ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2018
2 AD. + 1 COPII -- v: 10

Turist în Las Vegas

4 zile in vegas

TIPĂREȘTE URM de aici

Dupa 10 zile in LA am venit in vegas cu masina inchiriata, 4 ore, 400 km. Distante in mile pe indicatoare, pe gps in km. Pana m am prins, am crezut ca e consum mare. Oprire pe la jumatate in outlet.

Hoteluri de 5 stele, hard rock, aici mai bine fara copii, si venetian. Am nimerit in weekend si cu labor day, prima zi de luni din septembrie. Deci scump, cca 300 dolari pe zi. Cu taxe, resort fee. Par preturi mici, la unele taxele sunt msi mari decat cazarea. Dar merita, doar e vegas.

O zi am fost la marele canion, la skywalk, 2 ore. Aici 50 dolari fiecare intrarea fara skywalk caci a venit o ploaie care a tinut putin.

Oprire la dus la hoover dam, un fel de vidraru, am stat 20 minute. Parcare gratis dar nu la intrare.

O zi la piscina, la fremont, zona veche, mai saraca.

O zi pe strip, frumos mai ales seara, lumini.

Am vizitat hotelurile de 5 stele, venetian, mandalay, caesar, belagio. Imense, impresionant. Ls unele hoteluri parcare cu plata.

Daca nu esti langa strip cred ca e mai complicat cu vizita, dar mai ieftina cazarea.

Trimis de Suditu in 06.09.18 03:21:06
Validat / Publicat: 06.09.18 08:37:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AMERICA DE NORD.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Suditu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster26 [06.09.18 08:36:57] »

@Suditu: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 57&ridAnt=89578