ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2010
ÎNSCRIS: 18.06.10
JUN-2010
2 AD. + 1 (4 ani) COPII

Un concediu minunat

Noi tocmai ne-am intors de cateva zile din Turcia, de la acest hotel, si am fost foarte incantati. Cel mai mult ne-a placut gradina botanica, e o placere sa te plimbi pe aleile de acolo, printre nu stiu cate feluri de palmieri si catusi si alte cate si mai cate specii de plante... Foarte, foarte frumos.

Mi se pare un, loc foarte bun unde sa-ti petreci vacanta cu copiii... au ce sa faca acolo, l nu se plictisesc deloc, seara cel putin nu scapam fara o vizita la luna park. Nu mai spun de piscine, si toboganele cu apa, unde m-am balacit si eu mai ceva decat copiii.

Foarte frumos se poarta si personalul, sar de cate ori te vad ca dai impresia ca ai cauta ceva... a fost o faza care mp-a lasat masca... mi-am luat un coktail, si cand mi la- adus chelnerul, am vazut ca are o artificie infipta in lamaie, si cum n-am mai baut niciodata cocktail cu artificie, am vrut sa fac o poza, dar pana sa scot aparatul s-0a stins artifica... iar chelnerul mi-0a facut semn sa astept si a venit imediat cu alte doua artificii pe care le-a aprins pe rand, sa pot sa fac poza cu ele... nu ma asteptam la asha ceva, ca omul ala avea treaba, nu gluma...

Si nu cumva sa astepti tu la bar sa-ti iei bautura pe care ti-ai comandat-o... ca vin ei la masa sa ti-o aduca.

O faza nashpa este plaja si marea... este si nisip, adica copiii mici au unde sa se joace, dar un spatiu foarte mic, dar in ngeneral sunt pietre, mai ales la intrarea in apa... si apa se adanceste brusc, la 3 metri de mal deja nu mai atingi fundul... ultimele 3 zile nici n-am mai stat la mare, am mers doar la piscina.

Mai e nasol faptul ca te cam chinui sa gasesti sezlonguri goale, si la plaja, si la piscina... noi ajungeam pe la 8 si ceva la plaja, si cu greu mai gaseam doua sezlonguri unul langa altul. Oamenii se trezesc de dim. , vin si isi pun prosoapele pe sezlong, si dupa aia merg la masa. Nu mai spund e baldachine, care sunt o minunatie... dar pe care le prinzi foarte greu. Noi am fost cu nite prieteni care se treezeau la 5. 30 si mergeau pe plaja cu fetita sa prinda aerosolii, si in ultimele 3 zile au gasit un baldachin liber, dar altfel... foarte greu.

Ce sa mai spun? In fiecare zi iti schimba lenjeria si prosoapele, iti fac curat in camera... nu va luati prosoape pentru plaja pen tru ca gasiti acolo, platiti la inceput o garantie de 1 euro de prospo, si le schimbati de cate ori vreti, si la urma va primiti garantia inapoi.

Ca un sfat pentru cine vrea sa mearga acolo... incercati luna iunie, mai ales inceputul, si poate septemebrie... cred ca in iulie si august e jale acolo de cald, deja se incalzise in ultimele doua zile cand am fost noi (am plecat pe 7 iunie)... arde soarele la ora 9 dimineata de zici ca nu-i adevarat.

In rest... impresia generala e foarte buna, o sa recomand tutror prietenilor acest hotel, iar pentru cei care urmeaza sa mearga acolo, concediu placut si numai bine.

Trimis de gabushor in 18.06.10 11:59:34
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1374 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabushor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂBotanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar]:

• pagină generată în 0.023912191390991 sec