ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.06.2010
ÎNSCRIS: 23.06.10
JUN-2010

Perfect!

Am petrecut al doilea sejur la DUNI si voi reveni!

Este asa cum ar trebui sa fie un loc civilizat pe litoralul Marii Negre, perfect pentru familiile cu copii.

Am ajuns la ora 13: 30, am fost cazati imediat si am fost invitati sa servim masa, inainte de a ne duce bagajele in camera. Foarte dragute masinutele electrice care transporta bagajele din parcare: (Am utilizat toate piscinele si toate restaurantele (exceptie cele de la 5 stele).

Foarte multi romani, nemti, rusi dar si moldoveni, francezi (vorbitori de franceza).

Ne-au placut ambientul mare-deal-padure, plaja, mancarea, camera spatioasa.

Am gasit in camera pat pentru bebelus si scaune de masa pt bebe la restaurant. Civilizat.

Programe romanesti la TV din camera: Antena International, TVR International si National 24 Plus.

Internet cu plata la desktop sau wireless in hol si la bar. (3leva/30min, 5leva/1ora).

Ne-a placut foarte mult si nu mai adaug altceva, pentru a nu repeta ce au zis altii :)

Trimis de wallybu in 25.06.10 15:43:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipuri, Nessebar, Duni

VIZUALIZĂRI: 2984 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (wallybu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Internet la Hotel Belleville - Duni.

gupy
    [25.06.10 18:59:13]

la ce hotel ai fost ????

[25.06.10 19:11:41]

Paste printre piramide bulgaresti

[...]

textul a fost repostat ca review distinct - multumiri, dorgo! - click aici

Dragoș_MD
    [25.06.10 19:24:32]

asta trebuia sa fi fost scris ca impresii de sine statatoare...

[26.06.10 07:38:07]

gupy - impresiile sunt scrise la rubrica hotelului BELVILLE din "statiunea" DUNI -- vezi sus de tot bara de meniu.

[26.06.10 12:12:24]

Pentru gupy... scuze... fiind cel mai nou venit in familia calatorilor cu pana pe hartie, am gresit adresa... am fost la Hotel Lebed din statiunea Constantin si Elena dar am postat notele de calatorie si la alt hotel... scuze!

nicy
    [28.06.10 12:41:29]

ce papa un bebe mic pe acolo? am inteles ca au baby corner dar nu stiu cam ce se gaseste acolo. doar lapte si cereale sau si altceva? dar la meniuri dietetice? ma duc cu bebe de 8 luni si nu stiu ce mancare sa-i iau de acasa.

[28.06.10 14:31:22]

Noi am luat de acasa pentru un bebe de 1 an borcanele Nestle/Humana/Hipp, iaurturi adecvate varstei si evident lapte praf, cereale etc. Plus o cana electrica pentru incalzirea apei. Se poate lua apa calda si de la dozatorul de la bar, daca luati in considerare schimbarea apei bebe-ului si implicit schimbarea gustului alimentatiei.

Altfel spus, el nu a servit nimic de la AI. La restaurant am vazut un colt DIET FOOD dar nu l-am incercat.

[29.06.10 20:04:03]

Litoralul bulgaresc este un loc unde romanii ar dori sa comprime cele 11 luni ale anului in care muncesc pentru a reveni iarasi acolo sa se relaxeze si sa se regaleze cu excelenta inventie a secolului nostru-"all inclusive"...

Dorgo

[01.07.10 11:30:49]

wallybu, spune-mi, te rog, daca pentru copii exista loc de joaca; din poze nu-mi dau seama; vroiam sa faci referire si la piscinele de 5 stele, ai zis ca nu le-ati folosit; hotelul are plaja proprie? umbreluta si sezlongurile sunt incluse in pret? cat te-a costat sejurul? multumesc tare mult

[01.07.10 13:29:46]

Exista 4 mini locuri de joaca pentru copii, cu balansoare, leagane, topogane, casute din plastic, pe plaja (doua locuri, din care unul instalat luna iunie 2010 si acoperit cu papura, parca), la piscina de la Holiday Village (linga terenurile de tenis si restaurantul Sozopol) si unul linga piscina de la Hotel Pelican. Si parca mai exita un centru recreational pentru copii, cu animatori, linga restaurantul Sozopol (n-am incercat).

Fiind cazat la patru stele, nu am avut acces la piscinele de cinci stele . Copilul ar fi vrut sa ajunga si acolo dar nu am incercat... Banuiesc ca accesul era selectat prin culoarea bratarii de la mana.

Hotelul nu are o plaja proprie fiind la vreo 4-500 de metri de plaja. Dar intreg resort-ul are o singura plaja, destul de lunga si de lata, pentru toate hotelurile, de 4 si 5 stele, cu umbrelute, sezlong-uri si saltele gratis. Gratis sunt si cele de la toate piscinele.

Sejurul de 8 nopti m-a costat 2400 RON pentru 2 adulti si doi copii (1 an si 5 ani), cazare all inclusive.

Recomand cu caldura familiilor cu copii.

[01.07.10 14:10:12]

multumesc pentru raspuns; votat in consecinta; sa-nteleg ca putem folosi locurile de joaca de la celelalte hoteluri?!

[01.07.10 14:18:20]

Asta mi-a placut cel mai mult aici, tot resort-ul este ca un mare parc, prin care te poti plimba pe alei, frecventa orice restaurant si bar doresti (fara cinci stele, daca nu esti cazat acolo), face baie in oricare piscina, merge la plaja comuna, la orice loc de joaca, poti lua prosoape pentru plaja de la o piscina si sa le predai la alta etc.

[01.07.10 14:19:44]

esti o comoara, multam fain

Corina70
    [01.07.10 14:47:56]

te rog mult sa ne spui traseul pe care l-ai folosit pentru a ajunge la duni; cum ti s-au parut soselele bulgaresti, ai avut portiuni de drum cu gropi sau devieri de trafic?

editez, sa mai adaug ceva : sunt tantari in camere ? de la alti useri am inteles ca seara, in anumite zone ale resortului, te cam ataca micii vampiri...macar sa stiu daca pun in bagaj si aparatul impotriva tantarilor...

multumesc!

[01.07.10 14:52:25]
    [01.07.10 15:06:09]

In luna iunie (10-18 iunie) nu am avut tintari.

Erau seara pe zona plajei, acolo unde erau reflectoare.

La restaurante (pe terase) am vazut ca au aparate contra insectelor.

Acum doi ani insa, cind am mai fost, la terasa de la restaurantul Sozopol erau foarte multe albine cam sacaitoare, era luna august. Poate au rezolvat problema, daca nu, poti servi masa si in interior...

Anul acesta, desi erau multi trandafiri infloriti in zona terasei restaurantului, nu am fost deranjati de albine sau alte insecte.

Oricum, poti lua preventiv si Raid-ul de acasa

Despre drum, am scris in subiectul "drumuri bulgaresti, cu bune si rele".

Corina70, dorgo, gupy, nicy, popai, wallybu
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Belleville Hotel: