ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2018
JUL-2018

Către satisfăcător
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Cazare acceptabila, nu recomand masa la restaurantul hotelului

Am platit 1850 ron pentru 4 nopti cu mic dejun si fisa cont de 300 ron pentru 2 adulti si copil de 8 ani.

Amplasarea hotelului e f buna, din hotel iesi direct pe plaja. Am fost cazati la etajul 12, privelistea de la balcon fiind superba, cu vedere spre plaja, mare si farul din Mangalia.

Camera a fost acceptabila daca nu ai pretentii foarte mari: 2 paturi destul de mari, pat suplimentar pentru copil pe care nu l-am folosit deoarece am unit paturile si am dormit foarte bine. Destul de curata, cu aer conditionat, racitor, un televizor mic dar ok, uscator de par. Baia e mica, acceptabila dar nu sclipeste de curatenie. A fost deranjanta lipsa ventilatiei, in baie era caldura sufocanta si un miros greu, chiar urat la anumite ore ale zilei.

La orele de varf am asteptat mult la lift, drumul cu liftul a fost o aventura uneori:aglomerat, fara ventilatie, se oprea la fiecare etaj. In ceea ce priveste restaurantul, dezamagire totala.

Personalul, daca nu te ignora total sau te privea urat ca ai indraznit sa intrebi ceva era nepregatit si dezorganizat.

Doamnele mai in varsta care pareau sa coordoneze activitatea restaurantului erau foarte recalcitrante, tipau la clientii care indrazneau sa se planga de ceva. Fetele de masa patate, la masa nu exista decat sare si 2-3 servetele minuscule care se terminau repede.

Daca micul dejun era acceptabil la pranz si cina am avut doar experiente neplacute. Din meniu nu puteai alege decat cateva feluri, desert nu au avut in nicio zi. Am vazut niste prajituri de cofetarie pe la alte mese dar cand am cerut nu mai aveau. Piureul de cartofi facut din fulgi avea un gust oribil, asa-zisele salate erau cateva bucatele de legume taiate cu toporul, fara sare, ulei, nimic, in conditiile in care la mese nu sunt oliviere. O astfel de salata te costa intre 4 si 5 ron. Ce am luat la gratar a fost bun (frigarui, cotlet, pulpa dezosata de pui). Bomboana de pe coliva a fost pilaful in care sotul meu a nimerit o piatra care i-a ciobit un dinte.

La banii pe care i-am platit pentru pranz si cina am fi mancat bine si variat si intr-o atmosfera placuta la terasa galbena din fata hotelului la care am fost de doua ori si ne-am simtit super.

La Hora am mai reveni dar nu as mai lua cu mese incluse, doar cazare.

Trimis de Cami_m81 in 28.07.18 08:02:30
Validat / Publicat: 28.07.18 08:19:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SATURN.

VIZUALIZĂRI: 838 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cami_m81); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[28.07.18 08:18:28]

@Cami_m81: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 52&ridAnt=87862

[28.07.18 16:03:06]

Ma bucur ca ati scris acest review. Am scris si eu o solicitare acum ceva vreme (nu demult), si ma gandeam, chiar la Hotel Hora, pentru amplasarea sa, imediat, langa plaja.

Cred ca in baie mirosea urat de la baza de tratament (parca asa am citit, tot pe-aici).

Partea cu liftul, este, intr-adevar, neplacuta. Dar, daca e nevoie, asteptam.

In ceea ce priveste masa, asa ati gasit oderta, cu DP? Fiindca eu, nu reusesc sa gasesc, fara MD inclus. Ba mai mult, imi baga pe gat, bonus, si 2 zile DP, din 7.

Deci, ce am gasit eu: intrare pe 19.08,7 zile, cu MD + 2 zile cina/pranz: 2150 ron, pt 2 persoane. Sau, perioada 26 august - 2 sept, tot 7 zile, 1810 Ron.

Ar trebui sa ma duc sa achit luni, ca daca mai stau mult, nu mai gasesc nici aici, cred.

Aveati acces la piscina? Cum era? Cat costau sezlongurile?

Plaja cum era? Aglomeata? Cat costa un sezlong?

In afara de Terasa Galbena, vad ca mai este una, pe plaja, in fata ei.

