Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1961 / 5013]
Afișate impresii [19601 - 19610] din total 50124 impresii
Complex Iris-Nalba-Mimoza [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: oanadru [21.07.15]
- RECOMANDĂ
Foarte multumiti
Ne-am cazat la Iris, unul dintre cele 3 hoteluri din complex. De departe mult mai frumos decat celelalte doua. Am inteles de la alti turisti ca in Nalba e cam uratel si pe interior, in Mimoza e frumos interiorul, spre diferenta de exterior. Prima impresie: receptia si curtea, superbe. Exotic si racoros. Apoi ne-am primit camera. Intradevar, fara balcon, doar balcon frantuzesc dar nu i-am simtit lipsa deoarece la fiecare etaj este o terasa cu mese unde poti sta seara si langa receptie este o [...] — vezi review
Casa de vacanță Gina [?] / COSTINEȘTI
- IULIE, 2015
- de: oanadru [21.07.15]
- NURECOMANDĂ
Acceptabil
Am gasit pensiunea pe un site de profil. Cand am ajuns in Costinesti, am sunat-o pe doamna de acolo si ne-am dus la cazare. Cand am ajuns, pretul nu mai era 50 de lei camera, ca era 70, cu scuza ca era vina site-ului pt pretul afisat, cu toate ca acest pret de 50 de lei era pana la o anumita data, apoi crestea, deci era afisat de proprietar. Ne-am cazat oricum, fiind obositi. Camera frumoasa, fara comentarii. Baia in schimb, fara cada de dus (pe site aparea cu cada, motiv pt care am ales [...] — vezi review
Fortuna Hotel 3 / EFORIE NORD
- IULIE, 2015
- de: gimgeorgegim [20.07.15]
- RECOMANDĂ
Am gasit exact ce mi-a fost promis
Rezervarea a fost facuta in februarie 2015, neintampinand nicio problema in momentul in care ne-am prezentat la receptie, camera fiind luata in primire mai devreme decat ora specificata pe site-ul hotelului (16). Prosoapele sunt schimbate zilnic, iar lenjeria o data la trei zile, asta daca nu-i schimba culoarea, pe ici, pe colo, vreunul dintre prichindeii familiei (mi s-a intamplat, lenjeria fiind schimbata integral a doua zi). Ca sa fim sinceri, multi dintre noi nu folosim aceasta frecventa [...] — vezi review
Afrodita Hotel 4 / VENUS
- IULIE, 2015
- de: Roxana b [20.07.15]
- RECOMANDĂ
Un hotel foarte frumos ce merita vizitat
Chiar ieri m-am întors cu familia mea dintr-un sejur încântător petrecut la hotel afrodita în venus. Să începem cu hotelul care este foarte frumos, si ingrijit. Holul este destul de mare,în hol se afla un acvariu cu pești si canapele pe care te poți relaxa. Cazarea și decazarea a durat puțin, câteva minute. Camerele sunt ok, destul de spatioase cu balcoane cu vedere spre terasă și spre gradina încântătoare plină cu flori sau cu vedere spre parcare și puțin spre mare. Baie [...] — vezi review
Mănăstirea Turnu [Călimănești] / RÂMNICU VÂLCEA
- IULIE, 2015
- de: ialec [20.07.15]
- RECOMANDĂ
O oaza de liniste
Drumul ni s-a parut lung, am mers pe jos cam o ora din statiunea Căciulata. Am ajuns la slujba de duminică, biserica era plina, oamenii stăteau afară pe bănci şi ascultau în linişte slujba. Era şi un grup din Constanţa, venit în pelerinaj. O manastire săpată parca in stanca, străjuită de apele Oltului. Linişte, multă linişte, un loc pentru meditaţie. Judeţul Vâlcea are multe mânăstiri pe care le puteţi vizita din staţiunea Căciulata, se organizează excursii [...] — vezi review [+4 poze]
Balada Hotel 3 / SATURN
- IULIE, 2015
- de: monyk88 [20.07.15]
- NURECOMANDĂ
Oribil
Anul acesta a fost a doua oara cand am stat la hotelul asta (prima data a fost in 2012), dar cu siguranta a fost si ultima. De cand ne-am cazat am vazut oameni nemultumiti la receptie, dar am zis ca poate ni se pare. Am fost cazati la etajul 5, vederea era intr-adevar frumoasa, catre mare doar ca ventilatorul de la bucataria hotelului ne-a asurzit pe tot parcusrul sederii noastre, facea un zgomot infernal. Liftul din mijloc oprea la fiecare etaj fara exceptie si bineinteles fara comanda, [...] — vezi review
Rezervaţia Naturală 'Valea Zimbrilor' [Acriș] / VAMA BUZĂULUI [BV]
- IULIE, 2015
- de: Floryn81 [20.07.15]
- RECOMANDĂ
În vizită la Rezervația Naturală ”Valea Zimbrilor”
Am parcurs de mai multe ori în ultimii ani DN 10, drumul ce leagă Buzăul de Brașov, însă rareori ne-am oprit pentru a vizita obiectivele aflate pe această rută, de cele mai multe grăbindu-ne fie să ajungem în diverse destinații, fie să revenim acasă. Singurele noastre popasuri pe acest drum au fost în zona barajului de la Siriu, pe care l-am tot fotografiat, multe dintre pozele realizate aici postându-le și în diverse articole pe AFA. Săptămâna trecută iată-ne încă o [...] — vezi review [+38 poze]
Pensiunea Rustic 2 / BAIA SPRIE
- IULIE, 2015
- de: roninica [20.07.15]
- RECOMANDĂ
Sejur minunat
Am ajuns la aceasta pensiune in urma recomandarilor de pe acest site si nu am regretat. Un loc deosebit, special pentru cei care cauta liniste. Am stat 7 nopti, cazati in trei camere, la partier, cu fata opusa piscinelor. Camerele sunt identice, cu pat matrimonial si o canapea extensibila. In camera dorm lejer patru personae, chiar si adulti. Noi am fost doi adulti si un copil. Camera este suficient de mare, cu TV, cu baie. Apa calda permanent, conditii foarte bune. Piscinele din curtea [...] — vezi review
Pensiunea Ancora 4 / EȘELNIȚA [MH]
- IULIE, 2015
- de: PPV [20.07.15]
- NURECOMANDĂ
Dezastru - mizerie si servicii execrabile
Acum sunt cazat. Este luni - nu sunt multi turisti. Camere unde AC-ul s-a tranformat in Aparat de recirculat aerul (deja fierbinte). Cazi de dus stramte, infundate si mucegaite. Servicii de restaurant din cele mai proaste: 1 ora pana la sosirea ciorbelor (deja gatite fiind...), inca 45 minute pentru 3 snitele, "am uitat de salate si de paine - avem multe comenzi, om sunt si eu"... Erau 20 clienti in tot restaurantul... "Ce fel de icre are salata?” Nu stiu! Inter la bucatarie... [...] — vezi review
Transalpina - cel mai înalt drum din România / TRANSALPINA
- IULIE, 2015
- de: lottee7 [20.07.15]
- RECOMANDĂ





