Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1952 / 5013]
Afișate impresii [19511 - 19520] din total 50124 impresii
Recif Hotel (ex Covasna) [Neptun] 3 / NEPTUN / OLIMP
- IULIE, 2015
- de: iovidiu [31.07.15]
- NURECOMANDĂ
O saptamana la hotel Recif
Am stat o saptamana la Hotel Recif si pot spune ca nu am fost prea multumit. Hotelul este OK, dar in afara de faptul ca are piscina nu am vazut alte avantaje. Femeile care fac curatenie comentau la fiecare camera, prosoapele nu s-au schimbat niciodata in sapte zile. Bucataria este saraca, in general o ciorba in patru variante si piept de pui. Am comandat intr-o seara cotlet de porc si dupa 60 de minute am plecat sa mananc in alta parte ca nu mai venea comanda. Nu mai pun ca dimineata la [...] — vezi review
Bradul Hotel 3 / DURĂU
- IULIE, 2015
- de: petronelaa [31.07.15]
- NURECOMANDĂ
Hotel comunist, perne de pene infecte, lenjerie rupta, uratttt!
Este un hotel vechi, comunist, doar văruit și schimbata mobila. Se simte mirosul de mucegai pe hol. Nu se poate achita cu cardul, deși la un hotel de trei stele e obligatoriu. Amabilitate zero, dacă spui ceva ce nu e corect ți se răspunde tipic: nu va convine asta e! Sau: astea sunt condițiile! Deși la un hotel de 3 stele ai anumite așteptări, acest hotel poate fi catalogat maxim la o stea, cu preț de trei! Pernele sunt din pene!!! Atenție pentru cei care au copii sa [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Eforie Sud? / EFORIE SUD
- IULIE, 2015
- de: Mihai11 [30.07.15]
Unde să nu mâncați niciodată!
Bună ziua! Astăzi am avut cea mai proastă impresie din concediu! Am făcut greșeală să citesc pe acest site despre Braseria Carlos și David și să mănânc cu familia acolo, deși de obicei mancam la o terasă lângă acest... local. Conform meniului afișat, pentru 16,90 lei soția a ales ciorba de fasole, cartofi țărănești, pulpe de pui (atenție), salată de varza și paine, iar eu, tot pt aceeași sumă, am ales ciorba perișoare, cartofi prăjiți, ceafă de porc, salată de [...] — vezi review
Castelul Cantacuzino / BUȘTENI
- IULIE, 2015
- de: robert [30.07.15]
- RECOMANDĂ
Castelul Cantacuzino și Dali
Înainte să plec la Sinaia, mi-a sărit în ochi un articol al unui coleg de la AFA, despre Castelul Cantacuzino din Bușteni. Mi-a plăcut și l-am pus pe lista scurtă al obiectivelor turistice, pe care vreau să le vizitez. Dar ce m-a făcut să mă hotărăsc, a fost un afiș văzut la Sinaia, în care se preciza că la Castelul Cantacuzino este o expoziție temporară a lui Salvador Dali. Așa că într-o zi frumoasă de vară, după ce am coborât de pe munte și am servit masa am luat [...] — vezi review [+26 poze]
Unde mâncăm în Tg. Mureş? / TÎRGU MUREȘ
- IULIE, 2015
- de: MADAHON [29.07.15]
- RECOMANDĂ
Mancare ardeleneasca la Laci Csarda (Csarda lui Loti)
Am vazut ca pe site Csarda lui Loti (sau Laci Csarda, asa cum e numele unguresc) este amintit la review-urile legate de Pensiunea Tempo, dar trebuie sa fac precizarea ca de fapt sunt 2 restaurante in aceeasi curte, deservite, cred, de acelasi bucatar. Asa ca, cei care sunt in cautarea unui restaurant cu specific ardelenesc in Tg Mures, pot sa stie ca nimeresc foarte bine acolo. Mancarea este pentru amatorii de bugate savuroase, bogate si in portii mari. Preturile sunt undeva peste media [...] — vezi review
Unde mâncăm în Tg. Mureş? / TÎRGU MUREȘ
- IULIE, 2015
- de: MADAHON [29.07.15]
- RECOMANDĂ
Pestisorul de Aur, atmosfera placuta - un loc (si) pentru familii cu copii
Reveniti din vacanta, am avut nevoie de inca o zi de relaxare pentru a ne pregati sufleteste pentru serviciu. Am mers la Pestisorul de Aur pentru ca este aproape de noi si pentru ca atmosfera te imbie la relaxare. Noi am mers la restaurant, dar locul ofera mai mult de atat: pentru cei care au nevoie, exista posibilitatea de a se caza, iar Hotelul Laguna, aflat in complex ofera acces la piscina. Pentru amatori, exista posibilitatea de a pescui in lac, iar copiii vor fi foarte fericiti sa [...] — vezi review [+3 poze]
Flora Hotel 3 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: Cristina1992 [29.07.15]
- NURECOMANDĂ
Groaznic, de evitat
Am hotărât sa ne cazam la acest hotel in urma evaluarii pozelor expuse pe booking si faptul ca oferea tichete de masa in valoare de 600 lei. Totul bine si frumos pana am ajuns acolo... in primul rând, check in ul se face la ora 18, așa cum scrie pe site, iar noi am ajuns la ora 17 si am putut sa ne cazam, deci o zi pierdută. Camerele ingrozitoare... nicidecum nu arătau ca pe site... foarte mici, baia mică fără cada, avea decât dus si pe jos era amplasată un fel de margine de care [...] — vezi review
Pensiunea Bitu 4 / BĂILE OLĂNEȘTI
- IULIE, 2015
- de: marius69 [29.07.15]
- RECOMANDĂ
Placut
Ne-am simtit foarte bine, in ceea ce priveste hotelul totul a fost OK. Personalul foarte amabil, nu avem ce reprosa. Poate statiunea ar necesita imbunatatiri deoarece pe alocuri totul este vechi si necesita serioase investitii. Si ca argument, nu mi-am imaginat ca in statiunea Baile Olanesti nu exista un teren de sport multifunctional... Primaria ar trebui sa se implice, ar fi nevoie de mai multe spatii verzi si mai ales de parcari, sunt foarte putine. Am convingerea ca la anul va fi mult [...] — vezi review
La pas prin Borsec și împrejurimi / BORSEC
- IULIE, 2015
- de: Rofri [29.07.15]
- RECOMANDĂ
Loc magic
Am ținut neapărat să ne oprim pentru o zi la și la Borsec, în drum spre casă, după vacanța noastră la Durău. Mai fusesem acum doi ani pentru un weekend și rămăsesem dornici să-l revedem. Când ajungi la Borsec, ai două trăiri distincte: că te-ai întors în timp și că pășești într-o poveste. Ambele senzații sunt plăcute, intense, putând fi visul oricărui turist nostalgic și dornic de a fugi de civilizație. Întoarcerea în timp este provocată de aspectul [...] — vezi review [+14 poze]
Cometa Hotel [Jupiter] 2 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: elizioana [29.07.15]
- RECOMANDĂ






