Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1963 / 5013]

Afișate impresii [19621 - 19630]
Descoperă Sinaia și împrejurimile / SINAIA
  • IULIE, 2015
  • de: Michi [19.07.15]
  • RECOMANDĂ

Sinaia 2015

Este cineva care n-a trecut prin Sinaia? Nu. Numai că Sinaia nu este numai o parcare la telegondolă sau telecabină, o coborâre pe schiuri pe Valea Dorului, o vizită la Peleş, o mancare la unul din restaurante, o plimbare pe jos de la Internaţional la o bancă în parc sau o traversare a oraşului pe variantă în drum spre Braşov. Sinaia este acea staţiune cu 10000 de localnici răsfiraţi în şapte cartiere, altele decât centrul pe care-l cunoaştem cu toţii. Este staţiunea în [...] — vezi review [+63 poze]
Cometa Hotel [Jupiter] 2 / JUPITER / AURORA
  • IULIE, 2015
  • de: Floric [18.07.15]
  • RECOMANDĂ

Un hotel primitor

In vacanta de anul acesta am ales sa mergem la Hotel Cometa, pentru simplu motiv ca este chiar pe plaja. Am facut rezervarea direct pe siteul hotelului cu o luna inainte. Am achitat avansul iar la receptie am platit diferenta, parcarea si taxa de statiune. Deoarece la momentul rezervarii, nu am mai gasit camera dubla superioara, am optat pentru cea de 3 stele. Prin urmare, ceea ce voi descrie mai jos face referire la acest tip de camera. Am ajuns in hotel in jur de ora 10 dimineata. Deja [...] — vezi review
Domeniul și Palatul Știrbey [Buftea] / BUCUREȘTI
  • IULIE, 2015
  • de: dana67 [18.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Domeniul Stirbey - trist, dar adevarat...

E vara, e cald, e sambata... Ce motive mai bune sa evadezi din Bucuresti intr-un loc cu iz de poveste??? Am plecat azi, 18.07.2015, spre Domeniul Stirbey, aproape frematand de bucuria de a trai istoria printilor Romaniei. Am fost la Palatul Mogosoaia si am ramas profund impresionata, asa ca ma asteptm ca si aici sa fie la fel. Sunt o persoana sensibila la vechi si istorie si m-am bucurat mult planificand aceasta excursie pentru care nu m-am pregatit decat din punct de vedere istoric, nu si al [...] — vezi review [+4 poze]
Diana Hotel 3 / HERCULANE
  • IULIE, 2015
  • de: gabim2002 [18.07.15]
  • RECOMANDĂ

Raport calitate pret 'aproape bun'

Suntem pe finalul unui mini sejur de 5 zile la Hotel Diana, Baile Herculane. Un hotel de 3 stele cu 10 etaje, din cele cu traditie pe vremea comunismului, fiind renovat (in interior) si meritandu-si in final, zic eu, cele trei stele! Hotelul este pozitionat in zona complexelor, alaturi de celelalte hoteluri de acest gen: Afrodita, Dacia, Minerva... iar GPS-ul corect setat te duce pana in fata intrarii hotelului. Odata ajunsi, am intampinat prima problema: locurile de parcare insuficiente [...] — vezi review [+5 poze]
Mocăniţa bucovineană - Huțulca / MOLDOVIȚA
  • IULIE, 2015
  • de: CATAAS [18.07.15]
  • RECOMANDĂ

Mocaniţa Moldoviţa

Ţinând cont de faptul că, la Suceava, vara ţine doar cândva, de miercuri până joi..., am profitat de o astfel de zi pentru a ieşi... pe drumuri de munte. Altfel spus, la iniţiativa unor prieteni, a plecat la o plimbare cu mocăniţa la Moldoviţa, spre deliciul copiilor noştri şi ai prietenilor. Preţul? 25 lei de adult şi 10 de copil. Ora de plecare? Duminica de la ora 10,00 şi 14,00, dar nu numai. Şi în timpul săptămânii, dar după un program puţin diferit. Durata? O [...] — vezi review [+11 poze]
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA

La atat te poti astepta de la un concediu in Romania

Buna ziua, Am optat anul acesta pentru un concediu la Mamaia, dupa mai multi ani in care am fost in Turcia. Nu ne-am facut asteptari prea mari si bine am facut. Am ajuns la hotel in jurul orelor 12 si ne-am cazut dupa orele 16. Nu erau pregatite camerele, dar am fost incurajati ca va merita asteptarea. In final, am primit cardul pentru camera. Curatenie se facuse pe unde se vedea. Sub pat era dezastru... Camera destul de mica, cu mobilier ieftin, fara pretentii, fara telefon in [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sulina? / SULINA
  • IULIE, 2015
  • de: robert [18.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Mărire și decădere - Restaurant Marea Neagră

Știu ca am spus că nu văd rostul unor articole despre un restaurant, dar părerile se mai schimbă în viață. Am decis să scriu despre localuri care m-au impresionat cumva într-un mod plăcut sau din contră într-un mod neplăcut. Prin periplu pe care l-am avut vara asta în Delta Dunării am ajuns și la Sulina. Și cum sunt un mare gurmand și-mi place peștele, am zis să mănânc la cel mai celebru restaurant din Deltă, renumit prin specialitățile de pește. E drept că [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Mai [Rășinari] 5 / MĂRGINIMEA SIBIULUI

Un colt de paradis

Pensiunea este foarte curata si primitoare, personalul este foarte atent si serviabil, mancarea foarte buna. Piscina este calda si curata, este un loc frumos si linistit. Camerele sunt foarte curate, arata foarte bine, primitoare si te simti ca acasa. Micul dejun bogat, gustos si diversificat. Au pastravarie proprie si se poate pescui. Locatia estr de vis, un colt de paradis, este locul ideal pentru relaxare. Isi merita cele 5 margarete, pun accentul pe calitatea serviciilor [...] — vezi review [+4 poze]
Vacanța în Bușteni / BUȘTENI
  • IULIE, 2015
  • de: Floryn81 [18.07.15]
  • RECOMANDĂ

Stațiunea Bușteni - Am fost acolo și ne-a plăcut!

Acest review se dorește a fi o prezentare a modului în care noi (o familie cu un copil de 5 ani) am petrecut un weekend frumos în stațiunea Bușteni, descoperind la pas o parte dintre atracțiile zonei. De ce am ales Bușteni? Pentru că, deși am trecut de mai multe ori pe aici în ultimii ani, de fiecare dată am ales să ne cazăm fie la Sinaia, fie la Predeal. Așa că a venit rândul stațiunii Bușteni să o explorăm agale, să ne bucurăm de obiectivele sale și de frumusețea [...] — vezi review [+91 poze]
Pensiunea Onelia 3 / GÂRDA DE SUS [AB]

Foarte bine!

Am fost cazat la pensiunea Onelia in iulie 2015 impreuna cu cativa prieteni. Locatia este exact ca si in fotografiile de pe site, nu are nimic de ascuns si este exact de 3 stele la cazare asa cum are clasificarea. Diferenta intre Onelia si restul pensiunilor de pe Valea Ariesului o fac gazdele, o familie mereu cu zambetul pe buze si care e mereu pregatita sa iti satisfaca cerintele. Camerele : ok, de 3 stele, curate si utilate cu tot ce ai nevoie. Personal nu m-a interesat modelul TV ului [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0612750053406 sec
    ecranul dvs: 1 x 1