Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1988 / 5013]
Afișate impresii [19871 - 19880] din total 50124 impresii
Moneasa Hotel 3 / MONEASA
- IUNIE, 2015
- de: ara13bela [14.06.15]
Trist...
Am fost intr-o plimbare pana la Moneasa... o statiune draga mie datorita timpului petrecut aici cu... multi ani in urma (mai exact 17). Specific cati ani au trecut de cand nu am mai intrat in hotel Moneasa pentru ca... nimic nu s-a schimbat! Nu stiu ce sa zic de camerele renovate... stiu doar de camera in care am fost astazi... am vrut sa ne cazam si dna de la receptie (f draguta) ne-a dat cheia de la o camera sa ne uitam prima data apoi sa hotaram daca ramanem sau nu. (stia dansa ce stia) Ei [...] — vezi review
Casa Yachi [Vama Veche] [?] / VAMA VECHE / 2 MAI
- IUNIE, 2015
- de: iuli78 [14.06.15]
- RECOMANDĂ
Multa amabilitate
abia ce ne-am intors din vama. am petrecut o noapte la casa yachi (deh... timpul). am rezervat pe booking. fiind o familie care de 7-8 ani mergem in vama, stim ca vama nu e mamaia!!! locatie ok, apa calda nonstop, nu am vazut soareci si nici alte lighioane (descrise in alte review-uri). pretul este corect iar patronul alex un tip ok. am mancat si o tocana de rapane, chefal si niste stavrid asezonate cu legume la gratar, icre si un vin rosu. am platit doar pestele si rapanele, restul fiind [...] — vezi review
Unde mâncăm în împrejurimile Bucureştiului? / BUCUREȘTI
- IUNIE, 2015
- de: zoloft [14.06.15]
- RECOMANDĂ
Slabut - Complex Turistic Elisa [Belciugatele, CL]
In apropiere de București, cu promisiuni de lumea viselor, intr-o zi de duminica se pare a fi o mare teapa. O piscina de adulți relativ mica si una de copii într-adevăr mica, oamenii sunt pusi pe facut bani cu orice preț in detrimentul clientul. Pretul mare la intrare:50 lei adult si 25 copil nu este justificat de nimic. Șezlonguri ieftine de plastic unele patate, murdare si stricate, cu o apa care este limpede doar pana pe la 11.30 se face loc pt oricine si la orice ora vine, [...] — vezi review
Parcuri bucureștene / BUCUREȘTI
- IUNIE, 2015
- de: Mika [13.06.15]
- RECOMANDĂ
La plimbare prin Parcul Carol
Pentru că zilele acestea sunt intr-o continuă efervescență creatoare, m-am gândit ca, pe lângă poveștirile mele din concedii de pe alte meleaguri să scriu ceva și despre locul unde viața mea decurge zi de zi, despre București. Și o să incep prin a face o mică plimbare intr-un parc foarte apropiat mie, atât la propriu cât și la figurat, un parc unde am copilărit, unde am cunoscut prima iubire, și unde, mai tîrziu, copiii mei au făcut primii pași. Acum nu voi porni in [...] — vezi review [+44 poze]
Unde mâncăm în Oradea și împrejurimi / ORADEA
- IUNIE, 2015
- de: bogumil [13.06.15]
- RECOMANDĂ
Ristorante Vinotera - pizza, paste şi nu numai...
La începutul şi sfârşitul anului şcolar, am obiceiul de a-mi scoate copilul la o pizza cu pretextul de a avea un an bun şi respectiv de a sărbătorii anul bun tocmai încheiat. Sigur că asta-i doar un pretext sau chiar poate fi catalogat drept o superstiţie... a familiei :)) Cum şi anul asta lucrurile au mers foarte bine la şcoală, chiar dacă mai este o săptămână din actualul an şcolar, vineri 12.06.2015 am decis să facem ieşeala anuală... Şi cum, The Hub este un [...] — vezi review [+22 poze]
Voila Mamaia Hotel (complex Caraiman) 3 / MAMAIA
- IUNIE, 2015
- de: Mayyo [13.06.15]
- NURECOMANDĂ
Mizerie de hotel
Nici cel mai ieftin motel nu mi-l inchipuiam asa. Nu am mai fost cazata niciodata in asemenea conditii. Nu seamana absolut deloc cu ceea ce este pe site. Daca te uiti pe site-ul hotelului ai impresia ca primesti o camera draguta si curata, cand defapt primesti o camera infecta in care ti-e scarba sa atingi ceva... in camera am gasit o doza goala de bere aruncata dupa draperie si o sticla goala de vodka cazuta dupa minibar (desi se presupune ca au facut curat inainte de a reinchiria camera). [...] — vezi review
Modern Hotel 4 / MAMAIA
- IUNIE, 2015
- de: belcinoasa [12.06.15]
- RECOMANDĂ
Concediu reusit
Buna seara si bine v-am regasit. Am petrecut 5 nopti in acest hotel si va pot spune ca ne-am simtit minunat. Nu va mint ca am plecat cu inima stransa, bazandu-ne doar pe ce am citit ici si colo despre acest hotel, mai ales ca aveam cu noi si copilul de 1 an si 9 luni. Pe scurt, cazarea s-a facut pe loc (nu era foarte aglomerat, am avut intrare duminica si iesirea vineri, am evitat cu buna stiinta week-end-ul caci este nebunie totala chiar daca este luna iunie), camera in care am fost cazati [...] — vezi review
O zi în Băile Figa / BECLEAN & BĂILE FIGA
- IUNIE, 2015
- de: playmaker21 [11.06.15]
- NURECOMANDĂ
Dezamagire totala
Auzisem pe toata lumea laudand Baile Figa si ne-am decis sa fugim si noi cateva ore pana acolo. La intrarea in complex, am fost intrebati daca dorim bratara pentru interior sau exterior. Am specificat clar ca vreau interior (nu-mi place apa rece). Bratara a costat 10 lei. Ieftin, am zis noi. Bun. Ni se facuse foame asa ca ne-am decis sa mancam ceva inainte de balaceala. Eu am comandat 3 mititei si o portie de cartofi prajiti. Mirarea a fost cand am vazut in farfurie maxim 15 bucati de [...] — vezi review
Parcuri bucureștene / BUCUREȘTI
- IUNIE, 2015
- de: iulianic [11.06.15]
- RECOMANDĂ
Cu vaporaşul pe Lacul Herăstrău
Nu "Suedia Creativă - la Roaba de cultură" evenimentul anunţat a se desfăşura în zilele de 5-7 iunie m-a chemat duminică în Parcul Herăstrău, ci preferinţa mea pentru plimbările pe lac, cu vaporaşul. Desigur, trecând prin zona Pescăruş am tras cu ochiul şi la ceea ce se petrecea acolo. A doua ediţie a evenimentului organizat de grupul suedez Medicover şi Ambasada Suediei a oferit românilor ocazia de a asculta muzică şi de a se distra pe pajistea "Roabei de cultură" cam [...] — vezi review [+50 poze]
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
- IUNIE, 2015
- de: kleo [11.06.15]





