ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.10.2019
PREȚ SEJUR 1660 lei ?
REGIM MASĂ fara masa
2 AD. + 1 COPII -- v: 7

Apartamente diverse - Roma(încă) NECLASIFICATĂ

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • O minivacanta la pas!

Tocmai ce ne-am intors din minivacanta de 5 nopti si 4 zile pline de colindat prin Roma. Am ales Roma deoarece sotul meu isi dorea de ceva timp sa viziteze un oras cu istorie impresionanta, unde se ajunge repede, eventual si ieftin (ceea ce nu a prea fost).

Ne-am cazat intr-un apartament inchiriat acum 2 luni, undeva cam la o ora de mers cu mijloacele de transport in comun fata de prinncipalele atractii ale Romei, despre care voi scrie in review-ul dedicat impresiilor de calatorie.

Acum despre cazare: am ales apartamentul de 2 camere fiindca ne-am propus sa mergem pe varianta mesei acasa si mai putin in oras, avand in vedere ca am fost si cu copilul de 7 ani care, din pacate, nu e amator de colindat prin oras.

Apartamentul l-am inchiriat pe ABB la un pret foarte bun din cauza distantei fata de centru.

Era dotat cu toate cele necesare in bucatarie si curat. SIngurele minusuri au fost lipsa wi-fi si mirosul ciudat al casei, in sine, dar asta nu ai cum sa simti prin imagine. Gazda a fost extrem de amabila asteptandu-ne seara sa ne cazam in jur de 11, pentru ca atunci am avut zborul.

Avand in vedere experienta cu mijloacele de transport in comun din Roma care circula foarte prost, cu intarzieri de 10-20 de minute la suprafata, nu as mai repeta experienta cu periferia dar cazarea a fost la un raport calitate-pret corect. Am locuit undeva in zona sud-estica a Romei, aproape de Via Prenestina.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de MONITA in 26.10.19 23:38:18
    Validat / Publicat: 27.10.19 05:22:26
    • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Turcia, Franta, Bulgaria, Ungaria

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MONITA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [27.10.19 05:21:57] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 55&ridAnt=97450