Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1955 / 5013]

Afișate impresii [19541 - 19550]
Descoperă România / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA

Scurtă călătorie cu bacul pe Dunăre

Am călătorit prin România prin diferite zone, străbătând diverse forme de relief: câmpie, podiș, munte, pădure etc. Am parcurs mii de kilometri cu autoturismul, trenul și autobuzul. Pot pune la socoteală, dacă îmi permiteți, și zeci de kilometri parcurși cu tradiționala căruță. Toate excursiile, vacanțele ori city-break-urile presupun experiențe noi și uneori un dram de aventură. Vreau să vă spun câteva cuvinte despre trecerile cu bacul peste Dunăre, în drum spre [...] — vezi review [+33 poze]
Unde mâncăm în Neptun? / NEPTUN / OLIMP
  • IULIE, 2015
  • de: cilie [27.07.15]
  • RECOMANDĂ

Impresii despre restaurantele: Ciresica, Antik si Sirena Neptun (Rica Raducanu)

Salutare Am revenit cu impresii despre 3 restaurante din Neptun Olimp: Sa o iau pe rand: Sambata 25.07 plecat din Bucuresti o masina cu 4 adulti si un copil de 12 ani Dupa ce ne-am saturat pielea de soare si apa marii am zis ca e timpul si pentru savurarea unei mese copioase in timpul in care "caloricele" isi fac de cap. Asadar in jurul orei 13 ne-am infiintat la restaurantul lui Rica in cautarea unei mese de 5 persoane Ne-am asezat la masa si am asteptat sa vina chlenerul/ita cu meniul [...] — vezi review [+2 poze]
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • IULIE, 2015
  • de: oanagogan [27.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Steak House - 'fost-ai lele cat ai fost'

Am fost de curand la Steak House si spre marea mea dezamagire am constatat ca au marit preturile si au scazut serios calitatea mancarii si a serviciului. Am servit copane de pui cu legume la gratar, piept de pui cu cartof cu branza si smantana, salata de varza, clatite cu afine si apa plata. Pret total: 90 RON. Copanele erau cam saracute si cam arse. Legumele la gratar au fost mai mult crude decat facute (era cald afara, e drept, dar asta nu ma obliga pe mine sa le mananc crude daca nu [...] — vezi review
Grand Hotel Balvanyos (ex Best Western) 4 / BALVANYOS
  • IULIE, 2015
  • de: Zimber [27.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Hotel de 4 stele? cam mult spus

M-am cazat in week-end la acest hotel, pentru ca doream sa vizitez lacul Sfanta Ana si imprejurimile si am considerat ca cea mai buna optiune de a innopta ar fi fost la Grand Hotel Balvanyos. Am venit pe drumul de la Baile Tusnad - Bixad - Grand Hotel, ceea ce a fost o adevarata incercare pentru masina. Imediat cum ai iesit din Bixad soseaua este sub orice critica, groapa langa groapa, pacat de peisaj. Dar nu vreau sa vorbesc prea mult despre drum, nu face parte din subiect. In fine, am [...] — vezi review [+4 poze]
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
  • IULIE, 2015
  • de: lili2010 [27.07.15]
  • RECOMANDĂ

O vacanta reusita

Am fost in Mercur-Minerva in perioada 13-20 iulie 2015. Am ajuns seara, dupa ora 18, am fost cazati foarte repede de catre personalul de la receptie la hotelul Mercur, la parter. Camera a fost mica, mobilierul modest (spre foarte modest), baia mica, fara uscator. Curatenia buna dar, oricat s-ar fi straduit doamnele care faceau curatenie, impresia era neplacuta datorita sentimentului de "vechi". Sezlonguri erau suficiente dar, daca doreai locuri sub umbrele, trebuia sa te trezesti cu mult [...] — vezi review
Unde mâncăm în Saturn? / SATURN
  • IULIE, 2015
  • de: papalito [27.07.15]
  • RECOMANDĂ

Terasa galbena Saturn

Citisem pe site despre locurile unde poti manca in Saturn si plecam la masa. O luam pe faleza incercand sa gasim Terasa La Babanu despre care citisem numai de bine dar nu o gasim. Seara, inainte de plecare dam si peste Terasa babanu care e situata la strada, pe stanga, spre iesirea din statiune. Apare terasa galbena, pe plaja, dupa Hotelul Hora, asa ca ne oprim sa mancam la ea. Gasim gratarul unde poti comanda mici si friptura in dreapta cum urci treptele, peste in stanga cum urci, dar am fi [...] — vezi review [+1 poze]
Carmen Azzuro Hotel (ex Lidia) 3 / VENUS

Dezamagire

Elemente negative: Comportament angajati = 0, Comportament Administrator = 0, Curatenie in timpul sejurului (am stat 7 nopti) = 0, Cazare = am asteptat f mult, am fost trimisi la alt hotel... pacat!! Prosoape rupte, patate, lipsa sapun, hartie igienica... Elemente pozitive: Conservare excelenta a hotelului, curatenie la momentul cazarii, liniste. Am sesizat OPC Litoral care au fost f prompti, in data de 08.07.2015... a 2-a zi a venit managerul hotelului - a recunoscut neajunsurile, [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Cacica? / CACICA [SV]

Nu vor să aibă oaspeți? restaurantul pensiunii Diva [Vârfu Dealului, SV]

Am fost acolo ieri, 26 Iulie 2015 pe la amiaza sa mancam ceva. Eram 11 adulti si 7 copii. Ne intorceam de la piscina cu apa sarata de la Cacica spre Gura Humorului si reclama lor cu restaurant-pensiune clasificata la trei stele ne-a dat incredere sa oprim acolo. Nu aveau pe nimeni in restaurant, doar pe terasa era o pereche care bea ceva. Am intrebat si ni s-a spus ca putem sta, ne vor servi in curand. Locatia este frumoasa, au mai jos o terasa umbroasa (unde am stat si noi, alaturi de inca doi [...] — vezi review
Bradul Hotel 3 / DURĂU
  • IULIE, 2015
  • de: turi [27.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Nesimtire

Conditiile de cazare lasa mult de dorit, dar mai ales comportamentul personalului de la receptie. Lipsa unui ascensor te face sa concluzionezi ca, daca nu esti dispus sa tarai pe scari bagajul, este recomandabil ca acesta sa fie cat mai redus, sa stai doar o zi/doua sau sa nu mai alegi aceasta cazare. Lenjeria, respectiv cuvertura pe care am gasit-o in camera era topita pe o portiune destul de mare si avea niste pete dubioase portocalii/maro - zona respectiva fiind bine ascunsa in zona [...] — vezi review
Pensiunea Dor de Moeciu [Moieciu de Sus] 2 / MOIECIU
  • IULIE, 2015
  • de: GEOVELO [26.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Mizerie cu pretentii de lux

Desi zona este pitoreasca si de un fermecator verde intens, pensiunea este formata dintr-o platforma de beton amplasta pe marginea soselei pe care s-au edificat fara regula si fara nicio legatura cu notiunile de "traditional" sau "rural" mai multe cladiri-bloc. Nu exista loc de joaca pentru copii, nici macar o zona, cat de mica, de iarba. Totul este dezordonat si ilogic organizat, iar pentru familiile cu copii un adevarat pericol intrucat nu exista poarta spre sosea. Mancarea este prost [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.1802399158478 sec
    ecranul dvs: 1 x 1