Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1902 / 5013]
Afișate impresii [19011 - 19020] din total 50124 impresii
Unirea Hotel 2 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: rocsykris84 [31.08.15]
- NURECOMANDĂ
Dezolant
M-a luat groaza inca de cand am intrat in camera. Mocheta murdara, dulapul nu putea fi folosit deoarece avea mucegai in el, la pat intre cadru de lemn si saltea praf la greu, saltele era neschimbate de la deschiderea hotelului la cum aratau, geamurile cu un sistem de inchidere vechi, ma mir ca nu sareau cand "bubuia" muzica seara. In baie nu mai zic, acelasi peisaj dezolant: pe jos clasicul mozaic si atat fara un covoras pe care sa iesi din dus, robinetii oxidati, iti trebuia ceva forta sa [...] — vezi review [+2 poze]
La pas prin Zărnești și împrejurimi / ZĂRNEȘTI
- AUGUST, 2015
- de: mariusdany [31.08.15]
- RECOMANDĂ
Folk Day Zarnesti
Sâmbătă, 29 august an fost invitat de catre un prieten la un festival de muzică folk ce a avut loc la pensiune Hora cu brazi din Zarnesti. Spre surprinderea mea, si nu numai, am gasit o atmosferă plăcută si o organizare ireproșabilă. Pentru iubitorii genului acesta de muzică a fost o încântare si un remember a ceea ce reprezenta în trecut muzica folk. As vrea sa enumăr câteva nume consacrate care ne-au încântat pe scena: Florin Thomits, Emeric Mire, Titus Constantin, [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Dunărea Veche 4 / MILA 23
- AUGUST, 2015
- de: Mary Stoica [31.08.15]
- RECOMANDĂ
Destinatie de vis
O "gura de Rai... ", asa poate fi descrisa in putine cuvinte Pensiunea Dunarea Veche... verdeata, revarsare de flori si miresme, toate acestea condimentate cu excelenta ospitalitate si amabilitate a gazdei, cu respectul ce il poarta fiecarui turist in parte... Conditii deosebite de cazare, mancare cu gust desavarsit, excursii foarte bine organizate. Gazdele ne-au facut sa ne simtim ca facand parte din familie. Mergeti si nu veti regreta! Nu va temeti de tantari!... ei nu suporta locatiile [...] — vezi review
Festivalul Medieval 'Cetăți Transilvane' Sibiu / SIBIU
- AUGUST, 2015
- de: Lale [31.08.15]
- RECOMANDĂ
Festivalul Medieval Sibiu 2015
Weekend-ul care tocmai a trecut trebuia să ajungem prin alte locuri din frumoasa noastră țărișoară. Dar bine am făcut că am mers în Sibiu și Mărginimea Sibiului. Despre cazare puteți citi review-ul făcut de mine pt Pensiunea Hanzu amfostacolo.ro/hotel.php? ... lui-sb&id=14990. Acum vreau să vă povestesc despre Festivalul Medieval de la Sibiu editia 2015 fmct.ro/events/festivalul ... vane-sibiu-2015. Am aflat de la gazdele noastre despre acest eveniment dar aveam să-l [...] — vezi review [+19 poze]
Unde mâncăm în zona Alba Iulia? / ALBA IULIA
- AUGUST, 2015
- de: Rofri [31.08.15]
- RECOMANDĂ
Gavroche - un restaurant pentru boemi și gurmanzi!
În articolul anterior, în care vorbeam despre Alba Iulia - vezi impresii, îmi propusesem să scriu un review pentru restaurantul Gavroche, merită câteva detalii, mai ales că nu apare pe AFA. Nu am ajuns întâmplător acolo, ci l-am descoperit căutând pe net restaurante centrale (și bune) în Alba Iulia. Gavroche figura pe primul loc într-un clasament făcut de un sait de călătorii, fiind foarte lăudat de cei care i-au trecut pragul. Poziționarea centrală, imaginile cu [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Alex 3 / CHEIA
- AUGUST, 2015
- de: peta [31.08.15]
- RECOMANDĂ
Cazare buna in Cheia
As dori sa povestesc si eu experienta mea la aceasta pensiune, care as vrea sa spun din start, nu a fost una rea! Dorind sa petrecem un week-end in statiunea Cheia, am cautat o pensiune cu un pret rezonabil, care sa fie cat mai aproape de centrul statiunii si sa ofere conditii bune de cazare. Am facut rezervare la aceasta pensiune, fiindca mi s-a parut ca intruneste toate conditiile de mai sus. M-a atras in special faptul ca e noua si ca in mai toate reviewurile gasite, se specifica fapul ca [...] — vezi review [+6 poze]
Unde mâncăm în zona Piatra Neamț? / PIATRA NEAMȚ
- AUGUST, 2015
- de: pingo_doce [31.08.15]
- RECOMANDĂ
Beraria Nenea Iancu
Am ajuns si la Beraria restaurant Nenea Iancu. Interiorul restaurantului este unul deosebit, nu am mai vazut asa ceva. Terasa este simpla cu mese si scaune. Tot timpul dupa amiaza este aglomerat. Se serveste si mancare aici. Bere se gaseste doar marca Nenea Iancu la sticla si halbe, chiar si de 1 l. Personalul este dragut, iar servirea relativ rapida, depinde cat de aglomerat este acolo. Noi am aju s duminica seara si doar o masa era libera. Bere la halba nu mai era ci doar la sticla, [...] — vezi review
Excursie Transfăgărășan / TRANSFĂGĂRAȘAN
- AUGUST, 2015
- de: NicoletaLaca [31.08.15]
- RECOMANDĂ
Peisaj de vis pe Transfagarasan
De mult am vrut sa vedem Transfagarasanul si in sfarsit am reusit sa plecam intr-o scurta excursie. Am hotarat sa plecam de dimineata de la ora 6 si bine am facut, pe traseul Prahova, Fagaras, Transfagarasan, Arges, Dambovita, Prahova. Foarte bine dimineata, racoare. Ajunsi pe serpentinele Transfagarasanului am remarcat peisajul de vis cu stanci, floricele, vai, brazi, cascade, targuri, cabane. Foarte impresionant totul, mai ales ca a fost senin si am putut sa privim in jur cu placere. [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în 2 Mai? / VAMA VECHE / 2 MAI
- AUGUST, 2015
- de: Ramonella [31.08.15]
- RECOMANDĂ
La Dinamo
Am fost cazata la aceasta pensiune, in luna august. In primul rand m-a atras curtea mare, cu multi pomi, umbra, si loc de joaca pentru copii. Sa incep cu micul dejun. Din pacate, se servea destul de tarziu, pe la 8,8 si ceva. Pana mancam si ajungeam pe plaja, era aproape 10. Asta a fost un motiv pentru care am ales sa nu mancam micul dejun acolo. Dar, se puteau servi omlete de mai multe feluri, oua ochiuri, telemea, cascaval, sunca, ceai, unt, lapte, gem, miere... Pentru cei cazati la [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Rm Vâlcea? / RÂMNICU VÂLCEA
- AUGUST, 2015
- de: silvia tudoran [31.08.15]
- RECOMANDĂ









