Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1945 / 5013]

Afișate impresii [19441 - 19450]
Complex Corsa 2 / COSTINEȘTI

Neplacut

Experienta in cadrul Complexului Corsa a fost total nereusita! Am dormit 3 persoane in aceiasi camera, desi in contract scria ca vom sta maxim 2 in camera. Auzisem multe despre baile corsa si cabinele lor de dus, dar din nefericire sau din fericire noi nu am avut cabina... Am facut dus la un furtun tras de la chiuveta, apa din toaleta picura de asemenea pe jos iar mirosul era groaznic, asta pe langa ca nu se putea trage apa (lucru descoperit dupa ce unul dintre colegi si-a facut nevoile). [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA

Pacat! Desi locatia are potential, administratorii sai au dat-o in bara

Pacat! desi locatia are potential, administratorii sai au dat-o in bara! Dezordine si lipsa de control asupra personalului deservent. 1. Desi am platit din noiembrie 2014 vacanta, la receptie ni s-a spus ca nu mai sunt camere... :(si am fost cazati pentru doua zile la Hotel Modern la 50 de metrii de Hotel Minerva. Jenant: reimpacheteaza tot... cara-te cu tot calabalicul intre hoteluri... Probabil am prins un loc asa de bun datorita atentiei oferite d-nei de la receptie... altii au avut [...] — vezi review
Unde mâncăm în Eforie Nord? / EFORIE NORD
  • IULIE, 2015
  • de: Floryn81 [05.08.15]
  • RECOMANDĂ

Autoservirea Litoral din Eforie Nord

Pentru prima noastră întâlnire cu marea din acest an am ajuns tot la Eforie Nord, la fel ca și în ultimii ani. Opțiunea noastră a fost oarecum forțată de faptul că ne-am hotărât foarte târziu să mergem în weekend la mare, astfel că am optat pentru o zonă pe care o cunoșteam foarte bine, cu speranța că vom găsi locuri de cazare în ultimul moment. Și am rezolvat problema cazării la Hotelul Hefaistos, unde am găsit libere două camere duble modernizate vezi impresii. [...] — vezi review [+20 poze]
Descoperă Sulina / SULINA
  • IULIE, 2015
  • de: rvf [05.08.15]
  • RECOMANDĂ

O sa revin cu placere la Sulina!

Deoarece nu am mai fost niciodata in Delta Dunarii, am hotarat impreuna cu sotia sa mergem la Sulina deoarece putem vedea/vizita si delta si sa mergem si la Marea Neagra la plaja si baie. Astfel am inceput sa planificam concediul: 1. Parcare pentru masina la Tulcea; 2. Obiective de vizitat in Tulcea; 3. Transport Tulcea-Sulina; 4. Cazare in Sulina. 5. Obiective de vizitat in Sulina. Deci sa le luam pe rand... -Masina am parcat-o exact in fata portului - 6 lei pe zi. Tichetul se ia [...] — vezi review
Descoperă Borșa și împrejurimile / BORŞA

Din nou prin Maramures

Buna ziua, am fost anul trecut in 2014 in Maramures si mi-a placut foarte mult si ma-m gindit ca sa revin daca mai am posibilitatea si tocmai am fost iar si in 2015 mai exact 20.07-26.07. Cind am ajuns ma-m pus pe treaba si anume sa gasesc ceva ce anul trecut am omis, ma-m cazat la pensiunea CRISS&DEEA o super pensiune calitate pret si super de treaba patronii acesteia si foarte curata. Nu se serveste mancare dar nu ma deranjat pentru ca ai obtiuni de exp eu prefer sa imi pregatesc singur [...] — vezi review [+14 poze]
Malibu Hotel 4 / MAMAIA

La pomul laudat sa nu te duci cu sacul...

Am ajuns la Hotel Malibu in data de 27.07 pt un sejur de 6 nopti rezrvarea fiind facuta prin cei de la (...) inca din luna mai. Am ajuns in jurul orei 12 si desi cazarea trebuia sa inceapa cf voucherului de la maxim ora 18 personalul de la receptie a fost amabil si ne-a pus la dispozitie apartamentul pt o nopate fara a plati nimic in plus. Hotelul este pozitionat chiar la intrarea in statiunea Mamaia dinspre C-ta ceea ce poate fi un plus datorita faptului ca este liniste pt cei ce cauta asa [...] — vezi review
Delfinariu / Planetariu / Vivariu Constanța / CONSTANȚA
  • IULIE, 2015
  • de: amalia80 [05.08.15]
  • RECOMANDĂ

Demonstrațiile cu delfini

Delfinariul din Constanța a fost mereu o destinație pe care am ocolit-o mai mult datorită zvonurilor că nu prea ai ce vedea și că delfinii sunt chinuiți și obosiți... Motivați de a împlini dorința fetiței mele de a vedea delfinii, am poposit cu mare drag în Constanța. Am localizat pe GPS adresa Complexului Muzeal de Științe ale Naturii și, cu ceva dificultate (intrarea nu este marcată foarte bine) am sosit. Prețul de intrare pentru vizitarea expoziției de păsări [...] — vezi review [+21 poze]
Hanul Bucura [?] / HAȚEG [HD]
  • IULIE, 2015
  • de: danu2015* [04.08.15]
  • NURECOMANDĂ

Cazare la Pensiunea Hanul Bucura Hateg

Am fost cazati doar 1 noapte dar ma bucur ca nu am stat mai mult. Realitatea e departe de ce anume este prezentat pe pagina web. Am ramas dezamagiti de conditii. Mobilier vechi, usile abia se inchid, nu prezinta siguranta. Usa de la balcon nu se putea inchide, ce sa mai zicem de plase de tantari. balustra de la balcon din lemn putrezit. Baia era f mica si nu detinea cele necesare. Mirosul din camera si baie neplacut, dus racordat direct la chiuveta fara cada, nu avea sifon de scurgere doar [...] — vezi review
Opal Hotel [Cap Aurora] 3 / JUPITER / AURORA
  • IULIE, 2015
  • de: ZuzaMuza [04.08.15]
  • NURECOMANDĂ

Nu as mai reveni

De abea asteptam sa ajung acasa sa prind cateva clipe de liniste pentru a descrie experienta la acest hotel. Am fost cu un bebe de 9luni ceea ce m-a facut putin mai exigenta. Am avut camera dubla superioara cu vedere la mare. Din fericire am nimerit un pat matrimonial si asa am putut culca bebele intre noi Prietenii nostrii au fost mai ghinionisti: doua paturi alaturate desi aceeasi camera superioara. In camera era mobilier frumos, modern dar plin de praf. Cum am ajuns m-am apucat de sters [...] — vezi review
Camping Turist Mamaia 1 / MAMAIA

Camping galagios

Am fost aici in 17.07.2015, ne-am cazat cu cortul pt 2 nopti, provizoriu pina ne gaseam loc de cazare mai confortabil, unde nu am fost avertizati ca este muzica de la discoteca, noaptea. Am nimerit chiar in ziua de vineri, am calatorit cu masina de la Satu Mare pina in Mamaia, am fost foarte obositi, am stiut acest camping unul foarte bun, ca amplasament si servicii, pt ca am mai fost aici, ne-am reintors, dar spre dezamagire, amplasament este ok, servicii lasa de dorit: la receptie este o [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0788240432739 sec
    ecranul dvs: 1 x 1