ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2019

Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Nu recomand

Buna ziua

Dupa cativa ani in care vacantele le am petrecut in strainatate am zis sa facem impreuna cu, cativa prieteni un sejur in delta

Am vorbit la o agentie si ne am luat bilete la pensiunea Guliver delta resort Murighiol, bilete cu tot cu transfer cu autocarul si servicii all inclusive

Drumul la dus a fost acceptabil, ajunsi in Murighiol am fost dusi la pensiune (aflata in camp) unde am fost primiti de cei de acolo cu tartine cu icre si un paharut de vodca dupa care am fost invitati la masa pana camerele vor fi gata (am ajuns la ora 14 si nu erau gata).

Prima "teapa"a fost cu piscina care in poza arata destul de mare nu avea mai mult de 3,5 4 m lungime 1.40 adancime si langa care daca stateam toti cei cazati (30 la numar) nu aveam loc langa pe sezlonguri (sezlongurile murdare si rupte)

Aflati in "tara" pestelui am crezut ca o sa avem o masa cu felurite tipuri de peste, din pacate nu a fost asa, doar o ciorba de peste si un fel de peste la felul doi (ca si meniu doua ciorbe si doua feluri de mancare in fiecare zi la pranz) mancarea, tin sa precizez ca a fost facuta in fiecare zi la pranz pentru toata ziua (seara se vedea ca era reincalzita)

Intrati in camere care erau destul de mari si la prima vedere destul de curate am observat mai atent mucegaiul de la ferestre si mucegaiul din baie.

Ce a insemnat all inclusive: barul care era un frigider micut cu bere neumarkt la 500 ml si sucuri giusto la 2l din care iti turnai in pahar (daca iti era mai sete si beai 2,3 pahare se cam uitau urat la tine cei de acolo) chestia frapanta a fost cand am intrebat de apa si am aflat ca avem apa cat dorim dar la butoi de 10 l aflat la aparat in holul receptiei si doua cutii de vin unu alb si unul rosu care dupa ce au fost golite a durat o jumatate de zi sa aduca altele, mancarea destul de saracacioasa si cam la limita, pestele din pacate nu a fost din zona ci a fost mai degraba cumparat de la metro sau alt magazin en gross (sa specific si ca sunt bucatar de meserie deci nu prea au avut cum sa ma pacaleasca la mancare) gustarile au constat in felii de cozonac din cel mai ieftin posibil, dupa ora 21 nu mai puteai sa mai consumi nimic deoarece se inchidea sala.

Ca si entertainment nota 1, excursiile in delta si pe bratele acesteia extraordinar de scumpe (350 roni de persoana) cred ca de mila noastra au facut una mai ieftina 100 roni / pers si am vazut lacurile deltei unde domnul de la resort a fost destul de dragut si ne a si explicat in detaliu despre tot ce vedeam pe acele lacuri. ultima seara am avut foc de tabara (zece scanduri pe care le a aprins cand nu era nimeni acolo si care au ars in 10 min, si acuma rad de ce s a intamplat cu focul)

Ziua plecarii a fost oribila, o zi de care nu vreau sa mi mai aduc aminte niciodata. Am luat micul dejun ora 8 dimineata si la ora 10 trebuia sa eliberam camerele, ganditi va ca am stat cu totii inclusiv copii mici pe o terasa afara in caldura sufocanta fara apa rece (si calda daca era, era bine) de la 10 la ora 14 dupa amiaza cand a venit un autocar de toata jena in care nu mergea aerul conditionat, afara fiind 35 de grade

Am scris aceasta postare a doua zi cand am ajuns acasa ca sa pot fi cat mai subiectiv iar cei care cititi aceasta relatare sa va faceti idee despre acest resort.

Trimis de Romy38 in 12.08.19 11:12:58
Validat / Publicat: 12.08.19 12:14:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MURIGHIOL. A mai fost în/la: Nufaru, pensiune

VIZUALIZĂRI: 3744 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Romy38); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

[12.08.19 12:05:35]

@Romy38: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[12.08.19 12:05:53]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Gulliver Delta Resort, MURIGHIOL" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

====

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

[12.08.19 12:21:58]

@Romy38: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

nrs †
    [12.08.19 13:52:04]

acum trebuie sa apara seria de articole laconice care sa ne spuna ca este totul perfect

Mgmanea
    [24.08.19 16:06:32]

Buns ziua

Mi a fost recomandata Guliver Delta Resort - Murighiol.

Sa merg?

ielenul, Mgmanea