ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.01.2020
2 AD. + 1 COPII -- v: 13

Silva Hotel3

Bușteni, hotel Silva după 6 ani

Buna seara.

Am revenit dintr-un scurt concediu de odihna de 5 zile petrecut la Bușteni. Am ales cazarea la hotel Silvia unde mai fusesem în urma cu 6 ani. Ma asteptam la îmbunătățirea condițiilor de cazare.

Am avut parte de câteva nopți friguroasă cu un vânt mai puternic. Prin usa balconului vuia vântul ca afară. Am cerut să se repare usa, dar din cauza unor defecte majore de montaj, siliconul pus si-a facut treaba pe jumătate. Nu a mai intrat frigul, dar se oprise si vântul. Nu mai spun că geamul avea aceiasi problemă.

Micul dejun a fost sărăcăcios, servit la farfurie până au mai venit și alți turiști. O cafea extraordinară. În rest, cina si dejunul bine pregătite.

Personalul de la restaurant si camerista foarte amabili. La recepție mai trebuie școliți, nu prea au chef de turiști.

Stațiunea destul de goală. Magazinele inchid la 16-17. Si ele goale.

Noi am mers la ski in Azuga. Ne place mult acolo, dar nu prea găsim cazari. Partia Kalinderu era închisă, se deschide în weekend. Nu stim de ce, dar pentru noi nu mai reprezintă un obiectiv de multă vreme.

Va dorim alegeri inspirate!

Trimis de Mihagabi in 26.01.20 23:09:18
Validat / Publicat: 26.01.20 23:40:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Cluj, Caciulata, Sibiu

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mihagabi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review

webmaster45 [26.01.20 23:28:30] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 13&ridAnt=98590

pagină generată în 0.0577201843262 sec