ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2019
    ÎNSCRIS: 02.07.10
    JUL-2019
    2 AD. + 2 COPII -- v: 3 și 6 ani

încărcat de pe telefon!

Life Corner Izmir un hotel bun și ieftin!

Iată - ne ajunși si acasă după aproape 2 săptămâni în frumoasa Turcia dar neavând timp am întârziat cu ultimele impresii din cele 3 zile .

După cele 7 zile petrecute în superbul resort Sunis Efes (vezi impresii) aveam rezervate 2 nopți la acest hotel în Izmir.

Am trecut de mai multe ori prin Izmir dar nu am avut ocazia sa rămân. Părea un oraș frumos la Marea Egee și am stabilit ca trebuie văzut. Rezervarea am făcut o pe Booking după ce am discutat pe acest forum cu cei care au mai stat la acest hotel. Le mulțumesc pentru sfaturi și recomandări.

Am ajuns la hotel în jurul orei 16 deoarece am plecat la ora 15 de la Sunis. Puteam sa plecam și la 19 nu se supăra nimeni... În fine ajunși la Life Corner am întrat direct cu mașina în parcarea hotelului. Un plus ptr ca nu am stat sa cautam parcare.

Hotelul este poziționat cam la 2 km de faleza și cam la 1 km de bazar. În zona multe terase mici cu preturi foarte bune. Nu sunt luxoaxe dar se mănâncă bine și foarte ieftin. Am mâncat de 2 ori împreună cu cei mici și soția și nu au fost probleme.

Am primit un apartament format dintr o camera mare cu pat matrimonial și 1 camera mica, cu o canapea extensibila. Ambele camere aveau Ac și TV. Baia foarte mare și curata. A fost curat liniște a 2 zi s a făcut curat în camera și schimbat prosoape. Vor primi o nota mare pe Booking ptr aceste 2 zile petrecute aici.

Micul dejun nu foarte diversificat dar a fost ok.

În cele 2 zile am făcut plimbări shopping și am vizitat imensa gradina zoologica care este la 27 km în drumul spre Cannakale. Orașul nu este foarte curat dar asa este unde este aglomerație.

Am fost la Ptt ptr a verifica stickerul Hgs iar doamnei nu i mergea sistemul. S a scuzat și am fost servit la ghișeu cu un ceai turcesc. În 10 minute s a rezolvat... Dacă nici turcii nu sunt oameni ospitalieri atunci...

Recomand acest hotel și dacă la anul vom fi sănătoși și vom alege Antalya tot într un circuit de 2 săptămâni voi reveni la acest hotel.

Mult respect ptr aceasta tara MINUNATA!

Trimis de M'Liviu in 24.07.19 00:06:38
    Validat / Publicat: 24.07.19 06:20:18
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Istanbul, Antalya, Afyon, Kutahya, Kusadasi, Ozdere, Edirne

VIZUALIZĂRI: 883 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (M'Liviu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P20 Multe lacuri

alinao25
    [25.07.19 14:36:11]

Buna! Ma bucur ca impresiile si recomandarea mea te a ajutat sa alegi hotelul! Noi am fi vrut si anul asta sa mai ramanem in Izmir, tot la Life Corner, insa am ales alt traseu in cele din urma! Din ce imi amintesc, langa gara, maxim 5 minute de hotel (noi aveam vedere din canera spre gara) exista un bazar! Nu l ati gasit sau nu mai exista? Referitor la mic dejun, l am simtit si noi saracacios dar venind dupa un sejur UAI credeam ca suntem noi mofturosi!

M'LiviuAUTOR REVIEW
    [25.07.19 15:06:33]

@alinao25: Am găsit bazarul. Cam la 1 km de hotel. A fost o experienta frumoasa în Izmir. Oricum prețul ptr 2 nopți un apartament cu mic dejun este de apreciat. La anul dc voi merge tot în zona Ozdere sau ma bate un gând sa vad Cesme cu frumoasele plaje exotice cel puțin la dus voi merge tot aici. Ptr a fi de dimineață în resort. Mulțumesc ptr sfaturi. Toate cele bune!

alinao25
    [25.07.19 15:32:06]

@alinao25: Scuze, din graba n am corectat textul si am facut greseli de scriere!

alinao25, M'Liviu
    Alte impresii din această RUBRICĂLife Corner Hotel: