu 2 ani). Hotelul este curat, cu receptie spatioasa si foarte primitoare, lobby in stil exotic aranjat cu mult bun gust, piscina frumoasa si curata, mic dejun bogat si divers. Pentru copii sunt amenajate spatii de joaca, cu leagane [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA
- IUNIE, 2015
- de: verapuiu [08.06.15]
- NURECOMANDĂ
Restaurant La cetate - Cum te fura un restaurant...
Restaurant dragut, in parc, ambient frumos. Servire de nota 4 cu indulgenta: la comanda de mancare nu au adus oliviera, nu servetele, nota de plata incasata dupa jumatate de ora, etc. O portţie de mancare costa in meniu 15 lei, pe nota de plata gasesti in loc de 100 de grame 250 de grame si te costa 40 de lei. fara sa te fi anuntat nimeni in prealabil. ma intreb ce fac cei care poate nu au destui bani la ei. cand ceri expicatii ti se arata un asterix minuscul in meniu, care e explicat [...] — vezi review
Unde mâncăm în 2 Mai? / VAMA VECHE / 2 MAI
- IUNIE, 2015
- de: RAIDER [08.06.15]
- RECOMANDĂ
Haraşo! Terasa Scripliuc Iurie
Mamaşa, crezi că ştii să faci un borş? Unu' de ăla rusesc, adevărat? Mamaşa, ştii sa faci un borş, exact ca pescăruşul pe care l-am fotografiat în vârfu' stâlpului la 2 Mai! Adică, deloc! Mamaşa, da' blini ştii să faci? Blini de ălea cu smântână … sau cu umplutură de orez, cu ciuperci? Poate un şaşlîk de ăla care să îţi trimită sufletul în rai? Mamaşa, habar n-ai să faci nimic din toate ăstea! Trebuie sa inveţi mamaşa, trebuie să [...] — vezi review [+8 poze]
Unde mâncăm în zona Giurgiu? / GIURGIU
- IUNIE, 2015
- de: gotty [08.06.15]
- RECOMANDĂ
Daca nu-i Grecia e Greaca!
Hai ca de data aceasta chiar am comis-o:am plecat dupa paine si m am intors cu ditamai frigiderul! Sau in traducere:sambata dimineata, afara caldut, in pat bine, masina in fata blocului cu niscaiva lipsuri pe la motor, dar functionala. Aveam ceva piscina in planuri dar cei ce ma invitasera se tot gandeau si razgandeau: Ba La Plage, ba Playa Verd, ba nustiucare groapa cu apa de prin satul nostru. Si atunci mi am dat seama ca trebuie sa ma duc sa mi iau nustiuce piesa pentru masina de la [...] — vezi review [+9 poze]
Parcuri bucureștene / BUCUREȘTI
- IUNIE, 2015
- de: tata123 🔱 [08.06.15]
- RECOMANDĂ
Parcul Drumul Taberei – modern și eco-friendly? // pro și contra.
În sfârșit s-a produs „minunea” mult așteptată de cetățenii sectorului 6, mai ales cei domiciliați în zona Drumul Taberei: deschiderea Parcului Drumul Taberei, fost Moghioroș. Închis din anul 2013 pentru reabilitare și reamenajare, cu ajutorul fondurilor europene, parcul a fost redeschis cu întârziere, după mai multe amânări și proteste ale locuitorilor cartierului. Unii sunt nemulțumiți de noul aspect al parcului: alei prea înguste, spații de joacă pentru copii [...] — vezi review [+25 poze]
Majestic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IUNIE, 2015
- de: visgiulia [07.06.15]
- NURECOMANDĂ
Daca doriti sa va odihniti, evitati acest hotel
Anul acesta am ales sa ne petrecem Rusaliile la Majestic Jupiter. Am mai fost la acest hotel de cel putin 3 ori. Este adevarat ca am fost intr-o perioada putin mai aglomerata. Acum insa am prins - spre ghinionul nostru - perioada de deschidere a sejurului. S-a schimbat Directorul hotelului si va garantez ca este plin de intentii bune. Mai mult decat OM, cu toti clientii. Singura problema insa sa o reprezinta angajatii. In cele 2 nopti/ 3 zile cat am stat acolo, niciodata nu ne-am trezit [...] — vezi review
La pas prin zona Lepșa / LEPȘA
- IUNIE, 2015
- de: boraborabora [07.06.15]
- RECOMANDĂ
Lepsa - activitati pentru copii
Am vizitat regiunea Lepsa-jud Vrancea in weekendul prelungit de 01 Iunie- Rusalii. Ne doream un weekend mai putin aglomerat si aceasta zona s-a potrivit perfect asteptarilor. Regiunea este minunata din punctul meu de vedere: dealuri, pajiste, padure si verdeata peste tot, raul Putna curge pe margine. Traseul Focsani-Lepsa include destul de multe serpentine dar daca nu esti sensibil la acest aspect te poti bucura linistit de privelistea pitoreasca. Drumul este bun cu exceptia catorva km la [...] — vezi review [+8 poze]
Pensiunea Veronica [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- IUNIE, 2015
- de: Rusdanut1 [05.06.15]
- RECOMANDĂ
Pensiune foarte OK
De cand am ajuns am fost primiti de gazde. Ne-au fost carate toate bagajele cu caruciorul pe cablu. Cazarea este foarte buna. Nu ne-am asteptat sa avem atatea facilitati. Curatenie impecabila in camere. Baie proprie la fiecare camera, prosoape, hartie igienica si sapun, curatenie impecabila la baie. Proprietarii s-au ocupat de caldura in camere si ne-au onorat orice solicitare EXTRA CAZARE. In concluzie, ne-am simtit rasfatati de proprietari. Peisajul este unic din punct de vedere al [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Cheia? / CHEIA
- IUNIE, 2015
- de: Dacos [04.06.15]








