ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.05.2019
8 AD. + 2 COPII -- v: 5 si 10 ani

Pensiunea Gama [Vișeu de Sus](încă) NECLASIFICATĂ

Paste 2019 la Pensiunea Gama din Viseu

Salutare,

Pt Paștele 2019 Am sunat cu două luni înainte la Pensiunea Gama din Viseu.

Proprietarul, Gabriel, a fost de la început foarte amabil si ne. a prezentat oferta. Am solicitat, pt masa festiva, si alta mancare, in afara de cea din miel. Cum raspunsul a fost prompt si ok, am facut rezervarea

! Deasemenea ne. a îndrumat cum sa rezervam bilete la mocanita.

A venit si ziua plecării! Gps ne. a ghidat de la Slobozia prin Focșani, Bacău, Piatra Neamț. Apoi am ales sa trecem prin cheile Bicazului. Asa ca dupa un drum lung, cu multe opriri, după 12-13 ore de mers am ajuns la destinație.

Am fost întâmpinați de Gabriel si mama sa, ei doi ocupându. se de pensiune. Ne. a prezentat apartamentele pe care ni le rezervase, sala de mese si meniul pe care urma să. l avem pe întreg sejurul.

Am omis sa spun ca am fost un grup de 8 adulți și 2 copii (5 si 10 ani).

Camerele foarte curate, spatioase si mobilate modern. Caldura a fost tot timpul, mai ales că vremea a fost ploioasă și destul de rece.

Mâncarea buna, proaspătă și portii generoase. La masa festiva am avut sucuri, țuică si vin.

Pensiunea are o curte foarte mare, balansoar si terasa cu măsuțe si scaune.

Parcarea autoturismelor se face peste drum de pensiune.

Se ajunge foarte ușor la mocanita (3 km). Bineinteles am mers cu mocanita, călătoria fiind de neuitat. Am mai mers si la mănăstirea Barsana, Sighet si Sapanta. Peisajele sunt de poveste, iar traficul NU aglomerat, cu toate că era o mini vacanta de 7-8 zile.

Pot spune ca la Pensiunea Gama din Viseu, am intalnit oameni primitori, amabili, care s. au străduit să facă totul pt a ne simti bine. Si au si reusit!

Multumim proprietarilor pt găzduire.

Recomand cu placere pensiunea Gama.

Vacante frumoase tuturor!

Trimis de Mumi in 16.05.19 18:28:19
Validat / Publicat: 16.05.19 19:08:50

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mumi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

ECOURI la acest review

webmasterX [16.05.19 18:46:43] »

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Pensiunea Gama [Vișeu de Sus], VIŞEU" (nou-creată pe sait)

webmaster [16.05.19 19:24:35] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Mumi [16.05.19 19:47:46] »

@webmasterX: Coordonatele gps sunt ok.

Mumi