ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.02.2020
ÎNSCRIS: 26.03.13
FEB-2019
PREȚ SEJUR 180 euro ?

Albergo al Gobbo1

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Veneția — Albergo al Gobbo

Bună ziua!

Aș dori să scriu despre excursia noastră la Veneția, privind cazarea. Am fost un grup de patru persoane și am fost cazați 3 nopți la Albergo al Gobbo, chiar în perioada dechiderii carnavalului. Noi mai vizitasem timp de o zi Veneția în trecut însă ne-am dorit să ajungem din nou, să avem mai mult timp pentru a descoperi acest oraș minunat.

Am rezervat cazarea online cu mic dejun (una din camere online iar cea dea doua prin telefon deoarece pe site apărea ca fiind ultima...).

Gazda a fost foarte amabilă deși se înțelegea mai greu cu engleza, am reușit să comunicăm foarte bine; am stabilit în fiecare seară ora pentru micul dejun din ziua următoare, ne-a dat sfaturi privind locurile de vizitat, restaurante, ora și locația la care să mergem pentru deschiderea carnavalului și ne-a ajutat să printăm biletele de avion pentru zborul de retur.

Locația este excelentă, aproape de gara Santa Lucia și situată în Compo San Geremia. De la aeroport am venit cu autobuzul până în zona gării, iar de acolo am mers pe jos 10 minute până la cazare. De asemenea se ajunge foarte ușor la stația pentru vaporetto și în zonele populare pline de magazine, restaurante, etc. Deși pare departe de Piața San Marco, plimbarea până acolo pe străduțele înguste este plăcută și interesantă (o singură dată am luat vaporetto, în rest am mers pe jos... ce-i drep am și făcut kilometrii :)

Camerele noaste au fost mari, curate, cu baie proprie, uscător de păr, TV, pat dublu, balcon (balconul camerei noaste a fost drăguț și amuzant deoarece nu avea ușă de ieșire ci un geam... în caz că doream să ieșim pe balcon putam sări de pe geam în balcon... :). Camera a fost cam răcoroasă, puteam suporta un pic mai multă căldură...

Mic dejun tipic: croissante, unt, gem, nuttela, pâine toast, cafea, ceai, suc, apă; dar bine venit pentru a ne începe ziua de plimbare.

Deși apare ca având o stea este peste așteptări (față de ceea ce ar putea însemna o stea prin alte locuri), este modest, curat și cu strictul necesar. Poate dacă mergeam într-o lună mai călduroasă puteam să îi acord nota 10, dar camera a fost mai răcoroasă în unele momente...

Per ansamblu recomand această cazare (are mai multe plusuri decât minusuri).

Trimis de loca_crys in 29.02.20 20:45:43
    Validat / Publicat: 29.02.20 23:22:20
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (loca_crys); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
    P06 [fără descriere]

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 42.00 EUR pe cameră

webmasterX [29.02.20 23:21:29] »

Bună și această recomandare

Mutat în rubrica "Albergo al Gobbo, VENEZIA / VENEŢIA" (nou-creată pe sait)

webmaster [29.02.20 23:31:19] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții.

loca_crys [01.03.20 10:36:46] »

@webmasterX: Poziționarea este ok, mulțumesc!

mishu [21.03.20 12:24:23] »

@loca_crys: O recomandare buna, un pret ok pentru Venetia din cat am inteles in general.

Important este ca te-ai simtit bine. Felicitari, votat cu mare drag.

loca_crys, mishu

pagină generată în 0.0542318820953 sec