ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2019
PREȚ SEJUR 1288 euro ?
REGIM MASĂ UAI
2 AD. + 2 COPII -- v: 7, 13

Delphin De Luxe Resort [Okurcalar]5

O vacanta reusita, dar nu perfecta!

In perioada 17.06. – 24.06.2019 am fost in vacanta, impreuna cu familia si un grup de prieteni la acest hotel. A fost un sejur frumos in care ne-am distrat si ne-am simtit bine.

Mancarea a fost foarte buna, multa si variata, bauturile la fel (cocktail-uri, bere efes la sticla, wiskey, ayran, sucuri, limonada etc.), inghetata, goffre, gozleme, fructe, legume proaspete si fresh-uri.

Personalul a fost extrem de amabil, de la receptioner (vorbitor de limba romana) pana la camerista. Chelnerii si barmanii, extrem de promti, se straduiau sa ne ceara comenzile si in limba romana, lucru pe care nu l-am mai intalnit in sejururile din ultimii 8 ani in Turcia. Asternuturile si prosoapele au fost schimbate zilnic, curatenia din camera exemplara.

Foarte frumoasa si bine ingrijita gradina hotelului.

Ne-a placut foarte mult petrecerea barbeque dintre palmieri si Pool party-ul.

Animatorii erau prezenti, dar spectacolele de la amfiteatru au fost foarte slabe.

Un mare minus este faptul ca una dintre piscine era rezervata exclusiv persoanelor care doreau liniste si nu-ti era permis accesul daca aveai copii. Aceasta categorie de persoane reprezenta maxim 5% din capacitatea hotelului. Din acest motiv, la piscina principala era foarte aglomerata.

Un alt minus este suprafata mica a camerei. Prietenii mei au fost cazati la etajul 5 (mansarda), unde camerele erau si mai mici cu balcoane subdimensionate.

Plaja este plina de pietre si necesita incaltari speciale. Altfel nu poti intra in mare.

Am fost dezamagit de faptul ca ti se restrictioneaza accesul la restaurantele a la carte (o rezervare la 3 zile). Am obtinut doar o singura rezervare la restaurantul chinezesc (nota 10), iar la cel japonez este imposibil sa poti face rezervare chiar si la prima ora.

Trimis de adr!an in 11.07.19 21:22:40
Validat / Publicat: 11.07.19 21:40:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Side, Kusadasi, Belek, Antalya, Alanya, Ozdere etc.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Ungaria, Austria, Germania, Bulgaria

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adr!an); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 999.00 EUR pe cameră

bgmmihai [08.12.19 17:53:35] »

buna seara. imi puteti spune ce preturi au la spa si excursi? multumesc!

adr!an [08.12.19 18:53:09] »

Prețurile sunt destul de piperate, ca sa spun așa. Pentru un masaj de relaxare platesti cam 80 euro dupa o tiganeala (negociere) prealabila de la 150 euro. Pentru excursii nu pot spune exact pentru ca noi am avut la îndemână mașina personală, dar ce pot spune este că ne am împrietenit cu un cuplu de români care au avut " proasta inspirație " , dupa cum povesteau ei, să plece intr o excursie de 180 euro la aqarium ul din Antalya de unde s au intors abia seara lihniti de foame și unde au constatat ca, daca plecau pe cont propriu, plateau doar intrarea de 40 euro de persoană.

bgmmihai [08.12.19 19:10:28] »

Mulțumesc!

cretuag39 [03.02.20 11:48:21] »

salut si multumesc de informatii, nu de alta dar am luat si eu un sejur de 7 nopti, iar din ce-am inteles, ar fi bine sa evit ultimul etaj. daca ai si alte sfaturi, le astept cu drag

adr!an, bgmmihai, cretuag39