Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1948 / 5013]
Afișate impresii [19471 - 19480] din total 50124 impresii
Sunquest Hotel 3 / VENUS
- IULIE, 2015
- de: Violeta 2015 [03.08.15]
- RECOMANDĂ
Super ok!
A fost mai mult decat ma asteptam la un hotel de 3*. E un hotel bun pentru o familie cu copil. Camerele spatioase, curatenie (inclusiv in baie), fara mucegai la etajul 5, nu am avut probleme cu scurgerea la dus :). Se intra in camera in fiecare zi. Camera a fost cu vedere la piscina si e liniste seara. Piscina ok, apa calduta, cel putin 2 ore se curata piscina in fiecare seara! Restaurantul cu un meniu diversificat, se astepta ceva, dar mancarea buna. Tichetele de masa au fost [...] — vezi review
Voila Mamaia Hotel (complex Caraiman) 3 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: raduax [03.08.15]
- NURECOMANDĂ
Daca va respectati - evitati acest hotel
Buna ziua. Am fost cazat saptamana 26 iulie - 01 august la Hotel Voila, saptamana pe care nu am s-o uit foarte repede deoarece dupa 8 ani de absenta de pe litoralul romanesc, m-am convins ca romanii nu doresc sa schimbe nimic in turism.Acest hotel m-a dezamagit profund la capitolul personal, curatenie, preturi practicate, seriozitate. Inca de la cazare am constatat ca personalul responsabil cu curatenia se misca foarte lent. Apoi, in timpul sejurului, curatenia a fost facuta cu parcimonie, [...] — vezi review
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
- IULIE, 2015
- de: efuionut [03.08.15]
- NURECOMANDĂ
[hotel Delfinul] Din pacate nu s-au schimbat lucrurile pe la noi
Incerc sa enumar lucrurile bune si rele, incep cu bune ca sunt mai putine. Bune - Mancarea relativ buna nu foarte variata dar ok. - Sucuri si bauturi ok. - E bine ca macar au 3 locuri de joaca (mici) dar mai bine decat deloc. Rele - Foarte mare aglomeratie la masa, e mult prea mic restaurantul pentru cele 2 hoteluri. mereu trebuia sa astepti sa termine cineva sau sa stai la coada inainte de a incepe masa sa prinzi loc. - Locuri la piscina foarte foarte putine si se ocupau la 5 [...] — vezi review
Muzeul Universității din București / BUCUREȘTI
- IULIE, 2015
- de: tata123 🔱 [03.08.15]
- RECOMANDĂ
Muzeul Universității din București
Zilele trecute s-a desfășurat un eveniment cultural deosebit pentru viața academică bucureșteană, lucru subliniat de agențiile de presă și câteva televiziuni. În cadrul Facultății de Drept a avut loc reinaugurarea Muzeului Universității din București, într-un cadru festiv și cu participarea unei asistențe numeroase. Nu am știut de existența acestui muzeu până acum câteva zile când am citit în presă despre reinaugurarea din data de 16 iulie 2015, drept urmare mi-am [...] — vezi review [+20 poze]
Tismana Club Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: Alexandru Sabau [02.08.15]
- RECOMANDĂ
Un hotel frumos, 10 stele din partea mea
In acest an am reales HOTEL TISMANA, foarte multumit de sejurul trecut (vezi impresii). Sa incep cu inceputul: ajuns la receptie am primit una din cele 2 camere duble rezervate, urmand sa ne lasam bagajele si sa mergem la piscina. Am innotat putin, plini de intuziasm, iar dupa acea am primit si camera urmatoare. Piscina curata, suficient de mare, nu foarte adanca, singura problema era faptul ca aproape toti copii ce trebuiau sa stea in piscina dedicata acestora, tipau si stropeau toti [...] — vezi review
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- IULIE, 2015
- de: bogdanmate [02.08.15]
- RECOMANDĂ
Foarte bine
Hotel Mistral din Moieciu de Sus este unul dintre putinele hoteluri de 3* din Romania unde gazdele sunt cu adevarat interesate ca oaspetii sa se simta bine. Am fost de trei ori la ei (vezi impresii) si de fiecare data si-au dat interesul fata de noi ca si cum ar fi fost afacerea lor personala. Si am remarcat ca asa se poarta fata de toti turistii, nu numai fata de noi. Acest lucru e cel mai important si se adauga la confortul din hotel, la finisaje, bun gust, calitatea mancarii si servirii de [...] — vezi review
Unde mâncăm în Venus? / VENUS
- IULIE, 2015
- de: Florin82 [02.08.15]
- RECOMANDĂ
Cherhanaua Razelm [Venus] - locatie si mancare buna
Am luat masa intr-una din seri la Cherhanaua Razelm si pot spune ca e printre putinele locuri din Venus in care poti lua masa cu placere - includ aici si locatia si atmosfera. Este oarecum retrasa, zona de servire este o terasa-ponton acoperita pe micul lac Venus iar aranjamentul este simplu, cu ceva elemente pescaresti insa in primul rand cu bun gust. Atmosfera este placuta, muzica de relaxare si relativ variata (inclusiv ceva muzica usoara romaneasca anii 60-70) dar ascultata in surdina. [...] — vezi review
Dana Holiday Club (ex Ammon, ex Zamfira) 3 / VENUS
- IULIE, 2015
- de: Florin82 [02.08.15]
- RECOMANDĂ
Nou si ingrijit - un loc bun de odihna
In concordanta cu statiunea Venus care este in reconstructie / renovare, am gasit in hotelul Ammon un loc proaspat renovat care poate reprezenta o baza convenabila pentru orice pelerinaj diurn. Hotelul este situat undeva in linia a 2-a a statiunii, intr-o zona destul de verde si linistita d. p. d. v. al traficului si al aglomeratiei, pe care le gasesti insa rapid la maxim 5 minute de mers pe jos. Dispune de un spatiu verde propriu de dimensiuni onorabile si extrem de bine ingrijit. Un plus [...] — vezi review
Pensiunea Ileana Teodora Teleptean 3 / VADU IZEI
- IULIE, 2015
- de: apostolio [02.08.15]
- RECOMANDĂ
Agroturism la superlativ!
Am revenit dupa 7 ani la aceeasi pensiune din Vadu Izei: Pensiunea Ileana Teodora Teleptean. Niste oameni deosebiti care te primesc in casa lor, iti ofera tot ce au mai bun, nu au nimic de ascuns - totul este la vedere. Totul este ca-n povesti: gradina cu cearsafuri albe intinse la soare, vacutele in adaposturi, iar painea abia scoasa din vatra incinsa iti creeaza senzatia ca esti in casa de odinioara a bunicii. De asemenea, peisajul maramuresean, din spatele pensiunii este mirific, [...] — vezi review [+1 poze]
Cabana Izvorul Bucuriei [Siriu] 2 / SIRIU-NEHOIU [BZ]
- IULIE, 2015
- de: bracuta [02.08.15]
- RECOMANDĂ





