ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2018
REGIM MASĂ mid dejun
PREŢ SEJUR: 620 lei

Transilvania Hotel4

Un weekend reusit

Buna ziua! Am fost în weekendul 31.08-02.09.2018 cazați la H. Transilvania din Alba Iulia, unde am ales o cameră dublă superioară 4 stele, cu mic dejun. Personalul este amabil şi drăguţ, iar din partea casei, la momentul cazării, în cameră exista o sticlă de apă plată.

Hotelul este amplasat destul de aproape de cetate, are internet wifi care funcţionează foarte bine, camera a fost curată şi frumos amenajată. Avea mini bar, măsuță cu scaun, telefon, halate de baie, papuci, căni, fierbător şi pliculeţe de ceai.

Micul dejun, variat şi bun. Iți puteai comanda cappucino de la bar, dar aveau şi cafea la fierbător.

Vineri am fost toată ziua şi ne-am plimbat prin cetate cât şi prin oraş. Erau foarte mulți turişti străini, dar şi copii/elevi sosiţi cu excursii. Pe seară, în cetate erau spectacole şi se organizau proiecţii de filme.

De mâncat am luat prânzul în oraş şi cina în cetate, la o terasă cu grătar.

A doua zi am fost în vizită la Castelul Corvinilor (25 lei/persoană intrarea), un loc superb, iar pe seară ne-am plimbat cu minicarul prin cetatea Alba Iulia, 20 lei/persoană biletul.

Duminică dimineaţă, după micul dejun, am plecat spre Bucureşti, cu un scurt popas în Sibiu.

Recomand acest hotel, foarte cochet şi curat.

V-am pupat!

Trimis de alexandrac in 06.09.18 15:20:03
Validat / Publicat: 06.09.18 18:10:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Sibiu, Sighisoara, Mangalia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alexandrac); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 38.00 EUR pe cameră

tata123 [07.09.18 09:16:02] »

@alexandrac: Într-adevăr un hotel bun situat în „Cealaltă Capitală”, brandul sub care e promovat orașul Alba Iulia. Am stat într-o cameră de 4 stele din acest hotel în primăvară (vezi impresii) și am fost foarte mulțumiți de calitatea serviciilor oferite.

Hotelul modernizat și ridicat la standarde înalte este poziționat destul de bine față de principalele puncte de atracție ale urbei. Cei câțiva pași până în Cetatea Alba Carolina te dezmorțesc și te relaxează.

Mulțumim pentru prezentare.

tata123