AFRICA, CIRCUITE DIVERSE - impresii, p─âreri, recomand─âri

• IANUARIE, 2023
  • de: robert [16.01.23]
  • RECOMAND─é

[Circuit Africa de vest: Ghana, Togo și Benin] O mare provocare

Se ╚Ötie, c─â ├«mi place mult s─â c─âl─âtoresc. Probabil ca ╚Öi majoritatea celor de pe aici, de pe amfostacolo. ├Ämi place s─â descop─âr lumea, ├«mi place aventura ╚Öi ├«mi plac noi provoc─âri. ├Än limita posibilit─â╚Ťilor ├«mi place enorm de mult s─â umblu pe urmele eroilor mei prefera╚Ťi, din adolescen╚Ťa mea, din romanele de aventuri citite. ╚śi ├«n afar─â de a le c─âlca pe urme ├«mi place mult s─â am parte de noi aventuri. Din tot acest amalgam din capul meu de g├ónduri, provoc─âri ╚Öi [...] ÔÇö vezi review [+37 poze]
Circuite africane
  • MARTIE, 2019
  • de: TraianS [02.10.19]
  • RECOMAND─é

Din Cairo în Cape Town, overland. Patru luni în Africa

Eram ├«n trenul ce se ├«ndrepta dinspre Cairo ├«nspre Aswan. C─âl─âtoria ├«ncepuse. Adrenalina umbla prin mine ├«n viituri ╚Öi parc─â nu-mi venea s─â cred ca pornisem la drum. Aveam oare s─â termin aceast─â aventur─â? Ce m─â a╚Ötepta ├«n urm─âtoarele s─âpt─âm├óni? Nu am s─â fiu atacat, t├ólh─ârit, tras pe sfoar─â, m├óncat de lei sau violat de maimu╚Ťe? Dac─â m─â calc─â un hipopotam, m─â ia ├«n coarne un bivol sau m─â mu╚Öc─â vreun ╚Öarpe veninos? Cum am s─â ma descurc prin ora╚Öe? Vechea mea [...] ÔÇö vezi review [+24 poze]
Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre

[C] Copyright 2008-2023 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă