Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1925 / 5013]
Afișate impresii [19241 - 19250] din total 50124 impresii
Vila Genoveva [?] / CHEIA
- AUGUST, 2015
- de: adynutza26 [10.08.15]
- RECOMANDĂ
Un scurt moment de relaxare
Am norocul de a ma numara printre cei care se distreaza minunat cu consoarta chiar si dupa o gramada de ani impreuna. Pentru noi week-endul inseamna fuga de oras, liniste, gratar, distractie si de ce nu, o pauza binemeritata de la nazdravaniile celor 2 printese din dotare. Am plecat seara spre munte cu gandul de a ne caza pe Valea Doftanei, dar negasind nimic liber din ce alesesem am schimbat ruta la Ploiesti, asa ca am aterizat la Cheia dupa un drum de 3 ore destul de plin de intreruperi din [...] — vezi review [+10 poze]
Unde mâncăm în Costinești? / COSTINEȘTI
- AUGUST, 2015
- de: im_swenky [10.08.15]
- RECOMANDĂ
Cea mai buna mancare, la Terasa Stefan Costinesti!
Personalul este foarte amabil, atent si primitor format dintr-o "armata" de tineri. Mancarea este excelenta, arata foarte bine iar portiile sunt mai mult decat suficiente pentru o persoana. Felicitari bucatarului/bucatarilor, se vede ca pune suflet in ceea ce face! Chiar daca iti comanzi acelasi fel de mancare in zile diferite, prezentarea sigur va fi alta, mereu aducand ceva nou. Am mancat noua zile acolo, am incercat mereu cateceva nou si nu am fost dezamagiti de nici un fel de macare. [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în Venus? / VENUS
- AUGUST, 2015
- de: valentin_ph [10.08.15]
- NURECOMANDĂ
Sat pescaresc (Venus) Așa NU!
Am ajuns la începutul lunii august în stațiunea Venus, fiind pentru prima dată în această stațiune. După ce ne-am cazat la hotel am decis sa coborâm la plajă și să încercăm preparate din pește și fructe de mare. Ne-a ieșit în cale restaurantul Sat Pescăresc; mai pescăresc decât Sat Pescăresc m-am gândit că nu există, așa că am și "ancorat" fără negocieri. Aici lucrurile s-au întors puțin împotriva noastră și a turiștilor în general. Primul indiciu pe [...] — vezi review
Unde mâncăm în Zărneşti? / ZĂRNEȘTI
- AUGUST, 2015
- de: Lallica* [10.08.15]
- NURECOMANDĂ
Pranzul la Cabana Popasul Craiului
Salutare, Intr-o scurta excursie prin zona Zarnesti - Plaiul Foii, am decis sa ne oprim sa luam pranzul la cabana. Am vazut-o cand am trecut pe langa ea si ne-au incantat animalele, locul de joaca si faptul ca puteai face plimbari cu poneiul. Bun! Ne-am asezat, a venit o domnisoara, a luat comanda si am intrebat-o cum pot sa plimb copilul cu poneiul. M-a trimis la receptie. Intru in cabana, ia receptia de unde nu e. Astept langa ea sa termine de introdus in program comanda noastra si o [...] — vezi review
O zi în Ploiești și împrejurimi / PLOIEȘTI
- AUGUST, 2015
- de: papalito [09.08.15]
- RECOMANDĂ
Parcul Tineretului Ploiesti
Ploiesti este un oras cu multe parcuri si daca tot avem caldura trebuie sa mai petrecem si ceva timp in natura. Destul de aproape de cartierul nostru este Parcul Tineretului sau mai cunoscut sub denumirea parcul de la Sala Sporturilor Ploiesti (eu as il stiu de mica). Daca nu stiti unde este situat il gasiti usor pe această hartă . Daca veniti dinspre vest, aveti autobuzul 35 barat pe sens Lamaita- Cioceanu, daca veniti din centru 35 si 2 cu statie la Cioceanu. Intrarea care mie imi place [...] — vezi review [+15 poze]
Pensiunea Dor de Moeciu [Moieciu de Sus] 2 / MOIECIU
- AUGUST, 2015
- de: carmeniulia [09.08.15]
- RECOMANDĂ
Un weekend de vis
Astazi m-am intors de la Moeciu de Sus si pot spune ca sederea la pensiunea Dor de Moeciu a una extrem de placuta. Gazdele sunt doua persoane (sot si sotie) foarte amabile, prietenoase si foarte atente cu oaspetii. Raportul calitate-pret este foarte justificat, din punctul meu de vedere. Mancarea este delioasa si din belsug, iar in ceea ce priveste curatenia, nu am ce sa le reprosez gazdelor, deoarece ambele camere in care am fost cazati erau extrem de curate (inclusiv baia, acolo unde [...] — vezi review
Riviera Hotel 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: luceta30* [09.08.15]
- NURECOMANDĂ
Totusi... nu
Azi ne am intors din vacanta petrecuta la mamaia, hotel riviera si as vrea sa va spun parerea mea despre acest hotel! da, este renovat pe interior asa cum au relatat si celalti turisti cazati acolo. este totul nou incepand cu mobilierul, baia etc. am avut noroc si am beneficiat de o camera cu vedere frontala la mare si am avut o priveliste superba fie dimineata fie seara. au si piscina dar nu este functionabila, personalul de curatenie foarte activ, curatenie zilnica, schimbat consumabile si [...] — vezi review
Casa Tradițională Borlean [?] / VADU IZEI
- AUGUST, 2015
- de: surugioaica [09.08.15]
- RECOMANDĂ
Spiritul Maramuresului
Am ajuns la casa traditionala Borlean printr-o recomandare facuta de o alta pensiune din zona dar care nu mai avea locuri in perioada respectiva. Pensiunea e situata la 200 m de drum dar acest lucru reduce la 0 zgomotul traficului din zona. Dna Ileana este persoana care se ocupa de turisti. Pensiunea nu este foarte mare si ca atare nu te pierzi in detalii comerciale. Casa mai e denumita si Casa Bunicului deoarece a fost conservata si pastrata pe stilul traditional. De la poarta renumita de [...] — vezi review [+2 poze]
Turquoise Hotel (ex Silvia) 4 / VENUS
- AUGUST, 2015
- de: snics [09.08.15]
- RECOMANDĂ
4 stele de Romania
Am fost aici la inceputul lui august. Locatia hotelului este deosebita, fiind situat pe plaja si aproape de plaja dintre Venus si Saturn care, in ultimii ani a devenit preferata vacanteor noastre la mare. Toate bune, frumoase si toate noi. Am ajuns in jur de ora 15.00, am primit imediat o camera la etajul 2, totul arata ca in pozele de pe site, fb, mobilier nou, frumos si curat. Din punct de vedere al curateniei si schimbatul prosoapelor, lenjeriei, nota 10. Acum vine partea mai putin [...] — vezi review
Unde mâncăm în Neptun? / NEPTUN / OLIMP
- AUGUST, 2015
- de: simon34 [09.08.15]
- NURECOMANDĂ






