ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2018

Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Nu recomand

buna,

am scris acest rewiew in ideea in care si alti clienti dornici se intereseaza de serviciile oferite de vila Navona.

Aventura incepe inainte de a ajunge la destinatie, cand primesc un mail precum ca datorita unei erori de calcul nu mai pot sta 7 nopti ci doar 6... zic asta e o sa petrec ziua soacrei mele pe drum... ca o fi mai frumos...

Ajungem la vila, unde o doamna foarte acida, ne invita sa citim regulamentul de ordine interioara unde ni se atrage atentia foarte clar asupra unor lucruri printre care enumar:

1. liniste la pranz si dupa ora 23

2. nu se gateste nimic in camera

3. folosesti gratarul il stergi (altfel se va taia accesul imediat) mananci si eliberezi rapid zona ca poate mai au si altii treaba.

mai sunt si altele dar mai revin pe parcurs...

imediat dupa ce las bagajul in camera, cer telecomanda pentru aer conditionat, contra cost foarte clar... si mi se spune ca e stricat, dar ca pot tine un ventilator in priza ca nu e o problema pentru ei... si ca o sa se rezolve insa pina atunci sa fiu atent ca am pus mana pe usa din sticla si sa o sterg... recunosc ca pentru asta am folosit esarfa sotiei...

un alt punct din celebrul regulament, este ca nu raspund de lucrurile lasate in camera, aceasta fiind dotata cu seif... am incercat sa il deschid dar nu merge... in total am rezervat 6 camere dar la nici unul nu functiona (urmau sa primeasca cheile din Elvetia) asta a fost explicatia.

am trecut si peste aceasta minora problema (imi lasasem tablourile de colectie si bijuteriile acasa - :)) ) si am cobarat toate cele 6 familii jos sa stabilim programul, si sa bem o bere... condusesem totusi 500 km in acea zi... cand colo surprizaaaaa

suntem invitati de PATRON sa ne cautam de treaba prin alta parte in seara aceea ca are o petrecere, ziua cuiva din familie si terasa nu e disponibila...

cum suntem oameni am inteles si acest lucru si in acea seara am stat cu botul pe labe in balcon... ascultand poezii recitate de domnul PATRON.

in seara urmatoare am facut un gratar, cu mare atentie sa cumva sa il murdarim dupa care am ramas in foisor la un pahar de bere... in fond eram in concediu... dar surpriza... dupa ora 23... se infiinteaza un domn pe terasa care ne cere pe un ton agresiv sa terminam si sa ne culcam pentru ca... citez, aici este totusi o pensiune''... cred ca a vrut sa zica sanatoriu dar nu stapanea limba romana chiar la perfectie...

nu prea am fost de acord cu aceasta propunere insa cand vine cineva si te apostrofeaza iti cam trece cheful...

- cand unul din invitatii domnului patron a iesit noaptea pe la 3 sa dea la rate prin fata vilei, nu am sesizat vreo foarte mare suparare din partea lor insa textul cu paiul si barna cred ca il stiti...

recomand cu caldura aceasta pensiune in ideea in care cineva doreste sa se pregateasca pentru celebrul BIG BROTHER... stau cu ochii pe tine sa nu murdaresti, sa nu atingi ceva, mai ceva ca la concurs... la un moment dat ne si amuzam cun ne pandeau prin sticla de la camera lor...

liniste la pranz... invitatii se odihnesc... mai putin cei care sunt pe camere pe partea dreapta unde este o poarta ce o trantesc cu sete la pranz, doar se mai duc sa vada cu taie muncitorii cu faiul alaturi (sunt in constructie dar asta pot sa inteleg)

deci in concluzie daca va place sa fiti urmariti, tachinati ca puneti mana pe usa, geam, etc va recomand cu caldura...

Trimis de cristi0007 in 21.08.18 11:42:12
Validat / Publicat: 21.08.18 12:38:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SATURN.

VIZUALIZĂRI: 1903 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristi0007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.08.18 12:38:11]

@cristi0007: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 63&ridAnt=88820

Alina 1977
[28.08.18 22:19:28]

@cristi0007: După prânz unii copii dorm de amiază... la ora 23... un copil de 4 ani la această oră trebuie să se odihnească nu să asculte muzică și cuvinte de prost gust...

Despre grătar ce să vă zic... vorbim de bunul simt și de respectul față de cei din jur (nimănui nu-i convine să își prepare mâncarea în mizeria altuia)

iar cu eliberarea zonei... vila nu a fost închiriată în totalitate de dumneavoastră... mai erau persoane care aveau camere inchiriate chiar dacă pt. dvs nu a contat.

Noi la uși avem așa numitele mânere pe care apăsăm ca să deschidem ușa

iar cu panditul prin geam a fost... totuși poate aveți bunul simt să faceți liniște... unii vor să se odihnească.

Eu cred că ar fi trebuit să mergeți la Vama veche pt. așa distracție nu într-un loc așa liniștit cum este acesta unde lumea vrea să se odihnească...

[28.08.18 23:14:54]

@Alina 1977: Din câte înțeleg, ați fost și voi cazați acolo, probabil în același timp.

Poți folosi linkul ADAUGĂ IMPRESII NOI

Alina 1977
[28.08.18 23:21:50]

@Alina 1977: După prânz unii copii dorm de amiază... la ora 23... un copil de 4 ani la această oră trebuie să se odihnească nu să asculte muzică și cuvinte de prost gust...

Noi la uși avem așa numitele mânere pe care apăsăm ca să deschidem ușa

cristi0007AUTOR REVIEW
[29.08.18 18:08:03]

@Alina 1977: este correct ca atunci cand promovati pensiunea sa scrieti clar care sunt conditiile cazarii.

Daca imi doream in loc unde trebuie sa merg LA somn la ora fixata nu va alegeam insa am fost pus in fata faptului implinit.

Totodata unul din invitatii dumneavoastra (nu persoane straine cazate) noaptea la ora 3 vomita in mijlocul curtii si copiii strigau LA mama... nu am venit sa va reprosez mimic... desi nici eu nu am mai dormit pina dimineata... calf, aer condition at stricat)

In timpul unui sejur este imposibil sa nu atingi o usa sau in geam dar niciodata pe unde am umblat nu am primit de LA vreun administrator carpe sa sterg geamul.

Ar fi corect din partea dumneavoastra sa va publicati regulamentul de ordine pe site sa stim la ce ne asteptam.

Cand o sa vreau sa vin la mare sa dorm LA pranz si de LA ora 23 LA dumneavoastra o sa vin prima data.

In rest numai de bine

cristi0007AUTOR REVIEW
[29.08.18 18:22:46]

PS: cand vin va aduc eu o bucata de cauciuc sa puneti pe poarta dinspre cladirea alaturata ca de care ori ieseati/intrati adio somn

Si va rog sa-mi spuneti si ce muzica de bun gust se asculta la dumneavoastra (sincer poeziile recitate - dupa ora 23 - nu prea m-au dat pe spate)

Multumesc

[08.09.18 21:23:23]

alina_2019_ro
[04.08.19 14:43:51]

Cazare ok, curatenie si camere spatioase, insa atitudinea doamnei care face cazarea lasa mult de dorit, clar nu te atrage foarte mult sa revii. Este foarte rigida si acra desi pentru restul de conditii recomand aceasta vila!

[04.08.19 14:51:58]

@alina_2019_ro: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Alina 1977, alina_2019_ro, cristi0007
Alte impresii din această RUBRICĂVila Navona: