ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2018
REGIM MASĂ UAI
2 AD. + 1 COPII -- v: 13

Venezia Palace DeLuxe Resort5

Venezia de Antalya

Am fost la Venezia De Luxe la inceputul lunii iunie si am prins o vreme excelenta. Apa marii a fost neasteptat de calda desi soarele nu ardea ca-n iulie sau august.

Hotelul e cam la mijlocul statiunii Kundu, dar o plimbare de 15 minute pe jos va duce în mijlocul statiunii Lara si a magazinelor de acolo.

Venezia de proclama a fi hotel De Luxe dar din afara nu impresioneaza şi nici prin interior nu o face. Probabil ca fost foarte şic la inaugurare dar asta era cum 17 ani.

Camerele sunt mici, wi-fi-ul prost, iar minibarul slab (produse no name, de slaba calitate).

Hotelul era plin de rusi, cred ca peste 95% din turisti vorbeau rusa.

Ca servicii însă totul a fost ok. Permanent erau animatori cu diverse jocuri, chelnerii tot timpul serviabili, peste tot mâncare şi băutură, din punctul ăsta de vedere nu au fost diferenţe mari faţă de hotelurile cu adevărat luxoase.

Ce mi-a placut mult la Venezia au fost spaţiile verzi. Cred că au peste 50.000 de mp de grădini cu tot felul de năzbâtii botanice - rodii cu fructe, măslini sau salcâmi lângîă tradiţionalii lor copaci cu valuri de flori. Stilistic era foarte frumos.

În concluzie, dacă prindeţi o ofertă foarte bună, aşa cum am prins eu (1700 euro 2 adulti si un copil de 13 ani, ofertă primită cu doar 2 săptămâni înainte de plecare), duceţi-vă fără griji.

Trimis de aurel34 in 17.07.18 14:57:25
Validat / Publicat: 17.07.18 17:07:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kemer, Belek

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aurel34); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [17.07.18 17:04:29] »

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

webmaster [17.07.18 18:47:17] »

aurel34 [17.07.18 21:11:42] »

@webmasterX:

da, exact acolo