ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.01.2019
DE SAKA
DIN: Satu-Mare
ÎNSCRIS: 09.01.19
DEC-2018

Randunica locul ideal sa te simți bine

Am petrecut un revelion de vis acolo. Ca in tinerete! Daca vrei sa te simți bine cu prietenii, aici e locul ideal.

Eu merg in fiecare an acolo, in scurte concedii, iar cu colegii de liceu ma intalnesc la Randunica in fiecare vara, de cinci ani incoace.

Am vizitat prima oara Randunica la recomandarea unor prieteni și nu mi-a părut rău deloc. Peisajul e mirific, panorama care o ai la dispozitie, o mai gasesti prin Austria. Unde mai pui ca la cativa pasi te bucuri de lacul Valiug si de o partie de schi. Boierie curata.

Despre gazde ce sa mai spun, buni ca pita caldă. Iti stau la dispozitie cu tot ce au, amabili si draguți, mai rar asa ceva.

Mancarea e super ok.

Camerele sunt numai bune, ca sa te simti bine impreuna cu partenera. Sau partenerul. Dupa care poti sa faci un dus cu apa calda.

Spatiul in sala de mese e mai mult decat generos, poti sa tragi niste chefuri pe cinste. Eu am chefuit. Nu-i vorba pentru asta exista prieteni, pentru asta exista locuri ca Randunica.

Trimis de SAKA in 09.01.19 11:54:55
Validat / Publicat: 09.01.19 12:56:41

VIZUALIZĂRI: 976 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (SAKA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[09.01.19 12:56:19]

@SAKA: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 50&ridAnt=91864

Lyssys
[11.01.19 09:54:02]

@SAKA: L-au renovat?

Am fost acolo, de 1 Mai, acum vreo doi ani, cred. Fiind din scurt hotărârea, nu am mai găsit altă cazare în întreaga zonă Crivaia-Văliug. Și n-am vrut să rămânem acasă, așa că am luat cazare acolo, citind anterior cele scrise despre hotel, deci în (aproape!) cunoștință de cauză. Care avea 2 stele, nu 3...

La vremea aceea, hotelul avea neapărat nevoie de renovare! Neapărat!

Cum ați scris și dv, gazdele sunt oameni deosebiți. Atunci, spunea doamna, erau aproape de achitarea unui împrumut bancar, care le limitase orice altă investiție în hotel.

M-aș bucura, sincer, pentru ei, să poată să-și dezvolte afacerea.

Am însă o mare curiozitate: oare ce-or fi făcut cu încălzirea în băi, că în băile acelui hotel nu existau calorifere!!! Jur! Cum spuneam, noi am fost de 1 mai, dar era rece peste noapte, s-a pornit încălzirea, rețin că aveam și o aerotermă, radiator, ceva, în cameră, dar în baie era... crimă! Nu mai spun că în cele 2-3 zile cât am folosit dușul, a înflorit - de-adevăratelea - mucegaiul, pe toți pereții băii, aproape instantaneu...

Dacă nu au renovat...

Nu ați postat nici o fotografie! Știți cum se spune, că o fotografie face cât o mie de cuvinte...

PS Camerele - și băile aferente - sunt mici. Nu cred că se încadrează în standardele pentru 3 stele... Sau, fiind vorba de o cazare la munte, poate...

cristi1980*
[11.01.19 17:17:42]

Am petrecut o singura noapte in vara anului trecut, 2 familii, ambele cu cate un copil de 6 respectiv 8 ani si sincer a fost cel mai prost hotel in care ne-am cazat vreodata.

In afara de peisaj nu pot spune ca ne-a placut nimic. Nici macar apa calda nu am avut si poate ca daca am fi avut tot nu am fi indraznit sa facem dus in baia aceea.

Camerele aveau un miros greu de suportat, lenjeria posibil sa fi fost spalata, dar probabil era patata si rarita de veche ce era, mocheta nu se poate descrie cat era de murdara. Am dormit pe prosoapele de plaja pe care le aveam la noi si imbracati in treining.

Dimineata am vrut sa plecam devreme dar nu am avut posibilitatea sa luam micul dejun la ora 7.30.

Am cerut factura, atata s-au invartit si au disparut cica sa caute facturierul, incat dezgustati am plecat fara sa mai luam vreun act.

Totul e foarte vechi, dar nu ar fi asa o problema, am mai fost cazati la hoteluri nerenovate, dar macar era curat, pe cand aici... Hotelul era aproape gol, erau cazati ceva tineri, inca vreo cateva familii si cam atat.

Deasupra restaurantului este un loc de relaxare... vai de mama lui... praf de 2 degete, scaune foarte murdare, am iesit urgent afara cu copii la aer curat.

Pacat de locatie, ca zona e foarte frumoasa si ai posibilitati atat vara cat si iarna de relaxare.

Nu ne-am mai duce nici gratis... oricum am ajuns aici printr-o intamplare nefericita.

ux117078
[23.08.20 12:02:37]

Neserioși

Foarte neserioși, am ajuns la ora 7 30 seara din Timișoara iar camera a fost data altcuiva, a trebuit sa ne întoarcem noaptea acasa nu mai aveau alte camere disponibile la telefon le-am spus ca in jurul orei 7 vom ajunge. la intrare era o canapea mizerabila, hotelul arata execrabil in sala de așteptare cat si exterior

ux117079
[23.08.20 12:05:16]

Nu recomand! ‼‼‼‼‼‼

Bună!

În orice colț al lumii nu am crezut ca imi v-au fi dat să întâlnesc oamenii mai nepăsători și fără cuvant ca aici.

Noi am făcut rezervare pentru o camera, pentru o seara, doamna ne-a spus ca totul e ok, ne-a intrebat la ce oră ajungem, totul bine si frumos. Ne-am făcut bagajele și fericiți am plecat la drum.

Ajunsi la hotel am fost întâmpinați de o doamnă care pe lângă faptul că nu avea masca, ne spune fain frumos ca nu mai are camera liberă... cerul a căzut peste noi... vreau sa spun ca oră la care am ajuns era aproximativ 8 seara... pe lângă faptul acesta ne-a făcut și mincinoși ca am fi anulat și cazarea, în nu știu ce lume paralelă, si cand a vazut ca nu merge nici asa ne spune că nu am zis ora la care ajungem, ora pe care am spus-o sus si răspicat... și totul a fost încheiat cu un imi pare rau...

Oriunde in țărișoara asta am mai fost oamenii au căutat să ne ajute, să gestioneze cumva problema, dar ca aici zău daca am mai vazut.

Bineinteles ca la ora aia nu am mai gasit nimic și a trebuit sa facem cale întoarsă acasa. Deci ce pot spune va multumesc, dar noi nu mai trecem pe acolo

cristi1980*, Lyssys, SAKA
Alte impresii din această RUBRICĂRândunica Hotel [Crivaia]: