Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1989 / 5013]

Afișate impresii [19881 - 19890]
Redescoperă Masivul Bucegi / MASIVUL BUCEGI
  • IUNIE, 2015
  • de: mugur007 [11.06.15]
  • RECOMANDĂ

Prin padure, pe carare... 2 in 1

Dupa ce te-ai saturat de Urlatoare (traseu incepatori) poate e timpul sa faci si un traseu ceva mai dificil... daca esti in Busteni. Nu, nu vorbesc de Jepii mici (4h), ci ceva mai soft, nici prea prea- nici foarte-foarte. Avem la dispozitie doua trasee:1) Traseu plecare- gara Busteni- Cabana Gura Diham. si 2) Traseu Cabana Gura Diham- Cabana Diham. Si ca sa impacam si capra si varza am mers cu masina pana aproape de cabana Gura Diham. Din Busteni urcam in forta pe strada Viitorului si apoi [...] — vezi review [+16 poze]
Complex Green Village 4 / SF. GHEORGHE [TL]
  • IUNIE, 2015
  • de: Roxanaene [10.06.15]
  • RECOMANDĂ

Merita!

Am fost doua familii si mi-a placut foarte mult. Camerele sunt f frumos mobilate in stil rustic ce se îmbina foarte frumos cu Delta. Am apreciat curățenia in camera ce se realiza zilnic si bunăvoința angajaților. Mâncarea a fost foarte buna si diversificata. Împrejurimile sunt de vis si am gasit Sf Gheorghe ca un colț de lume uitat cu oameni frumosi. De asemenea am apreciat eforturile de a realiza diverse activități pentru copii, am avut acces de la diverse jocuri pana la [...] — vezi review
Parcul de Aventură Edenland Park [Balotești] / BUCUREȘTI

Se apropie vacanta!

In aşteptarea vacanţei! Mai sunt două săptămîni până la încheierea anului şcolar şi am organizat o ieşire cu clasa fiului meu la EDENLAND PARK în Baloteşti. Ne- am hotărât destul de târziu unde să mergem şi de aceea nu prea am mai avut variante disponibile de ales. Peste tot era cu programare prealabilă. Ma refer la parcurile de aventura mai cunoscute de pe langa Bucuresti (Cernica, Comana). Drumul, din Dristor până la Edenland cu maşina a durat în jur de 1 [...] — vezi review [+10 poze]
Lacul Sfânta Ana / BALVANYOS
  • IUNIE, 2015
  • de: mugur007 [10.06.15]
  • RECOMANDĂ

Lacul Sfanta Ana

Presupunand ca ati fost sa faceti o baie la Baile Tusnad si ca sotia vrea sa vada si lacul Sfanta Ana aveti 3 posibilitati: 1. O luati frumos pe poteca - traseu de 1-2 h pe jos pana la Lac 2. Va urcati in masina si in 17 km si aproximativ o ora sunteti acolo. 3. Luati o parapanta. Eu am ales varianta 2. Cand veniti spre Brasov, la Bixad faceti la stanga. Drumul e bun la inceput, cat sa va faca sa nu renuntati, apoi ajungeti la o zona foarte proasta, masina zice ca ea nu merge, ca e prea [...] — vezi review [+5 poze]
Descoperă Băile Tuşnad / BĂILE TUȘNAD
  • IUNIE, 2015
  • de: mugur007 [10.06.15]
  • RECOMANDĂ

La noi ca la ei

Daca intrebi pe cineva unde poti sa faci bai termale in conditii decente o sa-ti spuna sa mergi in Ungaria. Daca stai in vest, poate e ok, dar daca esti mai la sud-sud est, e problema. Pai, te omaoara drumul... sa conduci 600km nu e florare la ureche pentru orice sofer. Si mai trebuie sa te si intorci. Iar 600km. Si trebuie sa faci si multe opriri. Ai 2 zile pierdute pe drum din start si ajungi si obosit. Daca ai o zi-doua la dispozitie alege Baile Tusnad (Centru wellnes). Ai conditii [...] — vezi review [+16 poze]
Parcul de Aventură Comana / COMANA [GR]
  • IUNIE, 2015
  • de: julyalina [10.06.15]
  • RECOMANDĂ

Parcul de Aventura Comana - o zi de relaxare

Intr-o zi de sambata, am mers impreuna cu fetita mea intr-o mini excursie care avea ca punct principal parcul de aventura Comana, printre altele (Manastirea Comana, manastirea Delta Neajlovului, Portul Giurgiu). Celelalte obiective ale excursiei au palit in fata acestuia, asa ca voi face referire in principal la acest parc. Am plecat din Bucuresti la 8 si am ajuns la Parcul de Aventura Comana pe la 10:15, dupa o scurta vizita la manastirea Delta Neajlovului (o bisericuta veche de lemn langa [...] — vezi review [+3 poze]
Descoperă Oradea şi împrejurimile / ORADEA
  • IUNIE, 2015
  • de: dorgo [10.06.15]
  • RECOMANDĂ

Complexul “Adorianis” din Sarcau

Nu! Sa nu va inchipuiti ca e una din proprietatile lui Sarcozy, alintat “Sarco”, pentru a-si pregati inca de pe-acum, senectutea reumatica. Complexul balnear termal, aflat intre Oradea si Marghita (la 36 Km de Oradea), a fost construit in urma cu cativa ani in urma unor studii geotermice locale. Complexul e bine amplasat, e departe de vacarmul Felixului, e modern, e-o oaza de liniste si relaxare, inconjurat de multe flori, de parfumul lor, de bun gust, curatenie si multa apa calda. In [...] — vezi review [+24 poze]
Pensiunea Roua Dimineții [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU

O experienta placuta

Buna ziua, Am petrecut cateva zile superbe la aceasta pensiune, unde m-a impresionat amabilitatea si disponibilitatea intregului personal. Camerele au fost curate, mancarea buna. Copiii s-au jucat in curte si au fost incantati. Deasemenea preturile au fost ok. Am putut parca masina in interiorul pensiunii, dar pentru cei mai putin stresati de siguranta masinii erau locuri de parcare si peste drum de pensiune intr-un spatiu destul de generos. Mi-a placut efortul comun depus de [...] — vezi review [+2 poze]
Majestic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA

O alegere reusita

Am ajuns la Majestic Jupiter vineri seara, dupa o pauza de 10 ani de sejur la mare, in Romania. Eram destul de sceptica dar cand am ajuns mi-a placut ca era luminat, receptia era ultra spatioasa, modern si curajos mobilata, iar personalul era zambitor si proactiv. Lobby-ul este fin decorat, cu mobilier exotic si are o deschidere minunata catre o gradina interioara spectaculoasa care te imbie sa visezi, mai ales cand dai de obloanele turquise atat de provensale, care m-au cucerit pe loc. Am [...] — vezi review [+1 poze]
Marie Hotel (ex Midia) 3 / MAMAIA
  • IUNIE, 2015
  • de: Anduka [09.06.15]
  • RECOMANDĂ

Super hotel

Hotelul este bine amplasat, cu locuri de parcare (doar 10 ale lor, restul cum nimeresti). Cum intri in hotel, te loveste un miros placut de bubble gum. Receptionerele sunt foarte prietenoase. Camerele sunt micute, insa foarte curat. Baia cu dus, fara rugina sau depuneri de calcar. Lenjerii curate, mocheta curata. Minusuri: camerele mici, fara balcon. Femeia de servici a schimbat prosoapele si a aruncat gunoiul, in rest nimic. Din puntul meu de vedere, la mare din cauza nisipului trebuie [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.6070311069489 sec
    ecranul dvs: 1 x 1