ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2019

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Nu recomand acest hotel

Inca de la sosire am remarcat accesul pe un drum ingust, in panta si ne-am rugat sa nu vina vreo masina din fata. Am avut noroc. Personalul hotelului s-a comportat inca de la inceput cu dispret si nesimtire fata de grupul nostru.

Nu exista nici un fel de certificat de clasificare a hotelului (barmanul l-a categorisit ca fiind de 1 1/2!!! - 2 stele) sau lista cu telefoanele utile (gen Autoritate Turism, Protectia Consumatorului, etc).

Tot ce va relatez este raportat la faptul ca am achitat servicii All Inclusive.

- Masa: aceeasi mancare in fiecare zi. Mic dejun: un singur fel de masline slabe calitativ, un singur fel de juice, apa plata. Rosii, castraveti, acelasi singur tip de iaurt grecesc mai mult solid decat lichid, fasole!!! , carnaciori de bere, aceeasi si singurul fel de telemea calitate inferioara si oua ochiuri /un fel de papara la cuptor care semana cu un chec, ceva cutiute de dulceata si de margarina!!! nu unt, un singur fel de cereale... Acelasi singur sortiment de paine, franzela alba feliata, nici vorba de paine neagra, cu seminte, fara gluten... Ceai de la aparat nu de la plic.

Pranz: fara juice, doar apa plata. Mancare saracacioasa, orez, cartofi si un fel de legume la cuptor, aceeasi castraveti si rosii. Carne? - nu, doar niste oase fripte fara carne pe ele, mezeluri la cuptor si peste pangasius. Toate acestea pe rand ca zile, nu va ganditi ca la aceeasi masa.

Cina: idem pranz + desert jeleu la paharut sau 4!!! cubulete de lebenita.

NU EXISTA DELOC CIORBE, SUPE, FRUCTE!!! (IN GRECIA), INGHETATA, PRAJITURI SAU DULCIURI PT COPII.

Mancarea se servea la o linie impinge-tava de catre un individ indian sikh care era atent supravegheat ca nu cumva sa ceri prea mult sau sa revii. Ti se portiona mancarea si reprosa ca nu ai papat tot din farfurie. In acest timp individul care strangea sezlongurile de la piscina, in aceleasi haine si cu inca un cerber debarasau si supravegheau atent fara pic de amabilitate astfel incat aveai senzatia ca esti la o cantina de refugiati sirieni carora li se face favoarea de a fi serviti cu mancare da' nu prea multa ca se obraznicesc.

Dupa vreo 2-3 zile am observat ca la barul de la piscina se servesc ceva gustari dar doar la cerere si maxim 2 felii pizza/pers sau 2 toasturi/pers. Nu ne-au spus ei ci ne-am sesizat noi. Copiii mergeau in grup sa ceara gustari si sucuri iar barmanul ii programa pe rand si nu le dadea 2 sucuri ci doar unul pe rand.

Bauturile gen brandy, ouzo se serveau doar cu cola peste si gheata, in nici un caz shoturi. Inutil sa mai spun ca erau cele mai ieftine posibil si se punea maxim 20 ml. Jenant!

La ora 21:30!!! se inchidea all inclusive-ul la bar, fapt semnalizat cu batai de clopot, dar de la ora 21:15 iti faceau reprosuri pt comanda tarzie si trageau de timp cat puteau de mult. In tot acest timp diversi indivizi te supravegheau pe tine ca turist dar si pe barman, nu cumva sa-l corupi sau sa-l prostesti sa-ti faca favoruri.

Seara tarziu si dimineata devreme se certau si discutau intre ei cu un ton foarte ridicat. O totala lipsa de amabilitate, servitudine si comportament adecvat catre niste oaspeti care in fond ti-au platit serviciile si implicit salariile la pretul solicitat.

Aer conditionat si Wi-fi contracost!!!

Oricum am renuntat la mesele de pranz si uneori si la cina, in favoarea deplasarii la diverse plaje si obiective turistice, deoarece cu 2-3 euro mancai un Gyros delicios, nu aceeasi mancare saracacioasa.

Nici Dassia nu este statiune propriu-zisa ci o localitate amarata cu cateva magazinase si inchirieri scutere.

NU RECOMAND ACEST HOTEL SUB NICI O FORMA, NIMANUI.

Trimis de DanCoty in 04.07.19 13:43:23
Validat / Publicat: 04.07.19 14:14:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: CRETA, HALKIDIKI, CORFU

VIZUALIZĂRI: 602 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DanCoty); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.07.19 13:59:25]

@DanCoty: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 12&ridAnt=94443

• Alte impresii din această RUBRICĂTelemachos Hotel: