Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1937 / 5013]
Afișate impresii [19361 - 19370] din total 50124 impresii
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA
- IULIE, 2015
- de: Doru411 [27.08.15]
- RECOMANDĂ
O vacanta cum mi-am dorit
Am ajuns la aceasta pensiune ghidati de informatiile preluate din acest site. Ne doream un loc linistit si niste conditii decente pentru relaxare. Pot sa spun acum ca asteptarile noastre au fost depasite. Conditiile de cazare, curatenia, calitatea si diversitatea bucatelor, amabilitatea gazdelor au fost ireprosabile. In cele opt zile petrecute aici nu am avut ce reprosa gazdelor sau celorlati turisti din pensiune. Plaja - curata, fara alge, linistita, fara comercianti ambulanti si turisti [...] — vezi review
Aquapark Smile / BRAȘOV
- IULIE, 2015
- de: julyalina [26.08.15]
- RECOMANDĂ
Un Aqua Parc fara mari pretentii
Intr-una din diminetile din concediul petrecut la Predeal ne-am urcat in masina, am scris pe GPS aquaparc brasov si am ajuns aici. Drumul ok. Copii nerabdatori.De fapt, pentru ele am vrut sa venim. Dupa ce am intrat am aflat ca la Brasov sunt 3 parcuri acvatice si noi nu am ajuns la cel mare unde doream ci aici. Undeva langa gradina zoologica. Eu ma miram de ce platesc doar 30 lei/ adult. copii gratis pt ca aveau inaltimea «130cm. Am realizat ulterior. La poarta nu te lasa sa intri cu nimic [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
- IULIE, 2015
- de: julyalina [26.08.15]
- NURECOMANDĂ
Restaurant Gustari din Piata Sfatului Brasov
Una din zilele cand am stat in Predeal am ales sa o petrecem la un Parc Acvatic din Brasov " vezi impresii" si dupa balaceala ne-am intalnit cu niste prieteni in Piata Sfatului si am fost sa vedem Biserica Neagra (era in renovari pe dinnafara) asa ca am vrut sa mancam impreuna. Am ales un restaurant chiar in Piata Sfatului, parea ok, avea mese afara si umbrelute si ne-am asezat. Am inteles ca se cheama Restaurant Gustari. Cand ne-am asezat nu stiam. Mancarea slabuta. La supe si ciorbe ne-a [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
- IULIE, 2015
- de: julyalina [26.08.15]
- RECOMANDĂ
Restaurant Varful cu Dor
asa cum scriam si in alt post, "vezi impresii" in vacanta noastra din iulie 2015, ne-am tot plimbat. Micul dejun il luam la vila unde eram cazati in regim self catering, pentru noi a fost perfect pentru ca nu pierdeam prea mult timpstand acasa. Masa de pranz se transforma ulterior in masa de dupaamiaza pentru ca eram ocupati cu tubbingul sau cu telescaunul sau cu Parcul acvatic prin Brasov. Intr-una din zile, dupa ce am revenit de la Dino Parc, am ales sa luam masa la restaurantul Varful cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
- IULIE, 2015
- de: julyalina [26.08.15]
- RECOMANDĂ
Restaurant Dragului
In vacanta noastra din iulie 2015, ne-am tot plimbat. Micul dejun il luam la vila unde eram cazati in regim self catering, pentru noi a fost perfect pentru ca nu pierdeam prea mult timpstand acasa. Masa de pranz se transforma ulterior in masa de dupaamiaza pentru ca eram ocupati cu tubbingul sau cu telescaunul sau cu Parcul acvatic prin Brasov. Oricum, intr-una din zile, dupa ce am mai mers si anul acesta la restaurantul Varful cu dor tot din Predeal (o sa povestesc si experienta aceasta [...] — vezi review
Vacanța în Maramureș / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- IULIE, 2015
- de: violetacurpan [25.08.15]
- RECOMANDĂ
Obiective Maramures
Anul acesta am ajuns pentru prima data in Maramures si asta datorita impresiilor postate pe AFA, dar si din curiozitatea de a cunoaste obiceiurile si traditiile specifice zonei, pentru peisajele montane, biserici, muzee etc. Dupa o informare temeinica, din start am eliminat Cimitirul Vesel, Sapanta si Mocanita. Pe 25 iulie am plecat din Iasi cu destinatia Borsa prin Bistrita-Nasaud, deoarece cealalta varianta de drum era foarte rea. Am inconjurat destul, dar a meritat si dupa 7 ore iata-ne [...] — vezi review [+25 poze]
Apartamente în regim hotelier [?] / SIBIU
- IULIE, 2015
- de: andromeda [24.08.15]
- RECOMANDĂ
O cazare super ok!
Cu 2 luni inainte de calatoria in Apuseni am inceput sa caut cazare in Sibiu la pensiuni. Cele care ma interesau erau ocupate, asa ca am ales varianta de apartament si pot spune ca a fost cea mai buna alegere. Am avut la dispozitie un apartament de 52m patrati cu bucatarie spatioasa si complet utilata, am avut chiar si masina de spalat. Apartamentul poate gazdui cam 6 persoane, asa ca pentru noi a fost mai mult decat perfect. Apartamentul are WI-FI si televizor cu ecran plat mare si o [...] — vezi review [+11 poze]
GMG Hotel 4 / CONSTANȚA
- IULIE, 2015
- de: mihai.eu [24.08.15]
- NURECOMANDĂ
Dezamagitor
Trebuia sa ajung la Mamaia pt un curs de perfectionare. Dupa ce s-a modificat locatia de la hotelul Caraiman la Alcor, am ajuns intr-un final la Hotel GMG Constanta. Initial am fost extrem de multumit de modificarea intervenita vazand fotografiile cu interiorul hotelului de pe site-ul acestuia, de aceea dezamagirea a fost mai mare cand am ajuns la fata locului. 1. Prima impresie parcarea. Hotelul are doar 3-4 locuri de parcare exact in fata intrarii. Nici prin apropiere nu e prea usor sa [...] — vezi review
Fun Park Trei Brazi (parc de distracții) / PREDEAL
- IULIE, 2015
- de: julyalina [24.08.15]
- RECOMANDĂ
Un loc de distractie pentru toate varstele
In ultima saptamana din iulie am fugit de caldura din Bucuresti si am aterizat la Predeal. Aveam cazarea rezervata dar pentru ca am ajuns pe la ora 12 camera nu era inca libera asa ca doamna de la receptie ne-a rugat sa revenim dupa ora 16:00... ce sa facem atatea ore cu 2 copii unul de 4 ani si unul de 7? Fun park la 3 brazi. zis si facut. Ne urcam iar in masina si plecam spre 3 Brazi. Drumul prin Predeal este ok, asfaltat, dar dupa ce faci stanga sa urci spre 3 Brazi este dezastru. Dezastru [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea 'În Deal la Ancuța' 3 / VADU IZEI
- IULIE, 2015
- de: Ionela2015 [23.08.15]
- RECOMANDĂ







