Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1951 / 5013]

Afișate impresii [19501 - 19510]
Peștera Ialomiţei / Ialomicioara / MASIVUL BUCEGI
  • IULIE, 2015
  • de: robert [01.08.15]
  • RECOMANDĂ

Noua Peștera Ialomicioara

Cel puțin eu așa o știu, după această denumire. Acu văd că-i spune Peștera Ialomiței. În fine, nu mai contează. Noua, pentru că e total schimbată la față... Dar să începem cu începutul. Eram cazați la Sinaia (vezi impresii). Aveam în plan să luăm un taxi până la Bușteni, de-acolo să luăm telefericul până la Babele, apoi să coborâm până la Pestera- traseu cam de o oră jumate, iar apoi să luăm telecabina până la Sinaia. Planurile ne-au fost date peste cap, [...] — vezi review [+27 poze]
Plajele de pe litoralul romanesc / #EXCURSII și CĂLĂTORII

Statiunea Saturn - neingrijita si paraginita

Am revenit anul asta in statiunea Saturn dupa 4 ani, la insistentele fratelui meu, impreuna cu familiile noastre. Nu pot sa spun ca ii duceam dorul, dupa experienta neplacuta din 2011 (despre care am scris in primul meu review), iar anul asta am gasit-o si mai neingrijita, decat pana acum! Ne-am cazat la casute in Complexul Dunarea (vezi impresii), unde confortul ni l-am facut noi, avand de acasa tot necesarul. Plaja este destul de departe de acest complex, timp in care nu poti sa nu [...] — vezi review [+14 poze]
Unde mâncăm în zona Desești-Mara? / DESEȘTI [MM]
  • IULIE, 2015
  • de: calatoru [01.08.15]
  • NURECOMANDĂ

Pastravaria Alex din Mara ... un gust amar!

Am auzit de aceasta locatie ca despre una in care se mananca bine si la drum de seara am pornit cu masina, aprox 20 km din Vadul Izei, special pentru o cina, speram noi perfecta. Locatia amenajata in stil traditional cu mult bun gust chiar pe malurile beltilor cu peste, cu personal in vesminte traditionale, foarte amabil te imbie sa comanzi cu incredere preparate fel de fel. Dar... dezamagire! Unul din preparatele de baza ale restaurantului" file de pastrav la gratar" din care am comandat [...] — vezi review
Meteor Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
  • IULIE, 2015
  • de: gabip30 [01.08.15]
  • RECOMANDĂ

Un sejur cum ne-am dorit

Am revenit la acest hotel pentru al doilea an la rand si am primit chiar aceeasi camera curata, cu panorama superba spre mare, se schimbau zilnic prosoapele si se inlocuieste hartia igienica inainte de a se termina... internetul wi-fi nu prea facea fata, TV-ul LCD de fapt era un CRT de 14'' dar pentru copii, nu era prea deranjant la desenele lor. Taxa la terenul de joaca pentru copii :( Clientii hotelului ar trebui sa beneficieze gratuit de acest loc. Noi mergeam la plaja din fata hotelului [...] — vezi review
Vila Fox Valley 3 / PREDEAL

De 6 ani revin de fiecare data cu placere

Daca doriti o locatie ferita de zgomotul masinilor, in mijlocul muntilor, amenajata cu mult gust, si proprietari cu mult bun simt, acesta este locul ideal. Am venit prima data in 2009, si de atunci revin in fiecare an cu placere, ce ne a placut a fost ca de fiecare data am gasit mereu schimbari, adica proprietarii au adus imbunatatiri camerelor, au creat noi locuri de joaca pentru copii in curte si am inteles ca nu se vor opri aici si vor continua cu amenajarile. Din punctul nostru de [...] — vezi review
Descoperă Balvanyos / BALVANYOS
  • IULIE, 2015
  • de: Chloe [31.07.15]
  • RECOMANDĂ

Ce sa faci 3 zile in zona Balvanyos

Recomandarile si sugestiile mele pentru petrecerea timpului liber in zona vizeaza atat zona Balvanyos, cat si zona Tusnad (20 de km de Balvanyos) Vad ca aici pe site, cele 2 zone sunt prezentate distinct; Daca WM considera ca aceste recomandari trebuie despartite, atunci il rog sa o faca. Inaine de toate, tin sa multumesc userului vega06, pentru ca valoroasele sale impresii de calatorie au constituit o sursa de inspiratie importanta pentru noi. Ziua 1: Pentru aceasta zi am ales sa [...] — vezi review [+37 poze]
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
  • IULIE, 2015
  • de: cladewel [31.07.15]
  • RECOMANDĂ

Neasteptat de bine

Am fost acolo cu familia si ne-a placut datorita conditiilor bune de cazare. Mancarea extrem de buna si variata ne-a convins sa revenim si anul viitor. Singurul inconvenient a fost suprafata camerei, aceasta fiind destul de restransa si deci neincapatoare pentru familiile cu mai mult de 3 membrii, dar per total am avut parte de un sejur de nota 9.5. Beneficiati de plaja privata, curata, cu sezlonguri si saltele, iar daca sunteti putin mai matinali veti avea parte si de niste rasarituri de [...] — vezi review [+1 poze]
Complex Iris-Nalba-Mimoza [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
  • IULIE, 2015
  • de: SandraG [31.07.15]
  • RECOMANDĂ

Mimoza: Extraordinar

Familie cu copil de 2 ani, am fost cazati la Hotel Mimoza 6 nopti, cu mic dejun inclus (pe terasa Antik). Cazare de nota 10, nesperat de bine pentru litoralul romanesc. Aveam emotii in ceea ce priveste cazarea, nu am mai fost de ani buni pe litoralul romanesc si a fost peste asteptari. Locatia deosebita, foarte aproape de plaja (aprox. 5minute), camera mare, cu minibar, baie, aer conditionat, as da 4stele acestui hotel nu 3 cate are. Curatenie, servicii ireprosabile, vom reveni cu [...] — vezi review
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD

[hotel Delfinul] Mai sunt multe de imbunatatit

- Check in-ul se face la ora 18h00, lucru neinformat; tot atunci se da si bratara iar pt accesul la piscina in prima zi este decat maxim o ora... pana la ora 19h00. - neospitalier personalul, am ajuns in prima zi la ora 15h00 la piscina, era soare, eram cu copii mici si am gasit 2 sezlonguri libere si nu am putut sta pe ele pt ca nu aveam bratara, aceasta urmand sa o primim peste 3 ore. Dupa discutii si telefoane cu personalul si cu agentia de turism, tot ne-au dat afara... spunand ca astea [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • IULIE, 2015
  • de: robert [31.07.15]
  • RECOMANDĂ

Și bune și rele

După escapada pe care am avut-o la Sinaia, m-am gândit să scriu un articol despre locurile unde am servit masa. Nu o să scriu despre fiecare local în parte câte un articol, ci o să încerc să subliniez succint plusurile și minusurile fiecărei locații în parte. O să încep cu locurile pe care le știam foarte bine și o să închei cu două localuri care aveau review-uri foarte bune, pe AFA. Bistro La Teleferic Încep așa cum e normal, cu restaurantul pensiunii unde am locuit. [...] — vezi review [+12 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.1030299663544 sec
    ecranul dvs: 1 x 1