ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2019
REGIM MASĂ UAI
2 AD. + 1 COPII -- v: 13

TUI Magic Life Jacaranda [Colakli]5

Merita

De abia intors din Antalya deja mi s-a facut dor... nu neaparat de all inclusive cat mai ales de respectul turcilor pentru turist.

M-am simtit foarte bine la Jacaranda, mai bine decat la Saphir anul trecut, serviciile sunt foarte bune iar resortul e mult mai mare si cu mai multe facilitati.

Nu le-am incercat pe toate, dealtfel m-a interesat mai mult plaja decat piscina si bine am facut caci plaja hotelului este superba, intrare lina in mare, nisip fin, fara pietre ori bolovani, mergeam si 20 m in larg si apa imi ajungea pana la piept. Sezlonguri foarte multe nu exista sa nu gasesti loc indiferent de ora. Nebunia era mai mult la piscina unde cu greu reuseai sa gasesti in loc liber la primele ore ale zilei dar si pe parcurs.

Hotelul arata foarte bine, nu este de lux dar bine intretinut si cu servicii de calitate unde chiar nu ne-a lipsit nimic.

Curatenia este impecabila atat in camere cat si in resort. Un pic de nebunie era la masa de dimineata si de seara dar te obisnuiai cu zarva. La pranz era putina lume, cei mai multi preferau sa manance la bufetul de pe plaja unde aveai de toate ca si la pranz sau la wunderbarul de la piscina deschis pana la ora 24.

Mancare si bautura foarte multa, chiar risipa se face, variata si buna, nu au lipsit pestele si fructele de mare, preferatele mele, de la nicio masa.

Erau si multe restaurante tematice insa nu am incercat niciunul pentru ca am avut de toate in restaurantul principal si chiar nu am simtit nevoia.

Turisti in general civilizati, cei mai multi nemti apoi rusi, englezi, francezi, maghiari dar si romani si chiar americani.

Eu m-am simtit rasfatat la Jacaranda si il recomand cu caldura tuturor.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de rudy in 19.08.19 15:57:51
Validat / Publicat: 19.08.19 16:27:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rudy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

m liviu [19.08.19 21:31:11] »

Felicitări ptr vacanta frumoasa. Merita sa ți faci concediile în Turcia ptr ca ești respectat. Pe lângă servicii și preț... Ai precizat ca a fost mai bine anul acesta este o diferență între hotelurile de 5 stele și cele de 4. Tu ai văzut cel mai bine acest lucru. Toate cele bune în continuare și vacante frumoase.

Cecy [07.09.19 22:25:31] »

Buna. Exista un bazar in statune si mijloc de transport sa ajungi acolo? In side cu ce se poate ajunge ca mijloc de transport? Multumesc

AndreeaSA [09.09.19 20:06:51] »

@rudy: Wifi-ul mergea bine? Mulțumesc!

Cecy [10.09.19 01:28:41] »

@AndreeaSA: da, merge bine. Doar pe terasa e mai slab semnalul. În rest e super ok.

AndreeaSA, Cecy, m liviu