Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1957 / 5013]

Afișate impresii [19561 - 19570]
Descoperă Moneasa și împrejurimile / MONEASA
  • IULIE, 2015
  • de: R0A [26.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Moneasa - un fel de Mamaia ardelenesc in privinta preturilor

In incercarea de a iesi cateva zile din oras pentru a respira aer curat si pentru putina relaxare, am ales statiunea Moneasa (rau am facut). Cazarea a fost la Cerbul Albastru, nimic de zis, curatenie, parcare proprie, etc. Pretul - 120 lei camera dubla/noapte, in care intra micul-dejun la Hotel Parc (oferta in preparate destul de variata, chiar ai de unde sa alegi). In rest, in Moneasa sunt prea putine de vizitat, in afara de strandul din statiune care este frumos amenajat si zona de [...] — vezi review
Vila Scorpion [2 Mai] 3 / VAMA VECHE / 2 MAI
  • IULIE, 2015
  • de: lizyke [25.07.15]
  • RECOMANDĂ

Vacanta reusita

Am ales 2 Mai pentru liniste si relaxare, iar vila Scorpion pentru amplasarea foarte buna, aproape de plaja. Am avut apartamentul pentru o saptamana, am gasit o curatenie exemplara, cearsafuri si prosoape albe. Personal amabil, se facea curatenie zilnica in camera. Amplasare excelenta, chiar pe plaja, din restauramt pasesti pe nisip si langa cateva corturi ajung in 2 minute la plaja. Cu copii mici exact ce trebuie. Am mancat de cateva ori la restaurantul vilei, mancare buna si portii [...] — vezi review
Ibiza Hotel 3 / EFORIE NORD

Hotel?!?!? ... mai degraba pensiune

In acest an, in luna iulie am plecat cu sotul spre aceasta destinatie. La momentul sosirii noastre la "hotel" am intampinat mai multe probleme: 1. Cazarea s-a facut in jur de ora 16.00, desi am discutat initial cu patroana sa fim primiti in jur de ora 14.00, noi venind de pe drum si fiind destul de obositi. Desigur hotelul specifica ora 16.00 pentru cazare, dar cuvantul unui "om", ar trebui sa fie respectat, ceea ce in cazul acestor patroni este imposibil. 2. SURPRIZA MAREEE : Parcare [...] — vezi review
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA

Ca la mama acasa ... cand iti sufla in ceafa

Este curat, curtea si dependintele sunt gandite foarte bine. In curtea imediat de langa pensiune sunt porci. Miros neplacut, muste multe. Mancarea este gustoasa... traditional romaneasca, insa grasa pentru zilele de vara. Pur si simplu iti cade greu daca o ti asa o sapt. In loc de fructe la desert sunt multe prajituri si dulciuri. In camere ai tot ce ai nevoie. Clima este un plus. Insa zgomotu emis cand aparatul functioneaza, mai ales noaptea nu te lasa sa dormi. Asta e in toate [...] — vezi review
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
  • IULIE, 2015
  • de: Matei2011 [25.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Dezamagire pe bani multi

In ultimii 3 ani, am fost la un alt hotel de 4 stele din Mamaia, unde conditiile de cazare sunt excelente. In alte vacante am fost si la 2, si la 3 si la 5*. Nu este o camera de 4*. Apartamentul de aici are 3 camere, e ca un apartament de bloc. M-am simtit ca acum 15 ani cand ne cazam intr-un hotel de 2-3 stele si inainte de orice spalam toaleta, chiuveta, cada si pe jos, pentru ca aveam copil mic. Usa de la balcon este plina de zoaie (pe ea am vazut-o prima). Exista o chiuveta la bucatarie, [...] — vezi review [+1 poze]
Recif Hotel (ex Covasna) [Neptun] 3 / NEPTUN / OLIMP
  • IULIE, 2015
  • de: mIRELUS68 [25.07.15]
  • RECOMANDĂ

Vacanta 2015

Conditii de cazare foarte bune, mobilier nou, pat dublu destul de mare pentru o familie cu un copil, baie dotata modern. Loc de joaca pentru copii, restaurant si terasa de vara unde poti servi masa intr-o racoare de nedescris, piscina pentru adulti si copii cu selonguri gratuite. Micul dejun este inclus in pretul biletului, masa este servita in regim de bufet suedez, mancarea este foarte buna si diversificata. Conditii excelente de cazare pentru un hotel de 3 stele in comparatie cu alte [...] — vezi review
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA
  • IULIE, 2015
  • de: pepsi70ro [25.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Terasa Colonadelor - în cădere liberă

Încep prin a spune că periodic în ultimii ani am fost oaspetele acestui restaurant, indiferent de anotimp și de ocazie. Fie am fost invitat, fie am invitat la rândul meu. Serviciile se deteriorau de la an la an, de la lună la lună. Aseară au fost de toată jena și m-au determinat să trag un semnal de alarmă despre acest restaurant care și-a pierdut din faima de odinioară fiind în cădere liberă. Weekend-urile pe litoral sunt pline de turiștii care caută puțină relaxare la o [...] — vezi review
Vila Pretty Woman 3 / EFORIE NORD
  • IULIE, 2015
  • de: stroen [25.07.15]
  • RECOMANDĂ

O vacanta reusita.

La recomandarea unei cunostinte am revenit pe litoralul romanesc, la aceasta superba pensiune unde am avut parte de cazare si conditii de a-ti pregati si servi o masa in aer liber în conditii foarte bune. Gazdele prietenoase care își petreceau timpul cu oaspetii si mai ales cu copii acestora, într-o curte cu o gradina superba. Dotarile din camera au fost fara cusur, curatenia ireprosabila, aerul conditionat functiona excelent. La încheierea vacantei am plecat cu o impresie foarte [...] — vezi review
Cometa Hotel [Jupiter] 2 / JUPITER / AURORA

Hotel Cometa un hotel unde sigur vom reveni

Am fost la acest hotel la recomandarea unui prieten. Am ajuns la hotel la ora 9 dimineata si am pus bagajele la camera de bagaje a hotelului dupa care am mers pe plaja deoarece cazarea se face incepand cu ora 15. Doamnele de la receptie au fost foarte amabile si ne-au spus ca putem reveni pentru cazare incepind cu ora 13 iar in functie de eliberarea camerelor se va face cazarea. Prima impresie pe care am avut-o a fost superba pentru ca partea din fata a hotelului si holul se aflau intr-o [...] — vezi review
Ibiza Hotel 3 / EFORIE NORD

Concediu esuat

Suntem un cuplu de tineri care a vizitat aceasta locatie (mai degraba pensiune decat hotel, parerea noastra). La momentul in care ne-am prezentat la hotel am fost informati ca avem de platit parcarea 60 de lei (10 lei pe noapte), desi la negocierea de dinainte nu s-a specificat. Binenteles, ca la romani, a doua zi dupa ce ne-am cazat aparusera deja lipite doua coli A4 pe doi pereti la receptie: "Parcarea 10 lei". Nu va asteptati la cine stie ce parcare amenajata: era ceva de genul bag-o [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.4608750343323 sec
    ecranul dvs: 1 x 1