ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.04.2019
DIN: Târgovişte [DB]
ÎNSCRIS: 26.03.17
JUN-2018
PREȚ SEJUR 36 euro/noapte ?
REGIM MASĂ mic dejun

Life Corner Hotel4

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Hotel Life Corner, Izmir

In luna iunie 2018 am avut rezervata o noapte la acest hotel, Am ales ca loc de cazare intermediara Izmirul deoarece am mai trecut de doua ori pe aici si ne-a placut ceea ce vedeam din mers. Atunci cand am facut rezervarea speram sa ne putem bucura de tot ce ofera orasul, insa nici de data asta n a fost sa fie!

Hotelul il alesesem de pe internet, fara sa stiu nimic concret despre el, insa m-a convins atat pretul cat si comentariile clientilor de pe site-u l de rezervari, micul dejun fiind inclus in pretul cazarii. Un argument hotarator pentru decizia mea a fost si nota pe care au dat-o toti la wifi, intrucat cu un an in urma platisem destul de mult factura de telefon...

Am ajuns destul de tarziu la hotel venind dupa o zi calduroasa si plina la Pamukkale. La gasit relativ usor, reper important fiind gara. La receptie am prezentat rezervarea. printata atat in lb turca cat si lb engleza. Preturile afisate erau mult mai mari decat ceea ce rezervasem noi pentru doua camere insa am platit exact pretul cu care am rezervat.

Am intrebat de parcare pentru ca stiam tot de pe site de parcare si ne-au deschis poarta iintr-o parcare laterala, baiatul de la receptie oferindu-se sa ne ajute cu bagajele. Ne-au inmanat cartelele, parola de la interne tsi iata-ne la etajul 6.

Ma asteptam la o cazare buna dupa ce vazusem la receptie, insa camerele erau waau! Serios, chiar erau pentru 36 de euro... Camera de dimensiune medie (a prietenilor nostrii chiar mai mare). Mobilier nou, bine intretinut, interior elegant, cu multe spatii de depozitare, aparat de AC modern, lenjerie impecabila, alba, saltele si perne care ne-au asigurat un somn odihnitor. Racitorul echipat cu tot, apa, bere, suc. alune. ciocolata, neincluse in pretul cazarii. Am gasit in camera cafea solubila, ceai si doua sticle cu apa plata. Baia mare dotata cu cosmeticele necesare si cu prosoape pufoase si albe. N-am intampinat nici-o problema in functionarea AC pentru si nici disfunctionalitati la apa calda. Internetul a functionat foarte bine. Nu pot da detalii despre existenta camerelor pentru fumatori pentru ca eu am rezervat camere pentru nefumatori.

Acum, la aproape un an, realizez ca nu am acordat o importanta atat de mare detaliilor pe care ar fi trebuit sa vi le impartasesc, la vremea aia nefiind hotarata sa scriu despre aceasta locatie.

Am iesit sa facem cativa pasi pe langa hotel si am descoperit un oras animat si plin de oameni veseli, galagiosi. Am ajuns pe malul marii unde am vazut ceva restaurante si hoteluri. Drumul catre hotel a fost de data asta mai lung, intorcandu-ne pe alte strazi ca sa ne bucuram ochiii cu cladirile frumoase, hoteluri noi, sclipitoare, unele chiar impunatoare.

A doua zi am servit mic dejunul la etajul 8, unde era restaurantul. Era gandit in regim bufet suedez si era imposibil sa nu gasesti ceva pe plac. Singurul minus pe care mi-l amintesc a fost lipsa cafelei, in restaurant fiind doar cafea solubila. Gaseai ceai, lapte, cereale, unt, dulceturi. mezeluri. branzeturi, oua, produse de patiserie.

La acea vreme nu m am gandit ca s-ar putea sa conteze cateva poza si din aceasta cauza cele pe care le am nu sunt relevate.

Un mod sigur vom reveni in Izmir si sigur ne vom caza tot la Life Corner pentru ca ne-am simtit foarte bine acolo si am fost placut impresionati de ceea ce am primt pentru acei pret de cazare...

Trimis de alinao25 in 14.04.19 22:19:11
Validat / Publicat: 14.04.19 23:19:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alinao25); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P07 [fără descriere]

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmaster45 [14.04.19 23:18:10] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

Mutat în rubrica "Life Corner Hotel, IZMIR" (nou-creată pe sait)

webmaster [15.04.19 07:04:02] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

alinao25 [15.04.19 12:12:07] »

@webmaster45: E corecta pozitionarea!

alinao25