Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1931 / 5013]
Afișate impresii [19301 - 19310] din total 50125 impresii
Cascada Pătrăhăițești / ARIEȘENI [AB]
- IULIE, 2015
- de: Remicade [02.08.16]
- RECOMANDĂ
Cascada Pătrăhăiţeşti
Nota ptr admin: am cautat dar eu nu am gasit aceasta cascada in lista, cea apropiata de ea, Vârciorog este, deci daca se doreste se poate deschide rubrica noua ptr aceasta cascada sau se poate introduce in categoria Descoperă zona Gârda-Arieșeni. Cautarea prin google pe siteul amfostacolo returneaza articole cu subiectul cascadei, probabil ca aceste impresii despre ea sunt rasfirate prin site dar repet, nu apar la cautare locala. Aceasta nota se poate sterge. Multumesc :) Pe langa [...] — vezi review [+17 poze]
Descoperă Gârda de Sus și împrejurimile / GÂRDA DE SUS [AB]
- IULIE, 2015
- de: Remicade [01.08.16]
- RECOMANDĂ
Excursie la Izbucul Tăuzului si Peştera Coiba Mare
Initial am vrut doar sa pun fotografii pe care le-am facut la cele doua obiective turistice si sa sar peste tortura asta cu scrisul, sunt om de real nu de uman, da-mi un mouse, o tastatura dar nu ma pune sa scriu compuneri! N-am putut sa postez foto, nu ma lasa decat daca le pun la un articol mai vechi de-al meu despre Pestera Poarta lui Ionele... Sau nu m-am prins eu cum se face. Asa ca trebuie sa trag de timp si sa ajung la limita de 500 de caractere. Chiar acum mi-au mai ramas vreo suta :) [...] — vezi review [+26 poze]
Groapa Ruginoasa - un loc inedit / VÂRTOP [AB / BH]
- IULIE, 2015
- de: Remicade [31.07.16]
- RECOMANDĂ
Groapa Ruginoasa din Vârtop
Am vazut ca mai sunt articole despre acest fenomen al naturii dar toate sunt la rubrica Garda - Arieseni. Nu este corect, Groapa ruginoasa este in Vârtop nu in alta parte, lucru care se poate vedea foarte usor pe google maps. Intrarea pe traseu este situata chiar in prima curba in care se intra in Vârtop venind dinspre Oradea. Este si un indicator acolo si o mica parcare plus forfota turistilor semn ca e ceva de vizitat. Drumul pana sus tine cam 30 de minute pentru o persoana activa, pentru [...] — vezi review [+22 poze]
Palace Hotel 4 / VENUS
- IULIE, 2015
- de: Mellymel [26.07.16]
- NURECOMANDĂ
Nu recomand
Am fost acum 3 ani acolo, la un curs de specializare, deci nu am platit cazarea si masa. Eu am fost foarte incantata pentru ca a fost de gratis, dar daca era sa platesc pretul pe care il cer ei... Doamne fereste! Hai sa zic ce e ok: - hotel efectiv pe plaja - plaja curata fata de alte plaje, fara manele si alte tiganii - parcare marisoara in spatele hotelului. - mancare foarte gustoasa. Chiar foarte buna, totul la discretie: suc, bautura chiar si in afara orelor de masa. - camerele de [...] — vezi review
Pam Beach Resort and Spa (ex Muntenia) [Olimp] 2 / NEPTUN / OLIMP
- IULIE, 2015
- de: floryan73 [25.07.16]
- NURECOMANDĂ
Hotel ok, servicii dezastru
am facut greseala de a nu citii cu foarte mare atentie oferta. pe site oferta mic dejun tip bufet concret doar a la carte... preturi exagerate si se practica furtul la gramaj... o rosi un pic mai mare ca mingea de ping pong calculata la 100 gr si pret 3 ron. o pereche de cremwurst un pic mai mare ca degetul mijlociu 100 gr. pret 9 ron... dupa ce am facut scandal... amenintari cu protectia cons. au fost atentionati toti ospatariii sa aiba grija si dupa asta am mancat cu adevarat bine... si la [...] — vezi review
Descoperă Sulina / SULINA
- IULIE, 2015
- de: Rockstar* [11.07.16]
- RECOMANDĂ
Sulina – vom reveni pentru liniste, natura si mancare buna!
In Delta Dunarii n-am fost niciodata pana acum un an. Am hotarat sa postez acest review pentru a oferi ceva in schimb acestei comunitati ce ne-a ajutat in documentarea noastra si pentru a ajuta la randul nostru alti turisti confuzi ca si noi :) Turisti: 2 cupluri Transport - Am plecat din Bucuresti cu masina iar in Tulcea am parcat pe faleza unde exista mai multe parcari publice. Nu am avut nicio problema asa ca recomand cu incredere. Am optat la dus pentru nava clasica (pasager) iar la [...] — vezi review [+13 poze]
Vila Elodie [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: karelia [06.07.16]
- NURECOMANDĂ
Impresii
Anul trecut am ales Jupiter in speranta ca va fi in regula. Am ales Vila Elodie deoarece cautam ceva aproape de plaja dar mai linistit-nu voiam un hotel. pe ansamblu nu a fost rau dar nici super ok (poate sunt eu carcotasa si caut nod in papura oriunde :) Cazarea - camera mare, fara balcon (era jos un suport de pus prosoape si alte cele la uscat), frigider - vechi dar functional. tv; aer conditionat - a fost in regula Baia sub orice critica-instalatii vechi, uzate, usa cabinei de dus; [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: Ayumi [28.06.16]
- RECOMANDĂ
O vacanta perfecta
Am ajuns la Savoy pentru prima data in iulie 2015. Am fost un grup de 6 adulti si 3 copii. Eu, sotul si copiii mei de 8 ani am stat in apartamentul matrimonial. Inca de la sosire am fost ingrijorati ca nu vom primi camerele asa devreme; am ajuns la hotel in jurul orei 14, iar check-inul se face la ora 18. Dar am primit camerele si bratarile imediat. Fetele de la receptie (ca tot personalul de acolo, de fapt) au fost foarte dragute si amabile. Apartamentul foarte mare cu un balcon superb de [...] — vezi review [+4 poze]
Casa memorială & parcul tematic Ion Creangă [Humulești] / TÎRGU NEAMȚ
- IULIE, 2015
- de: mateut [15.06.16]
- RECOMANDĂ
Humulesti... o schimbare mare spre bine
Cine a vizitat casa memoriala a lui Ion Creanga de mai multe ori in timp poate face o apreciere corecta. Fata de anii trecuti, cand semana cu tiparul tuturor caselor memoriale ale personalitatilor tarii trecute in nefiinta, acelasi tip de prezentare standard a Ministerului Culturii, aici se vede o schimbare in tot mai bine, incercand punerea in valoare concreta a satului de razesi si a povestilor celui mai mare povestitor recunoscut. O reabilitare completa si o alta imagine data publicului. [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
- IULIE, 2015
- de: DORICA [16.05.16]
- RECOMANDĂ







