ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2019
2 AD. + 2 COPII -- v: 9, 10

Excursii opţionale din regiunea Antalya

Excursie la Pamukkale

TIPĂREȘTE URM de aici

Am optat pentru o excursie de o zi la Pamukkale.

Mare greșeală am făcut că nu am închiriat mașină.

Este un loc minunat, dar drumul și opririle in benzinării de unde nu ai să îți cumperi ceva rezonabil de mâncare, opririle la diverse fabrici (că era vorba de respectat contracte de publicitate) au făcut ca aceasta excursie sa fie mai mult un eșec.

Am plecat la 6.30 de la hotel, am oprit la o fabrică de vinuri și rahat unde prețurile porneau de la 25€ pentru o sticla de vin și 40€ kg de rahat.

Am servit prânzul, și am ajuns la Pamukkale la 13.30. In caldura cea mai mare, într-o puzderie de lume... Cu copiii nu am putut sa ne bucuram prea mult de nimic. Abia puteam noi sa respirăm de căldură...

La intoarcere, din nou oprire la fabrica de textile, ajungând la hotel la ora 22.00.

Deci din 15 ore, pot spune că au fost 2 cu folos. Distanta a fost de aproximativ 200km.

Voi reveni la Pamukkale, dar cu mașina închiriată sau personala.

Trimis de MihaMi in 10.08.19 23:40:49
Validat / Publicat: 11.08.19 09:17:18
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MihaMi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [11.08.19 09:17:06] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Excursii opţionale din regiunea Antalya, #EXCURSII OPȚIONALE - MED.» ANTALYA" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 65&ridAnt=95574