ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2019
ÎNSCRIS: 08.07.19
JUL-2019

încărcat de pe telefon!

Azi am câștigat la Casino

Am zis ca scriu doar daca câștig ????. Am câștigat la casino.

Chiar imi place sa scriu, si e bine sa scrii in timpul vacantei intr-un moment pentru tine si cu ocazia asta iti dai seama ca e doar momentul tău, si pe urma va fi doar momentul cititorilor tăi unde ei isi vor imagina ceea tu scrii. Acum ma gandesc sa povestesc si zecile de vacanțe facute inainte dar nu stiu daca vor mai avea acelasi spor.

Aseara am uitat sa va spun ca am vazut cea mai mare fântână de ciocolată, e in cartea recordurilor, bine ca nu ma omor dupa ciocolată.

Dimineața ca o pisi m-am dus la piscina si mi-am facut unghiile. Aici era băiatul de la piscina, foarte ușoară munca lui si curată. Stiti cum "matura"? Avea o suflanta de aer cu care curăță pe partea de ciment iar totul se ducea dupa gard. Greu ????

Am iesit la amiaza sa vizitam in interior, la fel din cauza caldurii. Am aruncat fiecare cate 1 leu intr-o apa pe unde te plimbi cu gondolele si e plin fr bani in apa (prea scump 36 de usd de persoana, daca voiai singur 144 usd, prea mult pentru ca te olimba 2-3 minute). Va dati seama ca banii nostri plutesc, daca ajungeti pe acolo eu i-am aruncat ????.

De aici Am mers direct la Așii Amanetului. Hehe cine nu ii stie? numai ca aici la Las Vegas au magazin mai mult de aur si argint, mai putine vechituri. Am cumpărat niste magneți si am facut poze cu un manechin Rick Harrison-din carton. Aici se vinde mai mult aur si argint, si mai putine vechituri

Dupa, am plecat pe Fremont Street ca sa zic vechiul Vegas, o strada acoperită cu leduri unde se tin spectacole luminoase. Rămâi mască cand vezi câtă galagie si câți oameni diferiți sunt. La un moment dat am avut impesia ca am stat toata ziua lângă tobe. Ca sa câștige bani erau fete ce faceu poze in bikini, baieti in chiloti transparenți, băieți care cantau la sticle si galeti de plastic, barbati imbracati in Marlyn Monroe, Elvis. Fiecare era intr-un cerc marcat pe jos si cand trecea politia, aratau un permis ca au acel cerc si gata.

Si am intrat si la un casino, deci credeti-ma ca e imposibil sa nu intri intr-un casino. In drum spre baie m-a tras o masinarie la ea ????????????????????. Hai 5 dolari ca nu e mult! Si ghici ce? Am castigaaaat. Am scos 47 euro, deci am castigat 42 euro, si chiar nu ma simteam ca am mâna ????. Am plecat asa de bucuroasa ca am scos si pierderea de cu o zi in urma, si ne-am dus repede la culcare ca mâine plecam in Los Angeles si San Diego.

Trimis de Aniram in 17.07.19 19:57:15
Validat / Publicat: 17.07.19 20:55:38
  • A fost prima sa vizită/vacanță în AMERICA DE NORD

VIZUALIZĂRI: 1767 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Aniram); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Back to the future

• Alte impresii din această RUBRICĂTurist în Las Vegas: