ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.06.2019
DIN: Moara Vlăsiei [IF]
ÎNSCRIS: 13.06.19
JUN-2019
PREȚ SEJUR 660 lei/ 3 nopti/ 2 pers pentru cazare & DP ?
REGIM MASĂ DP

Casa Miron(încă) NECLASIFICATĂ

O experienta deosebit de placuta

Locatia este usor accesibila din port, atat pe jos (max. 10 min. de mers) cat si cu taxiul (4 minute - aprox 6 lei).

Camerele sunt foarte curate, aerisite, fiind dotate cu aer conditionat si TV.

Gradina casei este micuta si aranjata cu mult bun gust.

Gazdele sunt extrem de amabile si gatesc foarte bine. Noi am optat sa pentru versiunea DemiPensiune (mic dejun si un pranz tarziu) si nu am regretat nici un moment asta. Am mancat cel mai bun storceag si, in plus, am experimentat pentru prima data crapul pe varza - pe care-l recomand din toata inima.

Atat pretul la cazare, cat si la masa este mai mult decat accesibil

La plaja se poate ajunge pe jos (o plimbare de aprox 12-13 minute) sau cu taxiul.

Ce poti face in Sulina? Poti merge la plaja, poti merge in una dintre excursiile organizate in Delta (pret intre 50-80 lei/persoana functie de traseu si durata) sau puteti merge la pescuit. Seara va puteti plimba pe faleza - pe jos sau puteti inchiria biciclete sau cu niste masinute mici, asemanatoare cu carturile.

Trimis de GeoCar in 13.06.19 19:15:40
Validat / Publicat: 13.06.19 19:51:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SULINA. A mai fost în/la: Cam peste tot

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (GeoCar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

ECOURI la acest review

webmasterX [13.06.19 19:49:36] »

@GeoCar: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

webmaster [13.06.19 21:44:02] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

executorul [25.06.19 06:15:36] »

@GeoCar: va rog îmi puteți da amănunte despre transportul din Tulcea la Sulina? De asemenea va rog câteva informații legate de plajă și apa marii. Unii încearcă să mă sperie cu vipere pe plajă, armate de țânțari și șerpi uriași n apa. Am un sejur rezervat pentru n august dar copiii mei nu ar mai prea vrea sa mergem după ce au auzit asta. Mulțumesc

executorul