[28.07.18 17:27:40]

@cristina47: Plaja e buna, sezlongul e 20 de lei pe zi. Apa era curata, fara prea multe alge, intrarea in apa se face lin, se pot balaci fara grija copiii. Exista un golfulet urat mirositor cu multe alge si scoici, dar nu deranjeaza ca e mai departe. Acolo am gasit scoici faine cu baiatul. Terase sunt multe in zona. La vreo 200 m de hotel e un bazar cu magazine si terase. La terasa galbena insa am gasit de toate de la pizza, produse la gratar, mancare gatita, peste de tot felul. Mirosul de la baie parea ceva chimic ca un dezinfectant. Sala de baie e mica si nu are ventilatie buna. Eu lasam aerul conditionat pornit cand plecam din camera si usa la baie deschisa si se mai aerisea. La lift nu e grozav dar am ajuns mereu la destinatie, nu ne-am blocat. Au fost si bune, au fost si rele. Peisajul din balcon a compensat multe, e superb. Auzi valurile din camera si simti aerosolii. Alegerea va apartine. In august e cam full si scump peste tot nu cred sa gasiti mai ieftin. Sejur placut!

[28.07.18 17:31:59]

@cristina47: Oferta noastra era doar cu MD. Eu am cerut cu DP si am regretat. Micul dejun e totusi acceptabil. La piscina nu am fost pentru ca am stat putin, vremea n-a fost grozava, dar am primit o hartie cu care puteam intra gratuit. Am vazut-o de afara si arata bine

[28.07.18 17:34:12]

@Cami_m81: Multumesc mult pentru raspuns. Ati spus cuvantul magic: aerosoli! Si m-ati convins.

[28.07.18 17:54:32]

@cristina47: cu placere

[03.08.18 17:14:19]

@Cami_m81: Buna, din nou.

Presupun ca v-ati dus cu masina. Noi ne vom duce cu autobuzul, sau cu trenul. Nu stiu cum vom ajunge la Saturn. Presupun ca vom lua un taxi, din gara.

A contat ora la care ati ajuns? (la receptie). Ca sa va dea o camera "cu vedere", ati avut pur si simplu noroc, sau a trebuit sa "fortati" un pic norocul, cum se zice...

[03.08.18 18:59:56]

@cristina47: Noi am mers cu masina personala. Cazarea se face la ora 18 seara. Am ajuns pe la fara 20 si ne-au cazat fara probleme. Au spus ca mai sunt camere doar la etajele 7 si 12 si ca la 12 e peisajul mai frumos. Nu am dat nimiv in plus. Din cate am vazut, hotelul e amplasat astfel incat majoritatea camerelor au vedere la mare. Sa aveti bafta!

[03.08.18 19:05:23]

@Cami_m81: Multumesc.

[03.08.18 19:09:31]

Mi-am adus aminte ca veneau turisti pe la amiaza sa se cazeze la receptie si le spunea ca momentan nu au camere libere dar ca ii va caza imediat ce se elibereaza. Asa ca e posibil sa va cazeze si inainte de 18 daca au spatiu

[04.08.18 02:45:45]

@Cami_m81: Multumesc foarte mult. Esti foarte draguta ca ai raspuns, mai ales ca pentru aceasta locatie nu sunt review-uri favorabile.

Lumea scrie la suparare, confundand AFA cu o condica de reclamatii.

Eu am avut incredere in articolul tau, si am facut rezervarea, achitata integral. Am platit cu vouchere de vacanta: 1450 Ron, si am achitat restul, pana la 1918, cu bani ches; cazare cu mic dejun, perioada 25 august - 1 septembrie.

Nu sunt, nici pe departe o mofturoasa.

Voi scriu si eu un review despre Hotel Hora, despre plaja, aerosoli, si gradul de civilizatie.

Noi vom ajunge pe la 15.00... Macar sa lasam bagajul, undeva, intr-o sala de bagaje. Si pe urma, vedem noi.

Multumesc pentru tot.

[04.08.18 07:56:17]

Am incercat sa expun conditiile exact asa cum sunt, cum le-am perceput noi.

Pentru conditii mai bune e nevoie sa scoti mai multi bani, lucru pe care nu ni-l permitem deocamdata.

La banii astia am avut o vacanta decenta.

Pentru la anul am de gand sa fac rezervarea mai din timp. Se gasesc oferte bune daca le cauti cu cateva luni inainte. Cred ca o sa apelez tot la agentia [..], au fost seriosi, nu am avut probleme cu ei, mi-au trimis factura pt tot.

Vacanta placuta si sa aveti parte deult soare!

[04.08.18 08:24:38]

@Cami_m81: ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Cami_m81, cristina47*
    Alte impresii din această RUBRICĂHora Hotel: