Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1976 / 5013]

Afișate impresii [19751 - 19760]
Unde mâncăm în Băile Felix și împrejurimi / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • IUNIE, 2015
  • de: zuzu [16.07.15]
  • RECOMANDĂ

Terasa / Restaurant Nufarul = Cele mai bune clatite cu piure de castane

Mi-a placut la Terasa / Restaurant Nufarul, au preparate foarte gustoase, iar servirea este buna. Locatia este chiar in parc, vis-a-vis de strandul Apollo. Chelnerii erau foarte ingrijiti si erau imbracati traditional :) (ie). Mancarea este foarte buna si va recomand sa mergeti acolo sa petreceti o seara frumoasa intr-o locatie eleganta. Restaurantul este foarte frumos amenajat si este foarte curat. De asemenea, preturile sunt acceptabile, iar clatitele cu piure de castane mi-au placut [...] — vezi review [+1 poze]
Balada Hotel 3 / SATURN
  • IUNIE, 2015
  • de: ENCULESCU [15.07.15]
  • RECOMANDĂ

Revenim cu plăcere

Felicitari intregii echipe de conducere a hotelului! profesionalismul personalului de la baza de tratament te face sa uiti de toate suferintele! Atmosfera acestei locatii iti creeaza starea necesara de odihna si destindere atat de necesara pentru refacerea fizica si psihica. Ospitalitatea si solicitudinea angajatilor este de apreciat, ca si conditiile din camera. Nivelul ridicat al calitatii serviciilor se datoreaza cu adevarat personalului angajat si conducerii profesioniste - cu [...] — vezi review
Sunquest Hotel 3 / VENUS
  • IUNIE, 2015
  • de: deliapt [15.07.15]
  • RECOMANDĂ

Concediu placut, cu bune si cu rele

Am petrecut un concediu linistit, avd in vd ca am fost cu doi copii micuti. Mai pe larg, referitor la hotel, cu bune si rele: Hotelul este foarte curat, lenjeria si prosoapele sunt schimbate, se face curat. Am avut camera la parter, cu balcon, spre strada, o alegere f buna, nu am mai avut grija balconului pt cei mici. Dezavantajul a fost ca nu era mocheta pe jos si era cam rece pardoseala. Sampania mult disputata in impresiile postate pe aici nu a fost, cred ca este doar la anumite [...] — vezi review
Sunquest Hotel 3 / VENUS
  • IUNIE, 2015
  • de: buru [14.07.15]
  • RECOMANDĂ

Hotel bun pentru 3 stele

Mi-a placut ca era mochetat complet, camera decenta cu scaune si masuta de lemn pe balcon. De asemenea era curat peste tot. Spatiile verzi erau bine ingrijite cum vezi rar pe litoral. Piscina era curata, bine dotata si frumos luminata noaptea. A fost dragut ca la sosire am primit o sampanie, ciocolata si bere din partea casei. Am spart un pahar dar nu ne-au cerut sa il platim. Locul de joaca pentru copii era ok dar intunecos seara. Pe plaja mi-a placut ca sezlongurile nu erau inghesuite. [...] — vezi review
Unde mâncăm în Băile Felix și împrejurimi / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • IUNIE, 2015
  • de: zuzu [13.07.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Rustic = Mancare excelenta

Mi-a placut foarte mult la Rustic, au preparate foarte gustoase, iar servirea este foarte buna. Daca ajungeti pe la orele pranzului, vreau sa va spun ca au meniuri foarte gustoase in fiecare zi la pretul de 15 lei (supa / ciorba, felul 2, desert). Nu te sacaie nimeni, servirea este prompta si este totul OK. Esti bine primit si serviciile sunt corecte. Am remarcat ca geamurile de la terasa din spate erau sterse destul de des (sotul imi zicea ca a vazut destul de des pe cineva ca sterge [...] — vezi review [+1 poze]
Cetate Hotel 2 / ALBA IULIA
  • IUNIE, 2015
  • de: zuzu [13.07.15]
  • RECOMANDĂ

Hotel Cetate este OK

Buna tuturor, Incep prin a spune ca am ales acest hotel datorita pozitiei, dar si a unei bune recomandari primite si pentru care multumesc :), spunandu-mi-se ca nu o sa am surprize neplacute si ca mancarea este buna. Rezervare Am sunat si am facut rezervare telefonica, am constatat ca este mai ieftin asa decat pe alte site-uri :). Parcare Suficienta in fata hotelului. Aveti grija sa parcati regulamentar In Alba Iulia, pentru ca politia isi face treaba :) Pozitia [...] — vezi review [+3 poze]
Saturn Hotel 5 / SATURN
  • IUNIE, 2015
  • de: elena57 [11.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Dezamagire de 5 stele

Am avut un sejur de 6 nopti la acest hotel in iunie 2015. Am luat bilet all inclusiv sperand intr-o vacanta linistita in conditii civilizate. Am avut cred ghinionul sa ne intimpine aceeasi blonda la receptie care deja avea divergente cu inca doua cupluri sosite odata cu noi. Din start ne-a facut sa ne simtim rau, a comentat pentru camera ceruta de noi, desi hotelul era aproape gol. Acelasi tratament au avut si alte cupluri. In concluzie, pentru a nu-mi rata vacanta si a scapa de nervi a [...] — vezi review
Bicaz Pirates Resort Hotel 3 / MAMAIA

O adevarata surpriza

As vrea sa va impart si voua experienta minunata pe care am avut -o in vacanta ce tocmai s-a incheiat. Destinatia: Mamaia Hotel Bicaz. Am revenit dupa o absenta de 9 ani. Si... surpriza a fost mare. Este locul ideal pentru o familie cu copii. Foarte aproape de mare... Nu trebuie sa cari pe distante interminabile intregul arsenal (colac, broscuta, aripioare etc). Camerele foarte curate si nou renovate. Minim de confort, televizor, frigider, chiar balcon. Calitatea personalului [...] — vezi review
Descoperă zona Vintileasca-Muntioru / #CĂLĂTORII prin MOLDOVA

Jitia-Vintileasca: un loc de poveste

După aproximativ 50 de km de la Râmnicul Sărat, se deschide o perspectivă superbă asupra Munților Vrancei, mai puțin exploatată turistic, dar plină de farmec. Comuna Jitia, aflată în sud-vestul județului Vrancea, în depresiunea Bisoca-Jitia-Neculele, ne întâmpină cu o liniște binevenită după agitația urbană. Oamenii sunt zâmbitori, calzi și dornici de a povesti, cu bucurie, legendele locului. Pornim pe drumuri de munte, în căutare de aer cu miros de cetină, flori de [...] — vezi review [+15 poze]
Complex Iris-Nalba-Mimoza [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
  • IUNIE, 2015
  • de: danna25 [09.07.15]
  • RECOMANDĂ

IRIS: Senzational

Am fost la hotel Iris in perioada 30.06.215-07.07.2015 si pot spune ca sunt foarte incantata de acest concediu. Am luat bilet de la agentie care avea inclus cazare, mic dejun si bonuri valorice de 60 de lei pe persoana/zi, doar pentru adulti. Bonurile valorice se pot folosi la restaurantul Antik situat langa hotel. Pentru copil nu am luat pat suplimentar fiindca a fost mai comod sa duc o saltea. Hotelul este foarte frumos, este curat si plin de fllori. Nici un hotel din zona nu este asa [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.7533061504364 sec
    ecranul dvs: 1 x 1