ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2018
LUNA
JUL-2018
prieteni
7 AD. + 3 COPII

Unde mâncăm în Belgrad şi împrejurimi

Boutique 2

TIPĂREȘTE URM de aici

Restaurantul Boutique 2 se afla chiar pe strada pietonala Kneza Mihaila, foarte aproape de Rajićeva Shopping Center si de parcul fortaretei. De ce Boutique 2? Pentru ca mai sunt 2 locatii Boutique 1 in Piata Republicii si Boutique 3 pe strada Milutina Milankovića…. o afacere prospera pe semne.

Noi ne-am oprit aici dimineata pe la ora 10 (ora 11 la noi), deci la un mic dejun mai tarzior. Localul are atat locuri inauntru cat si afara. Fiind situat pe colt, terasa de afara se intinde pe doua laturi.

Ne-am asezat la o masa afara si am studiat meniul vast, tradus si in engleza si cu poze pentru fiecare fel de mancare. De fapt localul are vreo 3meniuri: unul de mic dejun, unul separat cu mancare si bautrura si unul cu deserturi.

Mi-a placut mult ideea de meniu separat pentru mic dejun. Dar la o studiere mai atenta am decis ca nu era pentru mine: cate 3 ochiuri de oua in ardei, sunca, carnati, cartofi prajiti, paine cu zacusca si salata?! Eu una cu siguranta nu pot manca atata, dar pentru amatorii unui mic dejun copios, mergeti cu incredere la Boutique 2.

Cum era inca ora de mic dejun, grilul nu mergea (decat dupa ora 12), asa ca am renuntat la burgeri si am hotarat sa impartim o pizza. Ceilalti prieteni de la masa au testat micul dejun sau diverse sandwichuri si wrapuri. In meniul lor foarte vast puteti gasi tot felul de paste, pizza, salade, sandwichuri, burger, fripturi si altele… de toate pentru toate gusturile. Mancarea a venit rapid, iar portile erau imense cum era de asteptat. Mi-a placut si ca pizza comandata a venit insotita de sos din oficiu, la fel ca orice mancare adusa la masa. Iar micul dejun vine insotit de ajvar, zacusca lor traditionala.

Ospatarul vorbea engleza si a fost suficient de amabil incat se ne aduca la sfarsit cate 4 note de plata separate, ca sa nu ne incurcam intre noi cu banii. Ba chiar a mers pana la rastaurantul vecin sa schimbe niste bacnote fiindca nu avea marunt.

Ca idee de preturi, o pizza costa cam 780 dinari (=30 lei), un mic dejun 425 dinari (=17 lei) si o limonada 195 dinari (= 8 lei)

In concluzie, recomand cu caldura Boutique 2 pentru mancarea gustoasa, portiile mari si servirea rapida. Iar pentru un mic dejun copios este excelent!

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de r-Uca in 27.07.18 17:53:19
Validat / Publicat: 27.07.18 20:45:39
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SERBIA
Adn. FAVORITÎncarcă VIDEO

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (r-Uca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

mishu [29.07.18 21:37:59] »

@r-Uca: Aoleu ce bine arata! felicitari, votat cu mare drag.

r-Uca [29.07.18 22:28:18] »

@mishu: Multumesc

mishu, r-Uca