ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2019
cu transport AUTOCAR

Cu autocarul prin Europa - circuite diverse

Circuit Venetia si Italia de nord 2018

Hello!

In iunie 2018 am fost in circuit Venetia si Italia de nord.

Circuitul a durat 6 zile.

S-a plecat dimineata la ora 6 si am urmat traseul prin Craiova, Cazanele Dunarii si Belgrad.

Am ajuns in Belgrad pe la ora 18 si am vizitat orasul apoi am mers la cazare.

A doua zi am plecat spre Padova. In drum ne-am oprit la peștera Postojna. Merita vizitata pentru ca e deosebita fata de alte pesteri. Intrarea se face cu un trenuleț.

Ne-am cazat la hotel si in urmatoarele zile am facut excursii spre Venetia, Milano si alte orase.

In Venetia am mers cu feribotul si am stat o zi intreaga.

In frumoasa Venetie ne-am plimbat, am servit masa.

Dupa cateva zile petrecute in Italia am plecat spre Budapesta.

Dupa ce ne-am cazat am fost la plimbare cu vaporul cu cina inclusa.

Merita plimbarea cu vaporul seara pentru ca e foarte frumos luminata Budapesta.

In ultima zi am pornit spre casă cu o gramada de amintiri frumoase.

Trimis de Pety 2018 in 27.06.19 13:36:45
Validat / Publicat: 27.06.19 15:34:43

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Pety 2018); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

pagină generată în 0.0479168891907 sec