Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1983 / 5013]

Afișate impresii [19821 - 19830]
La pas prin ținuturile vrâncene / #CĂLĂTORII prin MOLDOVA
  • IUNIE, 2015
  • de: Michi [27.06.15]
  • RECOMANDĂ

Prin ţinutul Vrancei (II)

Pe după amiază am pornit spre Soveja unde aveam reţinută cazare la pensiunea Munţilor Vrancei despre care am să vă scriu câteva impresii care se bat cap în cap. Poate unii dintre voi vor fi tentaţi să meargă. Am avut de ales între un drum de 15 km peste Coaşa despre care toţi localnicii ne-au spus că ne stricăm maşina (se pare că dezastrul drumului a fost completat în primăvara asta la topirea zăpezilor) şi unul de ocolire în care ne-am încurcat. Am ieşit din Lepşa [...] — vezi review [+30 poze]
La pas prin Hunedoara și împrejurimi / HUNEDOARA

Tristetea locului - Statiunea Vata de Jos din Hunedoara

Pornind din Brad, via statiune - constataram ca in secolul acesta, nu exista decat 2 autobuze care te duc in oras-sau te aduc! Ne-am adaptat orarului... plecasem totusi optimisti sa revedem locurile in care ne jucam odinioara - copii fiind! Ajunsi - dupa un supliciu de drum in asfaltare - cobarasem taman linga niste balarii care nu i spuneau nimic - nu reuseam sa ne orientam in spatiu! La prima intrebare - ni se comfirma ca aici e chiar locul cautat de noi!... Mare ne-a fost mirarea cand am [...] — vezi review
Vacanța în Băile Felix / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • IUNIE, 2015
  • de: Chloe [26.06.15]
  • RECOMANDĂ

Centrul hipic Il Cavallino - echitatie in Baile Felix

M-am decis sa aloc un intreg review acestei locatii, pentru ca, dincolo de frumusetea locului si a oamenilor, constituie un serviciu de agrement inedit pentru Baile Felix. Si ma gandesc ca in Felix nu merg doar persoane cu sanatate precara care aleg statiunea pentru pentru apele termale si diverse tratamente, ci si familii cu copii, ca si noi, care stiu sa aprecieze si alt gen de facilitati de agrement, in afara de balaceala in apa termala, scurtele plimbari prin statiuni, pana la nuferi si [...] — vezi review [+17 poze]
La pas prin ținuturile vrâncene / #CĂLĂTORII prin MOLDOVA
  • IUNIE, 2015
  • de: Michi [26.06.15]
  • RECOMANDĂ

Prin ţinutul Vrancei (I)

Încă de anul trecut, după ce am citit superbele reviewuri ale lui Căpcă1 povestindu-ne despre drumeţii, chei, stâne, schituri, traversări în ţinutul Vrancei dar şi ale celorlalţi useri printre care Crazy Mouse, ne-am hotărât să mergem şi noi. Îmi doream foarte mult pentru că ţinutul este legat de vacanţele pe care le făceam în copilărie la mătuşa mea din Odobeşti. Am fost realişti şi nu ne-am propus să mergem pe munte cum a făcut Căpcă1 (şi dacă ne-am fi [...] — vezi review [+37 poze]
Căsuța Ina [?] / BRAȘOV
  • IUNIE, 2015
  • de: adispan [26.06.15]
  • NURECOMANDĂ

Atentat la sanatate

Un lucru care parea bun la cazarea asta este plasarea in imediata vecinatate a pietonalei din centrul vechi al Brasovului. Pe motivul asta am si facut rezervarea aici, pentru doua nopti. Pensiunea nu are parcare, si fiind plasata pe strada Politehnicii, locurile de parcare din zona sunt cu plata. Au fost draguti sa "blocheze" un loc ca sa am unde sa parchez. Parchez... si acum incepe distractia. Ne astepta mama patroanei, care ne deschide, ne prezinta "casuta" si zice "va rog sa imi [...] — vezi review [+9 poze]
Flo' Mary Hotel 3 / BRAN

Voi reveni cu siguranta

Fără să discut părerile celor care au lăsat impresii înaintea mea, trebuie să spun că noi am ajuns la Bran pentru relaxare si bucurie de natura, nu pentru a căuta praful de sub pat sau numarul chiflelor din cosul cu paine. Asta nu înseamnă că nu ne-au interesat condiţile de cazare şi masă, care au fost, fără discuţie, absolut OK. A fost curat, personalul politicos şi amabil, dotările din cameră funcţionale şi, nu în ultimul rând, mâncarea de calitate, servită cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Olimp? / NEPTUN / OLIMP

Popasul Pescarilor - serviciu oribil

Am ajuns azi la Popasul Pescarilor din Olimp. Din păcate am mers ca la pomul laudat cu așteptări prea mari. Locul este superb pe malul marii intr-un golf. Din păcate mesele de pe terasa erau din acelea pe care le găsești la munte, din busteni. Ar fi trebuit sa îmi trezească suspiciuni de la început văzând si ospătarii îmbrăcați ca in timpul lu Nea Nicu. Ne-am Așezat la masa si am așteptat 10 min sa vina un băiat sa ne aducă meniurile... in sfârșit comandam 3 borsuri [...] — vezi review
Modern Hotel 4 / MAMAIA
  • IUNIE, 2015
  • de: SM81 [25.06.15]
  • NURECOMANDĂ

Ok, fara mancare

Buna ziua, Am fost cazati 4 nopti in acest hotel si impresiile sunt urmatoarele: Cazarea: Camera curata, dotari medii, nu corespunzatoare unui hotel de 4 stele. Baia: curata, cu un miros de canalizare de care nu scapam desi aeriseam camera, prosoape schimbate zilnic, halite de baie si papuci de unica folosinta; Masa: Sistemul All inclusiv, de care nu am fost incantati. Intr-adevar mancarea a fost variata, dar consider ca ingredientele erau de slaba calitate, si nu avea gust (piure de [...] — vezi review
Descoperă Geoagiu și împrejurimile sale / GEOAGIU / GEOAGIU-BĂI
  • IUNIE, 2015
  • de: AleDia [24.06.15]
  • RECOMANDĂ

Geoagiu - mai vreau!

Odată cu mult aşteptata vară a venit şi mult aşteptata căldură. Care este cel mai bun mod de a petrece o zi călduroasă de vară? Undeva la apă, bineînţeles! Ne-am tot gândit unde să mergem şi în final cineva a propus să pornim spre Gioagiu Băi. Am fost puţin descurajată după ce am citit review-urile anterioare de pe AFA. Situaţia nu arăta prea bine. Însă, am decis să riscăm şi să mergem acolo bazându-ne pe povestirile unor prieteni care au fost acolo mai demult. [...] — vezi review [+28 poze]
Complex Turistic Valahia [Păscoaia] 4 / VOINEASA / VALEA LOTRULUI

O echipa de profesionisti si un complex turistic minunat

Am organizat la inceputul lunii iunie un teambuilding de 80 de persoane la Pensiunea Valahia. Primirea, cazare, mancarea, focul de tabara toate au fost la cel mai inalt nivel. Am beneficiat de o echipa care ne-a asistat la activitati de entertainment - calarie, tir cu arcul, mini tiroliana, si care ne-au indrumat atent astfel incat bucuria finala sa fie maxima. Noile camere tip scorbura sunt suberbe si cred ca sunt un concept nou in turismul romanesc. Personalul s-a purtat exemplar, in [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.173070192337 sec
    ecranul dvs: 1 x 1