Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1982 / 5013]

Afișate impresii [19811 - 19820]
Club Vila Bran 3 / BRAN
  • IUNIE, 2015
  • de: Algernon [29.06.15]
  • RECOMANDĂ

Impresionant

Nu am stiut ca exista un astfel de complex turistic in Romania. L-am descoperit din intamplare, datorita unor colegi de serviciu (carora le multumesc!!) Curiozitatea, m-a determinat sa aleg petrecerea weekend-ului in cadrul acestui complex. Impreuna cu familia, ne-am simtit extraordinar de bine. Totul, dar absolut totul la superlativ. Am fost cazat la vila 7, intr-o camera spatioasa, aerisita, curata. Exista posibilitati multiple privind petrecerea timpului, pentru toate categoriile de [...] — vezi review
Vacanța în Eforie Nord / EFORIE NORD
  • IUNIE, 2015
  • de: emanuiel [29.06.15]
  • NURECOMANDĂ

Plaja din Romania luata de mafioti

Am fost cazat la sfarsitul lunii Iunie la eforie nord, locatie indragita de familie, anul asta am constatat ca mafia a pus stapanire chiar pe tot. Cand am ajuns la plaja am vazut ca un singur loc a ramas neatins de sezlonguri si asta chiar in fata vilei unde ne-am cazat. Totul frumos pana ziua urmatoare cand am vazut ca peste noapte sau pus sezlonguri si acolo, daca vroiai sa pui cearsaful nu aveai loc langa apa, dintr-o parte in alta numai sezlonguri, ma refer de la debarcader in dreapta [...] — vezi review
Pensiunea Panoramic-Cetăţuia 3 / CLUJ
  • IUNIE, 2015
  • de: miron2 [29.06.15]
  • NURECOMANDĂ

Trei stele?

Am participat la intilnirea cu colegii de facultate. Pe scurt va relatez cele traite: meniul oferit era de 156 lei/persoana, noi am optat pentru meniu separat pentru ca cu doua saptamini anterior, tot in Cluj, acelasi lucru am platit 150 lei/pereche. deci sa cerut un aperitiv oarecare si un fel de mincare. ok l-am si primit, numai ca aperitivul costa 45 lei/buc. la ora 11 se inchid portile. in camera la baie amindoua baterii erau defecte, frigiderul nu exista la 3 stele. sa facut [...] — vezi review
Unde mâncăm în Satu Mare? / SATU MARE
  • IUNIE, 2015
  • de: spiros [29.06.15]
  • RECOMANDĂ

No pardon pub - Gradina de vara

In week-end am fost la Aquastar si cum sint destule review-uri aici nu voi mai adauga unul care sa spuna cam aceleasi lucruri. Pe scurt e un loc civilizat de balaceala (nu de inot). Cautind un loc de mincat am gasit No Pardon Pub pe strada Corvinilor 11. Restaurantul are atit o gradina de vara pentru zilele calduroase cit si posibilitatea de a servi masa in interior atunci cind e frig. Noi am mers in gradina de vara iar locul mi s-a parut absolut superb, iar chelnerii deosebit de atenti. [...] — vezi review [+11 poze]
O zi în Șimleul Silvaniei / ȘIMLEU SILVANIEI [SJ]
  • IUNIE, 2015
  • de: dorgo [29.06.15]
  • RECOMANDĂ

“La Broscarie”

Introducere “Hai, ca e numai ora 6, mai e timp de inca un review! Am inceput sa scriu aceste randuri, pentru a-i aduce aminte @adryanei de locurile ei natale dar si pentru a face si eu un “remember” al anilor ’75-‘80, cand in Simleul Silvaniei exista o personalitate recunoscuta pe plan mondial, doctorul Puskas, inventatorul “Ulcosilvanil”-ului, medicamet care te scapa, in acele vremi, in 3 saptamani de ulcer. Din cate stiu, in acea perioada, in Spitalul din Simleu, echipa [...] — vezi review [+21 poze]
Descoperă România / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
  • IUNIE, 2015
  • de: dorgo [28.06.15]
  • RECOMANDĂ

Turul României (IV) - Drumul apelor termale

E ultimul episod. Cred ca v-ati saturat de atatea ape minerale, care ne intriga si ne bucura in acelasi timp. Stim noi de ce. Din periplul termal din jumatatea vestica a tarii, am sarit peste cateva statiuni, sunt prea multe si despre ele am mai scris in urma cu 5 ani, va atasez “link”-urile. (vezi impresii) si (vezi impresii). Daca avem un “drum al vinului”, in Vrancea si Ardeal, unul al “apelor minerale” in Covasna, daca e in pregatire la Sovata si unul al “sarii”, de ce [...] — vezi review [+21 poze]
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA

Cel mai bun de pe Litoralul Romanesc, dar...

Am fost a 4-a oară la Phoenicia Holliday, dar în ultimii ani am încercat şi alte hoteluri cu pretenţii de pe litoralul nostru, aşa că pot să evaluez destul de precis: dacă aveţi copii dar vreţi să vă relaxaţi şi dvs în condiţii cât de cât ok atunci Phoenicia e cea mai bună alegere. Nu repet ce am mai scris despre ei (au mai povestit şi alţii) aşa că precizez doar noutăţile: faţă de anii trecuţi (vezi impresii, vezi impresii) acum au mai construit o piscină pt [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
  • IUNIE, 2015
  • de: cioaba77 [27.06.15]
  • RECOMANDĂ

O opinie moderata

Iunie 2015! Suntem la al doilea sejur! Familie cu doi copii. Conditiile din camera au fost bune cu exceptia mirosurior din baie, chiar daca aceasta era impecabil de curata. Personalul mai dragut, mai amabil ca in 2014... dar portarii la fel, pusi pe ciubucuri. Sfat: nu dati bacsis portarilor, chiar daca acestia va lasa impresia ca va pot ajuta contra unui bacsis. Mincarea mai modesta decat in 2014. Multa prajeala. Tot felul de carne prajita. Chiar si la salate au fost mai zgarciti. [...] — vezi review
Descoperă Gura Râului / GURA RÂULUI [SB]

O incursiune în Mărginimea Sibiului – Gura Râului

Regiunea numită „Mărginime”... este situată în sudul Transilvaniei la poalele Munților Sibiului, în stânga liniei ferate Turnu-Roșu – Sibiu și Sibiu – Alba Iulia, putând fi cuprinsă în patrulaterul care ar avea ca limită la Răsărit o linie ce duce de la Pasul Turnu-Roșu la comuna Șelimbăr din județul Sibiu, la Nord o linie care unește Șelimbărul cu comuna Cărpiniș tot din județul Sibiu, la Apus linia care ar trece prin comuna Cărpiniș și Vârful Tărtărău [...] — vezi review [+54 poze]
Cocor Hotel & Spa [Neptun] 4 / NEPTUN / OLIMP
  • IUNIE, 2015
  • de: alexyuv [27.06.15]
  • NURECOMANDĂ

Nu recomand, nu are 4 stele

salut, o sa va scriu parearea despre zilele pe care le. am stat la cocor spa Hotel de pe vremea lui ceausescu, renovat dar cu materiale si mobiler de slaba calitate, gresie pe jos, camera foarte mica, atat de mica incat tv nu era pus in fata patului ci in lateral, un tv f mic si ieftin, fara pretenti de hd nici macar 720p, cu o receptie bunicica doar pe anumite posturi Baia micuta cu obiecte sanitare vechi si ingalbenite, suporti hartie/pahar ruginite si cand am fost noi cazati cu un miros [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.83664894104 sec
    ecranul dvs: 1 x 1